Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Fakir Kızı Leyla

Fakir Kızı Leyla

8,70

(9 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Dram Dram

Yönetmen: Orhan Aksoy Orhan Aksoy

Ülke: türkiye

Oyuncular: Birsen Ayda, Münir Özkul, İzzet Günay, Selda Alkor, Süleyman Turan, Nezihe Güler, Oktay Yavuz, Cevat Kurtuluş, Meral Kurtuluş, Suna Selen Devamını Gör...

Konusu : Fikret varlıklı bir ailenin tek varisidir. Babası öldükten sonra hizmetlileri Ali’nin elinde büyümüştür. Annesinin en büyük arzusu oğlunun doktor olmasıdır. Fikret, okulu bitirmiş ancak çalışmaya başlamamıştır. Kastamonu’daki annesinden gelen parayla zevk ve sefa içinde yaşamaktadır. Nihayet annesi duruma el koyar. Fikret aklını başına alacak. Çiftlikte yanlarında büyümüş Leyla ile evlenecektir. İtirazlar işe yaramaz. Delikanlı şartları kabul etmezse mirastan mahrum kalacaktır. Fikret mecburen boyun eğer annesine. Leyla ise her şeyden habersiz bir saadet yaşamaktadır. Oysa zorlu bir mücadele onu beklemektedir.Göztepe

10 Ocak 2018 23:37

Fazla sarmayan filmlerden İzzet Günay, Selda Alkor ve Münir Özkul filmi sürükleyen oyuncular. Kış ayında karda kışta çekilen klasik filmlerimizden film boyunca tutkulu bir aşk söz konusu İzlenebilir filmlerden.

Cevap Yaz

TubaArtan

20 Ağustos 2017 02:21

Çok çok beğendim..... As' lar listeme girdi bile.. bir de "Taşralı kız" vardı Ayhan - Hülya ikilisinden aynı tat o filmde de vardı.

Cevap Yaz

ayilmaz265

1 Eylül 2016 03:47

Filmde en çok göze batan Münir Özkul, renk katmış filme. İzzet Günay zaten bu tür rollerin adamı yine çok iyi becermiş rolünü. Selda Alkor biraz eğreti durmuş ama o da fena değil. Romantik-komedi, dram karışımı orta halli, hoş bir film olmuş ..

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

11 Nisan 2016 00:36

Önce filme karşı önyargılıydım ama neyseki ağır dramatik bir tema olmaması filmi izleme şevkimi artırdı. Genelde İzzet GÜNAY filmleri pozitif enerjide yayar izleyenini. Buda en azından vasat üstü bir film olarak rahatlıkla izlenir nitelikte.

Cevap Yaz

Ysmnyzrr

28 Şubat 2016 19:07

konusu vasat olsada oyuncular hatrına izlenebilir.aynı versiyon emel sayın engin çaglar ın filmi vardı.

Cevap Yaz

performer

15 Temmuz 2015 23:21

dram ile komedi karışımı güzel bir film. selda alkor,izzet günay ve münir özkul harika oynamışlar özellikle izzet günay'a bu filmle hayran oldum. bana göre filmin tek kusuru sonlara doğru herşey çok güzel giderken fikret'in eşi leyla'ya oynanan oyunu hiç beklemediğim bir anda tamda film bitti herhalde derken ortaya çıkması beni şaşırttı ama yinede bu sahnelerdeki bazı diğer bu sahneli filmlere göre mantıklı olaylar ve tavırlar filme yakışmış. tek anormallik (diğer türk filmlerindeki gibi) leyla'nın, fikret'e bu olayın bir kumpas olduğunu devam eden sahne içinde bir türlü söyleyememesi.

Cevap Yaz

benimsinema

26 Ağustos 2013 01:07

ben filmde sacmalik göremedim...tam tersi klasik türk filmlerinden... hatta kezban filmin serisine cok uyuyor, yani seldanin yerine hülya kocyigit ve filmin adi fakir kizi kezban olsaymis müthis uyarmis... münir özkul yine filme ayri renk katmis... sonuna kadar zevkle izledim

Cevap Yaz

mkurtsen

17 Şubat 2013 09:43

Film bugün (17-02-2013) şifreli kanallardan birinde gösteriliyor Arzu Filmin Hababam Serilerinden önce çektiği filmlerden. Uyutmaya yönelik bir eğlencelik. Saçmalıklar diz boyu. Eski oyuncular hatırına bile izlemekte zorlanıyorsunuz.

Cevap Yaz

dieFohlen

1 Temmuz 2012 10:29

Annesinin zoru ile köylü bir kız ile evlenen Fikret, ilk başlarda formalite olarak gördüğü bu evliliğin daha sonra evin kahyası Ali dayınında müdahalesi ile son derece baştan çıkartıcı bir görünüşe kavuşan Leyla'ya olan bağlılığını ve aşkını anlatmaktadır.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica