Damla Sönmez

Doğum Tarihi 3 Mayıs 1987
Doğum Yeri İstanbul , Türkiye
Eğitim Durumu Saint Joseph Fransız Lisesi, Paris Sorbonne Üniversitesi Tiyatro
Ajans Rezzan Çankır Cast Ajansı

Biyografisi

2009 ANKARA ULUSLARARASI UÇAN SÜPÜRGE KADIN FİLİMLERİ FESTİVALİ "EN GENÇ CADI"
2009 SİYAD ÖDÜLLERİ "EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU"
2010 YEŞİLÇAM ÖDÜLLERİ "GENÇ YETENEK"

Oyuncu (32)

Son Yorumlar (17)

mkurtsen avatar mkurtsen 22 Aralık 2018 02:21:56

9

Önceleri dizileri ve dizi oyuncularını hafife alıyor onca dizi içinde beğenimi kazanıp izlemeye değer güç bela bir iki tane seçip tercihimi sinema filmiinden yana kullanıyordum. Bu yüzden Muhteşem Yüzyıl'ı dahi 2inci sezon izlemeye başlamıştım. Hal i t Ergenç, Vahide Perçin Mehmet Günsur izleyip beğenmemek olası değil. Sonra Timuçin Esen dikkatle izlediklerim. Son günlerde bu guruba Damla Sönmez'de dahil oldu
Damla'yı Güllerin Savaşında izleyip beğenmiştim. Kuş kadar bir kız. Bu ay 2 sinema filmini birden izledim Sibel ve Taksim Hold'em. Taksim Hold'em tek mekanda çekilmiş, teatral havada, insanı düşünmeye davet eden, söyleyecek sözü olan bir film. Oyuncular içinde Berk Hakman Kenan Ece ve Damla öne çıkıyor.
Asıl anlatmak istediğim SİBEL.. Damla'nın oyunculuk Sınavını başarı ile verdiği rüştünü ispat ettiği bir film olmuş.
Sibel, Karadeniz Bölgesi'nin dağlarındaki gözlerden uzak bir köyde, babası ve kız kardeşi ile birlikte yaşıyor. Sibel sessizdir, ancak atalarının ıslıklı dilini kullanarak iletişim kurabiliyor. Köylüleri tarafından reddedilmiş. Yalnızca babası ile iletişimi var Eve ve babasına bakıyor, zor gününde kızkardeşine sahip çıkyor . Elde tüfek ormanda dağda bayırda çamurlar içinde av yapıyor.
Çok zor bir rol, filmi baştan sonuna kadar sırtlamış.
Film Damla'ya hakkı olan ödülüde kazandırmış.
En İyi Kadın Oyuncu (Sibel) / 25. Uluslararası Adana Film Festivali 2018
Yolu açık.

Kaptan34 avatar Kaptan34 19 Haziran 2018 08:31:47

8

Güllerin Savaşı Dizisinde Çok Başarılıydı

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 16 Şubat 2015 04:50:03

7

İyi bir oyuncu bornova bornova filminde liseli kız rolünde iyiydi zaten bu rolle altın portakal aldı şubat dizisinde iyiydi deniz seviyesi filmindede iyi sayılabilecek bir performansı vardı sadece alala adlı kısa filimde zayıf bir performansı var yin ede bu kadar işte bir tanede zayıf performans çok değil ayrıca çok güzel çocuksu masum bir tipi var daha iyi işler performanslar gösterebilecek yetenekte başarıların devamını dilerim.

Yandex.Metrica