Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Bornova Bornova (Bornova Bornova)

Bornova Bornova

8,42

(10 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 13 Kasım 2009 1 Saat 32 Dk Dram Dram
IMAX 2d 2d
IMDb puanı: 0

Yönetmen: İnan Temelkuran İnan Temelkuran

Ülke: türkiye

Gişe: 15.914

Oyuncular: Nazlı Gonca Vuslateri, Ceren Demirel, Selen Uçer, Mustafa Kırantepe, Hasan Şahintürk, Murat Kılıç (I), Öner Ateş, Erkan Bektaş, Damla Sönmez, Kadir Çermik Devamını Gör...

Ödüller: En İyi Erkek OyuncuEn İyi KurguSinema Yazarları ÖdülüEn İyi Yardımcı Kadın OyuncuEn İyi FilmUmut Veren Oyuncu

Konusu : Film hayallerimizin iyice küçüldüğü, ruh sağlığımızı bozmadan yaşamanın zorlaştığı bir dönemde geçer. Sıradan hayatlar büyük umutlara dönüşmüştür. "Ah bize de bir şans verilse" diye diye mahalle bakkalının önünde günlerini geçiren Salih ve Hakan abi-kardeş gibidirler. Askerden yeni dönen ve sakatlık yüzünden futbolculuk kariyeri başlamadan bitmiş olan Hakan vasıfsız ve işsizdir. Taksici olmayı bekler. Mahallenin psikopatı Salih abisi onu dinleyen ona kendince öğütler veren tek kişidir. İyi ve eğitimli bir aileden gelen Salih mahalledeki her türlü yasadışı işe bulaşır. Çevredeki herkes ondan korkar. Hakan?ın ?hasta olduğu? ama konuşmaya cesaret edemediği liseli Özlem de buna dahildir. Erotik fanteziler yazarak geçimini sağlayan felsefe doktora öğrencisi Murat Salih'in çocukluk arkadaşıdır. Hakan'a, Salih ve Özlem arasında geçen ve erotik fantezi olarak kullandığı bir olayı anlatır. Hakan, hayalkırıklığına uğramış ve kafası karışık olarak anlatılanların tamamını öğrenmek için Özlem'in evine doğru yola çıkar. Özlem ise Hakan'ı görünce ondan korkar. Ancak hiçbir şey anlatıldığı gibi değildir. Olaylar buradan sonra gelişir.Göztepe

11 Ekim 2017 01:14

Yıllardır Bornova'da ikamet eden biri olarak film ödüllü olsada çekim mekanları bakımından benim gözümde sınıfı geçemeyen. Lakin oyunculuk gerçeklilik bakımından iyi olan bir film. Yalnız Bornova merkezi meydanı hüküme konağı filmde hiç yoktu küfürleri cinsel içerikli konuşmaları bakımından film iyi değil seyretmesi sabır isteyen filmlerden..

Cevap Yaz

mansuryıldırım

2 Haziran 2015 06:48

Son döneminin en iyi filmlerinden biri özellikle kurgusu çok iyi sadece oyunculukları için bile izlenebilinir öner erkan,kadir çermik,damla sönmez ve erkan bektaş rollerinde çok iyi yönetmen ve senarist olarak inan temelkuran iyi iş çıkarmış film sanatsal çok iyi bir film son olarak filmi izleyeceklere filimde küfür ve +18 sahneler olduğunu belirteyim.

Cevap Yaz

sinemadelisi

24 Ekim 2014 01:47

Öncelikle düşük prodüksiyonuna rağmen zevkle izlenilecek iyi kurgulanmış bir yapımdır.İzmir Bornova çok iyi yansıtılmış,sahneler arası geçişler çok tadındadır.Oyunculuklar vasatın çok üstündedir.Senaristin gerçekçi dili ve yönetmenin anlatımı birbiriyle çok güzel örtüşmüştür.Liselerin durumu ve torbacıların durumu hakkında da güzel mesajlar verilmiştir.Filmin son sekansı gerçekten müthişti.Çay bahçesinde kameranın geriye doğru yavaş yavaş gelmesi süperdi.

Cevap Yaz

porssuk

22 Mayıs 2011 17:55

Çok büyük bir iddiası olmayan ama anlattığı konunun gerek oyunculuk gerek senaryo açısından hakkını veren başarılı bir film.Filmin başındaki sözler son derece anlamlıydı.Oyunculuklar çok doğal ve güzel.Öner Erkan ve Damla Sönmez ayrıca başarılılardı.Özellikle Öner Erkan sadece komedide varolmadığını müthiş bir performansla göstermiş.Aldığı ödülleri sonuna kadar hak ettiğini ama fazla kıyıda köşede kaldığını düşünüyorum.

Cevap Yaz

badem ağacı

3 Mart 2010 22:10

diyaloglar üzerine kurulu senaryosu iddiasız bir yapıya sahip olsa da umulmadık gelişmeler ve zaman zaman çıkan tansiyonuyla  iyi bir seyirlik. sosyolojik dem vurmalar üzerinden de günümüz gençliğini iyice analiz etme fırsatı da sunuyor. oyunculuklar ise oldukça başarılı. özellikle başrol oyuncusu öner erkan harika bir oyunculuk sergiliyor. öyle ki uzun zamandır izlediğm en iyi performans oldu. aslında tüm bunların toplamı ortaya bir iddia çıkarsa da yine de anlatımıyla sadeliğini ve belki de gizemini koruyan bir film.

Cevap Yaz

Loverman

6 Şubat 2010 23:58

bir arkadaşıma dvd olarak hazırlayıp verdiğim bir film. yoksa hiç aklımda izlemek yoktu. hazırlamışken o arada izledim. bu filme iyimi diyeyim kötümü diyeyim karar veremedim bir türlü. kötü yönlerini sayarsam: bir kere tarzıma hiç uygun değil. fazlasıyla ağır uyutabilir. orjinal olsun mantalitesiyle küfürleri illaki koyacaklar. kızların kendi aralarındaki cinsel konuşmaları da biraz ağır bana göre. o kadarada gerek yok. tv de yayınlandığı zamanlarda rtük süzgecinden geçerse eğer filmden çok bişey anlayamazsınız. iyi yönleri ise: fazla kafa şişirecek bir film değil. konusu gerçek. ödül almış bir kere gözardı edemeyiz. bence bunlar...

Cevap Yaz

afarikan

23 Aralık 2009 18:27

Film 80 darbesinin günümüz gençliğine nasıl etkilerde bulunduğunu gözler önüne seriyor küfürler biraz rahatsız edici ama iyi bir film gerek oyunculuklarıyla gerek çekimleriyle sahneler az sayıda ve uzun çekilmiş ayrıca olayların hızlı geliştiğini söyleyebiliriz biraz değişik bir tarzda bu anlamda istediğini veriyor  

Cevap Yaz

shezo

8 Aralık 2009 00:14

15. Gezici Festival kapsamında Ankara Batı Sinemasını doldurmayı başarmış muhteşem film. Kesinlikle izlenmesi lazım.

Cevap Yaz

sinemaaşığı

18 Ekim 2009 17:52

bu film bir harika öner erkan müthiş zaten 2009 antalya film festivalinde en iiyi erkek oyuncu ödülünü aldı.

Cevap Yaz

programturk

18 Ekim 2009 14:12

Filmde emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Altın Portakal'da En İyi Film dahil 5 ödülün sahibi olan film, bence bunları hakediyor. Genç oyuncuların yolları açık olsun.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica