Zagor

7,70

( 5 kişi yorum yaptı )

Zagor

Sinema Filmi

1970

Zagor un aliesine zulmeden 4 adamdan tek tek intikam almasının hikayesi.

Künye

Yönetmen Mehmet Aslan
Senaryo
Yapımcı Nami Dilbaz
Görüntü Yönetmeni Özdemir Öğüt
Vizyona Giriş Tarihi 01 Şubat 1972
Tür Fantastik, Gerilim, Macera
Özellikler Siyah Beyaz
Ülke Türkiye

Ekip

Yapım Ekibi Engin Dağdelen (Set Amiri)
İhsan Yurt (Set Amiri)
Çetin Uzun (Set Ekibi)
Kamera Ekibi Nihat Çifteoğlu (Kamera Asistanı)

Firmalar

Özdeyiş Film (Yapım)
Ender Işık Servisi (Işık)

Son Yorumlar (5)

Göztepe avatar Göztepe 14 Temmuz 2013 12:01:47

7

İran asıllı oyuncu Cihangir Gaffari'nin seyrettiğim ilk filmi orta ayar siyah beyaz filmlerimizden. Başrolde Cihangir Gaffari yer almış sonrasında Yılmaz Köksal'a yer verilmiş başrole fakat değiştirilmiş rol. Değiştirilince tabi rol gereği Cihangir i le Yılmaz iki kardeş olarak izleyiciye takdim edilmiş. Filmde tecavüz sahnesi birde uçurumdaki taşla rol gereği rahmetli Yavuz Selekman'ın ,Cihangir Gaffari'ye taşı atmaya çalışması sahnesi dışında çokta etkileyici bir sahne göremedim. Görüntü kalitesi olarak buğulu ve biraz düşüktü Zagor filmi ama yinede izlenebilir bir film..

MGUNAY avatar MGUNAY 24 Ocak 2012 14:31:01

8

filmde anlayamadığım Cihangir Gaffari ile Yılmaz Köksal aynı Zagor kovboyu oynamış burayı çözemedim yani birisinin işi çıkıp Zagoru yönetten yönetmen Mehmet Aslan Zagor rolünü diğer aktöremi yüklemiş dublajlarıda aynı.

falanfilan avatar falanfilan 13 Temmuz 2010 11:26:07

6

dönemine göre güzel bir fantastik.

Alın yazısı avatar Alın yazısı 04 Ocak 2009 16:39:01

10

western amigo tadında bir film zagor oyuncu kadrosu iyi bir film cihangir gaffari kazım kartal yılmaz köksal ve yavuz selakman kötü adamlara karşı alınan intikamın öyküsü

zagor_turkland avatar zagor_turkland 16 Ağustos 2008 00:04:08

10

Bildiğimiz zagor ile ismi dışında hiçbir bağlantısı olmayan vasat bir kovboy filmi. Yani bu filmde ne çiko ne kızılderililer nede darkwood ormanı vardır zagor karakteri bile bilinenden çok farklıdır zayıf uzun boylu şapkalı ve sakallı bir tiptir.Yani nasıl olurda böyle bir filme zagor ismini takmışlar neyle bağdaştırmaya çalışmışlardır hala anlayabilmiş değilim doğrusu.

Yandex.Metrica