Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Şoför

Şoför

8,63

(17 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Mart 1977 1 Saat 26 Dk Dram Duygusal Arabesk Dram, Duygusal, Arabesk

Yönetmen: Orhan Aksoy Orhan Aksoy

Ülke: türkiye

Oyuncular: Kazım Kartal, Birtane Güngör, Suphi Tekniker, Hülya Koçyiğit, Orhan Gencebay, Yılmaz Gruda, Hikmet Taşdemir, Nuri Tuğ, Hakkı Kıvanç, Nezihe Güler Devamını Gör...

Konusu : Filmde, intikam peşindeki bir kadınla ona âşık olan bir gencin ilişkisi anlatılır. Babaları öldükten sonra ailenin sorumluluğu Zehra’nın ağabeyi Osman’ın sırtına yüklenmiştir. Osman, kamyon şoförüdür. Onun evden uzak olduğu günlerde annesi ve kız kardeşiyle Zehra ilgilenmektedir. Osman son seyahatinden döndükten sonra bir cinayete kurban gider. Bütün şüpheler, küçük kardeşi Fatma’nın sevdiği adam üzerinde toplanmıştır. Zehra ne pahasına olursa olsun ağabeyinin intikamını almak için yemin eder. Dansözlüğe başlama sebebi de aynıdır. Kiralık katil bulmak için paraya ihtiyacı vardır. Ancak Haydar bütün bu olaylardan habersizdir. O, bir gün arabasına binen masum kıza tutulmuştur.circuscharlie

1 Eylül 2020 17:39

ekipler kısmındakileri siler misiniz

Cevap Yaz

performer

27 Aralık 2019 21:29

malesef bu güzelim filmleri yapımcısı sesleri bozarak yayınlıyor yani telif hakları nedeniyle ama bu filmler içindeki müziklerle bir değer kazanıyor o müzikleri bozarsanız izlemekten keyif alamayız bu yüzden TRT TÜRK kanalında bu şekilde yayınlandığı için filmi yarım bıraktım.

Cevap Yaz

sinemaadamı

16 Mart 2016 14:38

biraraya gelemeyiz filmi kadar olmasada hülya orhan ikilisinin birlikte çevirdiği 2 inci güzel filmleri. orhan şoför rolüne yakışmış ama hülya dansöz rolüne hiç gitmemiş. suphi tekniker kaleminden bir yapım kendide çok başarılı filmde. kazım kartalın rolü kısaydı iyi ile kötü arası bir roldeydi komiser rolünde yılmaz gruda yerinde bir tercih olmuş. ama orhanada haydar ismi olmamış keşke orhan yada sabahattin olsaydı adı. filmdeki şarkılarda kavga sahneleri ve müzik seçimleride gayet yerinde tercihler olmuştu orhan baba cüneyt arkına özenmişti yerde takla falan atmalar hınç çalınan fon müzikleri birtane güngörde filme renk katmıştı. filmin kötü adamı hikmet taşdemirdir onuda vala önengüt konuşmuştu. rollerine hülya hariç herkes gitimşti hülya ya rol değilde meslek gitmemişti şarkıcı olsaydı daha çok yakışırdı.

Cevap Yaz

fahri.07

9 Ekim 2015 17:55

orhan gencebay ile hülya koçyiğitin başrolü paylaştıkları güzel bi film.10/7

Cevap Yaz

performer

26 Mayıs 2015 23:00

abartı kötülüklerin ve duygu sömürüsünün yok denilecek kadar az olduğu, senaryosu ve yönetmeni ile kaliteli bir film.

Cevap Yaz

benimsinema

19 Ocak 2014 14:45

suphi tekniker iyi bir senarist oldugunu bu filmlerdede göstermistir... hülya ile orhani zaten bir araya getirmek iyi bir fikir... orhanin o güzel sarkilarini kendisinin o zamanlarda bile ne kadar bakimli oldugunu fiziginden giyimlerinden belli oluyor..

Cevap Yaz

tamer71

2 Kasım 2013 11:15

Seyredilmeyi hakeden çalışmalardan.

Cevap Yaz

beyzacetin

10 Temmuz 2013 12:11

Konunun işlenişi güzel, sıkılmadan izledigim bir film. Ama en güzeli sarkılar

Cevap Yaz

bysiirtli56

25 Mart 2013 17:09

bana göre hülya koçyiğitle orhan gencebayın beraber çektiği en iyi filmlerinden

Cevap Yaz

t_rex

27 Haziran 2011 11:12

Muhteşem bir drama.keşke tatsız ışık yansımaları olmasaydı.çetin tunca, değerli fotoğraflar oluşturmuş.Gerçek bir aşkı hissettiriyor..keşke bu proje, 70' lerin  başında hayat bulsaydı.bir keşkem daha;  değeri tartışılmaz usta duayen orhan gencabayın  şarkıları yanında başka sanatçıdan şarkılarda olsaydı. sevince- erkin koray eseri kullanılabilirdi.osmanın bahçe kapısında bıçaklandığı sahne nin görsel boyutu çok güzel.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica