Bana Masal Anlatma

7,86

( 16 kişi yorum yaptı )

Bana Masal Anlatma

Sinema Filmi

2014

Suriçili dolmuş şoförü Rıza ( Fatih Artman ), doğup büyüdüğü mahallede, esnafın ve mahallelinin gözbebeği olan bir gençtir. Rıza’ya bildiği her şeyi unutturup ezber bozduran ise Ayperi ( Hande Doğandemir ) olacaktır...


Delikanlı, kızlar konusunda şeytanın bacağını kıramamış, saf ve çekingen dolmuş şoförü Rıza; elini attığı her şeyi güzelleştiren masal kahramanı, hayran olunası Ayperi ve onların sıradan bir mahallede, köklü dostlukların kanatları altında geçen eğlenceli hikayesi yeni yılda sizi masallara inandıracak!

Künye

Yönetmen Burak Aksak
Senaryo
Yapımcı Necati Akpınar
Müzik Cem Yıldız
Görüntü Yönetmeni Türksoy Gölebeyi
Vizyona Giriş Tarihi 09 Ocak 2015
Süre 103 dk
Tür Aile, Duygusal, Fantastik, Komedi
Ülke Türkiye
Etiketler mahalle, bıçkın delikanlı, kahveci Daha Fazlası

Ekip

Kurgu İbrahim Uysal (Kurgu)
Çağrı Türkkan (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Veli Kahraman (Sanat Yönetmeni)
Kostüm Tasarım Mehtap Tunay (Kostüm Tasarım)
Yapım Ekibi Nazife Cantürk (Yapım Tasarım)
Bilal Kaynak (Mekan Sorumlusu)
Tamer Gende (Set Amiri)
Yönetmen Ekibi Uğur Karaaslan (Yardımcı Yönetmen)
Emrah Cevher (3. Yönetmen Yardımcısı)
Emrah Cevher (3. Yönetmen Yardımcısı)
Serap Mekikçi (Koordinasyon)
Kamera Ekibi Gürol Beşer (Kameraman)
Barış Sengelli (Focus Puller)
Makyaj Ekibi Suzan Kardeş (Makyaj Tasarım)
Filiz Esen (Makyaj Ekibi)
Ses Ekibi Levent İntepe (Ses Tasarım)
Hasan Ertugay (Ses Kayıt)
Oyuncu Seçimi Mine Güler (Cast Direktörü)
Sema Hatun Bilmiş (Cast Sorumlusu)
Diğer Emrah Yıldız (Set Teknisyeni)
Halil İbrahim Gezer (Dublör)

Firmalar

BKM Film (Yapım)
UIP (Dağıtımcı)
Hasılat 16.883.440,0 TL
Toplam İzleyici 1.576.979
Vizyonda Kaldığı Hafta 10 Hafta

Son Yorumlar (16)

Emretksz avatar Emretksz 12 Kasım 2019 23:01:33

Bu güzel film hakkında arkadaşlarım her şeyi söylemişler. Ama bana kalırsa esas oğlan ve esas kız pek başarılı değildi bunda yan rollerde olan Erdal Tosun Cengiz Bozkurt Sadi Celil Cengiz Berat Yenilmez'in başarılı performansının da etkisi büyük. Sıc ak, samimi, içten bir aile komedisi yönüyle herkesin izleyip eğlenebileceği bir yapım.

Ali_Alamuti avatar Ali_Alamuti 17 Haziran 2019 10:00:14

6

Mekan olarak Yedikule iyi gitmiş, oyuncular da iyi seçilmiş, güldüren sahneler de var. Ancak, Fatih Artman aşırı konuşuyor ve maalesef yine aşırı dozda absürdite içeriyor. Neden, komedi denince aşırı absürdite içeren filmler yapılıyor anlamiyorum.

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 09 Ağustos 2015 12:31:12

7

Gerçekten eğlenceli sıcak bir mahalle komedisi suriçi filme çok yakışmış fatih artman behzat ç. dizsindeki haruna benzeyen bir rolde oynasada performansı iyiydi hande doğandemir de güzelliği ve abartısız performansıyla güzelliği ile filme renk katmış ayrıca cengiz bozkurt un çaycı rolü devrim yakut un düğün dernek filmindeki nerdeyse aynı olan rolü ama performansı iyi rolü sadi celil cengiz ve yeteneksizsiniz türkiye ile ünlenen şahin kendirci arabesk şarkısı veçırak rolünde filme renk katmış kısaca oyuncuklar genel olarak iyi burak aksak senarist olarak iyi bir hikaye yazmış yönetmen olarak ilk işi olduğundan biraz zamana ihtiyacı var filmin olumsuz tarafları tv dizisi havasına kayan sahneleri hatta filmin ilerleyişi buda sanırsam burak aksakın dizi kökenli olmasından dolayı hoşgörülecek bir şey belki neriman ile jiletin aşk hikayesi daha iyi anlatılabilirdi yarım kalmış gibi ama onuda devam filmine saklamışlar sanırım çünkü final devam filmine açık bitiyor ayrıca filmin giriş sahnesindeki ve diğer animasyonlar çok başarılıydı umarım animasyonu yapan ekip bir film yapar gerçekten animasyonlar efektler güzeldi filmin müziklerinde cem yıldız güzel bir iş çıkarmış ve sedat sayan ın ellere düş şarkısıda filme renk katmış kısaca son dönemdeki iyi komedilerden biri küfür ve bel altı espirilere girmeden ailecek izlenecek bir komedi,fantastik duygusal karışımı iyi bir ilk film denemesi burak aksak ilerde daha iyi işler yapacağının sinyalini bu ilk işiyle veriyor.

denizes 05 Mayıs 2015 02:29:11

10

Kahkahalara boğulduğum bir filmdi. Uzun zamandır böyle kaliteli komedi filmi izleyememiştim. İlaç gibi geldi. Burak hep yazsın. LM'den izler görmek duygulandırdı beni.
Oyunculukların da hepsi şahaneydi. Fatih, Hande ve diğer oyuncular tam olmuştu. Şa hsen başka birisi olsa bu kadar yakışmazdı. Fatih'i daha çok projede görmek isterim büyük hayranı oldum. Hande'yi Güneşi Beklerken'den biliyorum açıkçası komedide nasıl duracağını bilemiyordum ama daha ilk sahnesinde bütün tereddüdümü aldı götürdü.
Kısaca 10 numara iş olmuş. Emeği geçenlerin ellerine sağlık.

fdts avatar fdts 21 Nisan 2015 17:23:15

10

absürt komedinin en iyi örneği

ali87 avatar ali87 29 Mart 2015 15:03:36

çok eğlenceli güzel film

Yandex.Metrica