Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Özleyişmncelik

6 Eylül 2015 21:50

Agah Özgüç'ün Ansiklopedik Türk Filmleri Sözlüğü'nde filmin senaryosunun Necip Celal'in yaşamöyküsünden uyarlandığı yazmaktadır (Özgüç, Türk Filmleri Sözlüğü, 130) ancak filmin jeneriğinde şu not bulunmaktadır: "Bu filmin kıymetli bestekar merhum Necip Celal Antel'in hayat hikayesi ile bir ilgisi yoktur, unutulmaz tangoları ile süslediğimiz için Özleyiş'i merhumun kıymetli hatırasına ithaf ediyoruz, Acar Film."

Cevap Yaz

benimsinema

11 Temmuz 2015 14:54

Bana göre cok agir bir film. Agir ve de uzun. Salihle ulviyide komik bulmadim. Kaza sonucu gözlerini kaybeden ve fakir bir kiz arkadas bulup ona asik olan zengin bir sanatcinin hikayesi.

Cevap Yaz

SendenBaşka

8 Ekim 2012 18:57

Sıcacık bir filmdi.Dedeyle arkadaşının karşılıklı atışmaları, yaptıkları yaramazlıklar çok komikti. Baş rollerdeki oyuncularda çok güzel oynamışlar,çok ince ayrıntılar da o devrin görgüsü ,adabı hemen göze çarpıyor.Nur içinde yatsınlar.

Cevap Yaz

kariz_ma_35

12 Temmuz 2012 23:14

Gözleri görmeyen ünlü bir bestekar ile midyeci bir kızın zor ve imkansız aşkını yansıtmış bir film. "Mithat" Muzaffer Tema karısını kaybetmesiyle gözlerini kaybetmiş biridir. Köşkünün yakınlarında midye,karides avına çıkan "Suna" Belgin Doruk, dedesi "Salih Tozan" ve "Recep" Ulvi Uraz'dır. Tesadüfen Suna ile Mithat köşkte karşılaşırlar. Mithat onları tanır dadı "Leman Akçatepe" sayesinde ve köşkte misafir kalırlar. Zamanla iyi dost olurlar taaki Mithat'ın karısının akrabaları gelene kadar. Sosyetik pinpirik burnu havada kişilerdir. Oluşan olumsuzluklardan sonra Suna ve diğerleri köşkü terk eder. Mithat gözünü ameliyatla açtırır. Sonradan odasındaki mektupta karısının sağlığında onu aldattığını öğrenir. Suna dedesi ve Recep'in takıldığı mekanda ikili kavuşur. Film iyi sayılır Muzaffer Tema'nın filmin sonuna kadar bir körü oynadığı bir film. Salih Tozan ve Ulvi Uraz'ın şakalaşmaları paslaşmaları replikleri güzeldi filmde. Bu oyuncuların rol aldığı sahneler filmin en eğlenceli kısımları sayılır..

Cevap Yaz

ali87

7 Mayıs 2010 22:15

çok güzel aşk filmi sıkılmadan izlenebilir

Cevap Yaz

mkurtsen

29 Mayıs 2009 19:20

Yer yer  Alfred Hitchcock'un Rebecca Filminden izler taşıyan, karısı bir kaza sonucu ölmüş, Malikhanesinde (Yalısında) yalnız yaşayan ama bir müzisyenin, kendisine bakan fakir bir genç kıza aşkını anlatan güzel bir film. Muzaffer Tema ile Belgin Doruk'un olgunluk dönemleri. Yan karakterler iki büyük oyuncu Ulvi Uraz ve Salih Tozan. Muzaffer Tema dışında hepsi rahmetli olmuş, bu güzel insanlara rahmet diliyorum. Nur içinde yatsınlar.

Cevap Yaz

kamil zafer

2 Kasım 2007 13:07

Midye toplayıp satan dede(S.TOZAN),torun ve arkadaşları(U.URAZ).Torun bir yalının bahçesinde âmâ bir bestekara rastlar ve bu üçlünün yaşamları değişir.Sıkılmadan izlenebilecek bir film.2.11.07 Zafer ALGAN

Cevap Yaz
Yandex.Metrica