Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Ölüme Koşanlar

Ölüme Koşanlar

8,49

(22 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Mart 1973 1 Saat 12 Dk Macera Macera

Yönetmen: Natuk Baytan Natuk Baytan

Ülke: türkiye

Oyuncular: Rıza Genç, Taci Saraç, Osman Han, Dündar Aydınlı, Tevfik Şen, Yılmaz Kurt, Günay Güner, Necdet Kökeş, Atilla Ergün, Oktay Yavuz Devamını Gör...

Konusu : Film, Haso tarafından kaçırılan Zeynep’in özel bir ekiple kurtarılışını konu edinir. Kemal’in sevgilisi Zeynep kaçırılmıştır. Zengin biri olan Kemal, Zeynep’i bulmaları için en iyi adamların toplanmasını ister. Nuri, Ustura Kemal, Sıçan ve Kedi, Sâlim Baba’nın liderliğinde Haso’nun peşine düşer. Sonunda Zeynep’in saklandığı yeri bulan ekip, gizlice Zeynep’i kaçırır. Olayı fark eden Haso’nun adamlarıyla ekibin arasında uzun soluklu bir kovalamaca başlar. Bu sırada Nuri, Zeynep’i tanıma fırsatı bulur. Zeynep, Murat adında bir delikanlıyı sevmektedir fakat Kemal ile evlenmeye zorlanmaktadır. Uzun bir yolculuğun ardından ekip, Zeynep’i Kemal’in evine götürür. Fakat ekip, Zeynep ile ilgili yeni bir karar verecektir.furkanbabo

8 Kasım 2020 14:05

avantür film deyince akla gelen isim olan natuk baytandan bir avantür klasiği. macera gerilimi bol olan bi film. kamera tekniği ve oyunculuklar harika. domuz sahnesine bende anlam veremedim. dublajlarda iyi ama kulaklar sadettin erbili arıyor.

Cevap Yaz

performer

10 Mayıs 2017 22:19

orası kusurlu şurası kusurlu burası kusurlu diye bakmaya gerek yok bence, baştan sona sıkılmadan heyecanla izledim daha ne isteyeceğim...natuk baytan bir kemal sunal filmlerinde birde bu tarz aksiyon macera filmlerinde o dönemin şartlarına göre iyi işler çıkarmış.

Cevap Yaz

Kaptan34

20 Aralık 2016 22:10

Nuri karakteri beni çok etkiledi

Cevap Yaz

Avcı24

15 Haziran 2014 00:33

kadir inanır ve hale soygazi başarılı bir ikili olmuşlar

Cevap Yaz

keskincan

8 Kasım 2013 20:45

beni çok etkileyen bir film sonuna çok şaşırmıştım

Cevap Yaz

aylinkucuk

4 Şubat 2013 19:39

natuk baytan en iyi aksiyon filmleri yönetmeni bence bu filmin güzel olmasında onun,kadir inanırın ve erol taşın payı var.dediğim gibi filmin yıldızları kadir inanır ve erol taş.hale soygazi çok güzel bu filmde ama çok kötü oynamış hatta oynayamamış oyunculuğunu hiç beğenmem zaten.

Cevap Yaz

Ciggarette44

15 Eylül 2011 11:31

filmdeki çftlikte inek yerine domuz yetiştirmeleri çok ilginçti..filmde bir sahnede çiflikte domuz yetiştirciliği yapmaları görülüyordu...

Cevap Yaz

Loverman

1 Mart 2011 23:59

zeynepin muratı sevdiği halde kendisini kaçıranlardan nuriyle bakışmaları biraz ilginçti. gerçi kaçmak için böylede bir oyun yapması gerekiyordu. filmlerinde mert yürekli kötü karakterleri çoğunlukla canlandıran kadir inanır burda da aynı görüntüyü vermiştir. içten zeynebe karşı bir duyguya kısa süre kapılsada gerçeği anlayınca kesinlikle uzak durup onların bir olması için verdiği sözden vazgeçiyor. ayrıca güzelliği ve alımlılığıyla hale soygazi her ne kadar oyunculuğu konusunda tam olarak bir karar verememiş olmama rağmen her filme yakışan bir oyuncudur. erol taş için ne söylenebilir o bir ekol zaten.

Cevap Yaz

liondaddy

10 Ocak 2011 21:42

kadro oldukça zengin, kadir inanır ve erol taş ön plandaki isimler. hiç sıkılmadan defalarca izlenecek güzel bir film.

Cevap Yaz

ozkaracam

7 Ocak 2011 09:31

Richard Brooks'un 1966 yapımı Profesyoneller (The Professionals) adlı filminin uyarlaması. Filmin sonunda kahramanlarımızın (Erol Taş hariç) hepsinin ölmesi, filmden ayrılan yönü. Burada Muhteşem Yedili'ye öykünülmüş herhalde (gerçi orada da Yedili'nin sadece bir tanesi değil, üçü sağ kalıyordu). Erol Taş'ın kötü rolde olmaması, Kadir İnanır ile Hale Soygazi arasında herhangi bir aşk ilişkisinin gelişmemesi, filmin alışılmışın dışındaki yönleri. İzlenebilir. 

Cevap Yaz
Yandex.Metrica