Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Neşeli Günler

Neşeli Günler

9,30

(96 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Nisan 1978 1 Saat 35 Dk Duygusal Komedi Aile Duygusal, Komedi, Aile

Yönetmen: Orhan Aksoy Orhan Aksoy

Ülke: türkiye

Oyuncular: Ekrem Dümer, Feridun Şavlı, Ahmet Arıman, Doğu Erkan, Ali Sururi, Selim Naşit, Mürüvvet Sim, İhsan Yüce, Ahmet Sezerel, Oya Aydoğan Devamını Gör...

Konusu : Filmde, anlamsız bir tartışma sonucu dağılan bir ailenin yıllar sonra yeniden bir araya gelmesi anlatılır. Turşuculuk yapan Saadet ve Kazım, turşu yapımı konusunda tartışır ve boşanırlar. Çocuklardan üçü babada, üçü de annede kalır. İkiye ayrılan kardeşler yıllarca birbirlerini tanımadan büyürler. Yıllar sonra kardeşlerin rastlantı sonucu tanışması aileyi bir araya getirecektir.Emretksz

22 Ekim 2019 22:02

Ertem Eğilmez ustanın aile filmleri serisinin sonuncu ve en komik halkası. Senaryosundan yönetmenine tam manasıyla bir başyapıt. Bin kez de seyredilse damakta ayrı bir tat bırakacak şaheser. Bunda oyuncuların katkısı çok büyük ama Şener Şen'e ayrı bir parantez açmak lazım zira filmin komedi yükünü resmen sırtında taşımış. Yaptığı her mimik attığı her palavra girdiği her sahne onun eşsiz bir oyuncu olduğunu bir kez daha kanıtlamış dilimize "Şener Şen sen ne büyüksün" lafını pelesenk etmiştir. Neşeli Günler'deki pek çok hoş detayda filmdeki samimi ve sıcak atmosferi pekiştirmiş. Şener Şen'in jilet parasını yengesi Adile Naşit ten alıp kahvede ağabeyi Selim Naşit üzerinde denemesi(!),komiser Ekrem Dümerle kardeşi Yalçın Dümerin aynı sahnede görülmesi, Feridun Şavlı Ziya'dan ABD palavrasını dinlerken onun küçüklüğünü canlandıran kardeşinin Aslan hikayesine maruz kalması filmin hikayesiyle set ortamının hep kardeş ekseninde geçmesi gözümde bu filmi zirveye taşımıştır. Her hafta düzenli olarak ailecek izlenmesi tavsiye edilir..

Cevap Yaz

Tuba.Artan

4 Mayıs 2019 02:10

Film hakkında bir kaç bilgi.... Öncelikle turşu dükkanından bahsedersek. bu hikaye İzmir'de 90'dan fazla turşu çeşidiyle üne kavuşmuş bir turşucudan esinlenilerek yazılmış. Ve Filmin tüm karakterleri içerisinde ise sadece biri gerçekmiş. O da Şener Şen'in canlandırdığı Ziya. Ziya; Ertem Eğilmez'in amcasından esinlenilerek yazılmış bir karakter. Yine Ziya'nın tıraş bıçağı satarken ismini telaffuz ettiği döneminin en ünlü kadın olimpik sporcularından Nadya Komaneci yıllar sonra katıldığı bir etkinlikte Türkiye'ye gelerek filmde kendinden bahsedildiğinden haberdar olmuş. Filmin çekildiği dönem kış ayına denk geldiği için Ertem Eğilmez ve Orhan Aksoy tüm oyuncuları set aralarında ilaç vererek dinç tutmaya çalışmış, ne var ki bu ilaç olayına bir tek Ahmet Sezerel katılmamış. Sezerel set boyunca hep limonlu çay içmeyi tercih etmiş. Ayrıca Set boyunca tüm ekip birbirlerine turşu diye hitap etmiş. Yalnızca Münir Özkul için baba turşu ifadesi kullanılmış :))) Ve Filmin toplam çekim süresi 26 gün sürmüş ve çekimler için şehir dışında bir mekan hiç tercih edilmemiş. Maalesef filmin gişesi yayınlandığı dönemde çok da iyi gelmemiş. Bu dönemde Aydoğan; "Ben de çevreme söylesem, izleseler" gibi bir yorumda bulununca, filmin yönetmeni "Kızım eş dostla olacak iş mi bu!" diyerek tepki göstermiş. Ne var ki film gişede istenileni veremese de bugün tüm aile temalı filmler içerisinde en çok beğenilen ilk iki filmden biridir. Ve film salt komedi temasını kullanan tek filmdir. Bize böylesi muhteşem bir film kazandıran ve emeği geçen herkesi saygıyla anıyor, saygıyla selamlıyorum..

Cevap Yaz

ali2y

28 Nisan 2019 23:17

Keyfiniz yoksa bulup izleyeceğiniz filmlerden biri daha. Neşenizi yerine getiren, mutlu eden, yine yeniden izlenen güzel bir film.

Cevap Yaz

burcusara

23 Nisan 2019 22:00

Bu filmide kaç kez izledim hatırlamıyorum bile. Şener Şene sinir mi olsam, gülmekten mi ölsem karar veremiyorum bu filmde.

Cevap Yaz

sholay

21 Aralık 2018 21:26

Şener Şenin müthiş performansı ile yıldızlaştığı film. Anlamadığım tek şey Ayşen Gruda her filmde kendi sesini kullanır. Burda neden dublaj yapılmış?

Cevap Yaz

cemakgun

9 Ağustos 2017 23:54

Mükemmel bir film ancak az önce bir mantık hatası farkettim yıllar sonra. Ayşen Gruda ve annesi Münir Özkulun Samatya'da komşusudur. Ziya da baskını burada yer kızın annesi tarafından fakat her ne hikmetse kız isteme sahnesinde Sarıyerdeki Adile Naşitin evine koşarak girer, arkasından da Ayşen Gruda ve annesi dalar eve cümbüş başlar. Yani Ziya mantık hatasıyla da olsa yine kendinden bekleneni yaparak Samatya'dan Sarıyer'e koşarak gelmiştir

Cevap Yaz

glmsr

8 Ekim 2016 18:51

Şu an star tv de harika

Cevap Yaz

Mr.Rcmnt

16 Eylül 2016 00:38

Filmle ilgili tek olumsuzum Ayşen Gruda'nın dublajıdır... Gerisi alır götürür beni... Ya nasıl Ayşen Gruda'yı Oya Başar seslendirir... ? neden yani... ?Hiç anlamam... İnsan ablasını başka birinin sesiyle nasıl dinler...? Bayılıyorum filme o ayrı :)

Cevap Yaz

sholay

14 Ağustos 2016 22:01

Sener Sen'in döktürdügü bir film.

Cevap Yaz

XduygusuzX

21 Temmuz 2016 10:33

Kuşkusuz bana göre en güzel replik : ''Senin birader kahvede bir adamın gırtlağını kesmiş'' :))))) doğal bir replik olabilir ama adamın söyleyiş tarzı çok hoşuma gitti ..

Cevap Yaz
Yandex.Metrica