Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Hükümet Kadın

Hükümet Kadın

8,09

(17 kişi yorum yaptı)

2012-10-05 16:49:29 1 Şubat 2013 Komedi Komedi
IMAX 2d

Yönetmen: Sermiyan Midyat Sermiyan Midyat

Ülke: türkiye

Gişe: 1.401.665

Oyuncular: Demet Akbağ, Sermiyan Midyat, Ercan Kesal, Bülent Çolak, Cezmi Baskın, Mahir İpek, Rıza Akın, Haki Biçici, Ahmet Sarsılmaz, Doğukan Polat Devamını Gör...

Konusu : 8 Çocuklu Midyatlı sıradan bir kadın olan Xate'nin komşularından tek farkı, kocasının Midyat Belediye Başkanı olmasıydı. Birgün, başına gelenler onun da Midyatlılar'ın da hayatını değiştirdi! Okuma yazması olmayan Xate Midyat Belediye Başkanı oldu! Mutfak işlerine girişir gibi giriştiği devlet işlerinde çocuklarının kendi aralarındaki çocukça rekabeti Midyat halkına kahkahalar attıran maceralara neden oldu. Ama hiçbir şey Xate'yi yolundan döndürmedi. Hükümet gibi kadın Xate, işleri elinin hamuru ile çözmenin yolunu her seferinde buldu. Midyat'ta henüz kimse farkında olmasa da sadece onun için değil tüm ülke için hayat eskisi gibi değildi aslında. Ama en azından Midyat’ın değişimine giden yol, kahkahalarla doluydu!ElBLanKo2nd

16 Ocak 2017 14:16

Sermiyan Midyat hem yönetmen olarak hem de senarist olarak iyi bir film çıkarmış.

Cevap Yaz

ElBLanKo

15 Aralık 2016 16:09

Sermiyan Midyat hem yönetmen olarak hem de senarist olarak iyi bir film çıkarmış.

Cevap Yaz

boraterzioglu

29 Temmuz 2015 19:06

güzel bir yapıt izlenilebilir bir film

Cevap Yaz

kemerlee

16 Kasım 2014 14:28

Oyunculuğun yanına senaristlik ve yönetmenliğide ekleyen Sermiyan Midyat ilk filmi Ay Lav Yu ufak bir fiyaskoyduki bu nedenle oldukça Vizyonteleyi anımsatan doğu sorununa ve insanına eğildiği sosyal içerikli eğlenceli bir komedi filmi çıkarmış. Tıkır tıkır işleyen bir senaryosu, iyi oyuncu performansları ve eğlenceli anlatımıyla güzel bir film Hükümet Kadın.Tabiki filmin en iyi yanı hafiften Ati ana güzellemesi olarak görülebilecek Xate rolünde Demet Akbağın muazzam performansı.Bazı yönlerden biraz daha ciddi yaklaşabilse, dramatik yönünü yer yer etkileyici kullanabilse çok daha güçlü bir film olabilirmiş ama bu haliylede seğredilmesi gereken bir eser.

Cevap Yaz

vatansever10

17 Temmuz 2014 23:11

vizonteleyle bence alakası olmayan konunun tamamen farklı oldugu bır fılm. 1960 lı yıllarda yaşanan olayları anlatan anadolu fılmı..

Cevap Yaz

Kpax08

3 Ocak 2014 11:48

Eğer Vizontele diye bir film hiç çekilmeseydi, bu filme başarılı bir yapım diyebilirdim. Gel gör ki filmi izlemeye başladığımda hemen Vizontele'yi hatırladım. Bana göre kesinlikle ondan esinlenilmiş. Demet Akbağ'ın oyunculuğu filmi ayakta tutuyor. Boş zamanınız varsa ve denk gelirseniz izleyin derim. Filmi büyük bir umutla izlemek bence izleyicide hayal kırıklığı yaratabilir.

Cevap Yaz

kemerlee

16 Kasım 2014 14:33

Herkez bir yerlerden birilerinden etkilenir, esinlenir bu eserin kötü olduğunu anlamına gelmez. İçerik anlamında ortak noktaları olsa da(güzel göndermelerde var) ama bambaşka bir film. Neticede sinema tarihinin belki de gelmiş geçmiş en büyük ustası Kubrick'in ilk filmlerinde oldukça yoğun şekilde Hitchcock'u görebilirsiniz. Sonra ise bambaşka yerlere doğru yelken açmıştır, bu onun ilk yıllarında taklitçi olduğu anlamına gelmez bir arayış içinde olduğunu ve Hitchcock'a saygı duyduğunu gösterir.

baran34

24 Kasım 2013 12:35

Vizontele taklidi başarısız sadece eğlencelik vakit öldürme amaçlı bir yapım. Sermiyan Midyat "ay lav yu" filminde ki gibi yine sıradan, klişe ve abartı oyunculuğu ve yönetimi ile temaşa zevkimizi bozuyor. Öykü Sermiyan'ın gerçek hayatta üvey babaannesinin Midyat ilçesine kocasının ölümünün ardından ilk belediye başkanı olması ve 60 darbesine kadar olan süreci ele alıyor. Yalnız senaryodaki unsurlar filmde çok aceleye getirilmiş sanki hızlandırılmış kamera görüntüleri ile seyrediyor izlenimi insanda uyandırıyor. Normal şartlarda Demet Akbağ ve yan rollerdeki kaliteli figürasyon olmasa 50 bin izleyicinin bile izlemeyeceği türden bir yapım maalesef haksız kazanç türünden bir deyimi sonuna kadar hakediyor. Çünkü 1.5 milyon seyirci bence gafil avlanmış. Sermiyan Midyat için bir ekşisözlük yazarı çok güzel ve yerinde bir cümle kurmuş. " sermiyan midyat ah seni gidi hissetmediği duyguları hissetmeye çalışıp bunları satılığa çıkaran bedevi tüccar". Başka söze ne hacet!

Cevap Yaz

bysiirtli56

20 Kasım 2013 02:23

kültürel farklılıkları konusunda başarılı ve eğlenceli bir film.ama keşke bu kadarda siyasi içerikli olmasaydı

Cevap Yaz

enginyuksel1982

26 Mayıs 2013 20:52

tek kelimeyle harika yıllar sonra Vizontele'yi izledim sanki 8/10

Cevap Yaz

leon_red

14 Nisan 2013 04:16

Komik deyip geçebilirsin de ağlanacak halimize güle bilirsin de… Sosyal mesajı kapı kadar anladığınız elinizde kalan sapı kadar… Sinema da ya da evde izledin ne fark eder anladığın kafanın içinde ’ki kadar… Bunlar benden…Geri kalanı bizzat filmin repliklerinden… Öğretmen:... Diyelim iki ineğin var. Sosyalizm 2 ineğini de alır, ondan süt üretir, sana verir. Komünizm sendeki 2 ineğin 1 tanesini alır başkasına verir. Böylece eşit olursunuz. Faşizm ise, sendeki 2 ineği de alır, sana süt satar… Xate:..Orispi çocikleri…………..Bu dünya, senden olmayanlarla hoştur. Onların sana verdiği ilimlerle, kıymetlerle, gönüllerle hoştur. Sadece senin gibiler değil, senden olmayan da çok yaşasın ki, sen de yaşa. Hele bir de onun gözüyle gör şu fani dünyayı. Herkes beyaz olsa, o zaman beyazı fark edemezsin ki. Değil mi ? Ve yahut da Siyah. Beyaz en güzel siyahta belli eder kendini. Beni ben yapan yegâne şey, benden olmayandır. O yoksa sen de yoksun. Ne anlamın kalır ne rengin belli olur, ne de tadın....

Cevap Yaz
Yandex.Metrica