Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Renan Bilek

Renan Bilek

Doğum Yeri : İstanbul

Doğum Tarihi : 1 Ocak 1968

Eğitim : Galatasaray Lisesi

Hakkında : Galatasaray Lisesi mezunudur. Ortaoyuncular'da ve çeşitli filmlerde rol aldı. Bir dönem İzmir'de yaşadı; 2005'te İstanbul'a döndü. Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinde Soner'in yardımcısı Süleyman rolündedir. Lise yıllarında Leke adlı bir müzik grubuna üyeydi. Grubun dağılmasından sonra, 1999 yılında yine Leke adında bir albüm yaptı. Yurtsever Cephe'nin mitinglerinde ve Küba Dostluk Derneği'nin düzenlediği dostluk konserinde yaptığı gösterilerde müziğin ötesinde bir meddahlık örneği vermiştir. Renan Bilek dizi çalışmasının yanı sıra "Aramızda Kalsın" adlı tek kişilik gösterisini sergilemektedir. Bir dönem yayınlanan günlük Sol Gazetesi'nde "Leke" isimli başlık altında haftalık olarak köşe yazıları yazdı.

ResimlerSarpBayhan

1 Ekim 2019 11:31

Yeşil Deniz dizisinde belediye başkanı rolünde oldukça başarılı bir oyunculuk sergilemiştir. Ayrıca gençlik yıllarında Ufuk Yıldırım'ın Yaradana Yalvartma klibinde oynamıştır.

Cevap Yaz

Necatizade

27 Temmuz 2017 12:49

"Öyle Bir Geçer Zaman ki " dizisinde sadık adam Süleyman karekteri ile ve daha önemlisi "Yeşil Deniz" dizisindeki beldenin çok sevdiği, her derdine çare Belediye Başkanı Hilmi Çakırlı karekterini izleyiciyi hiç sıkmayacak kadar başarılı oynaması ile kolayca hatırlanacak bir oyuncu.

Cevap Yaz

gururalp

2 Ekim 2013 04:59

öyle bir geçer zamankide çok iyiydi doksanlardada iyi

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

3 Mart 2012 01:03

Bende onu Öyle Bir Geçer Zaman ki Adlı Dizi den Soner'in de has adamı Süleyman olarak tanıdım ama oysa evveliyatında Birde onun Tiyatro ve müzisyenlik yönü'de bulunmaktaymış.. Salt oyunculuğunu izlediğim için kendisine 4 puan veriyorum.

Cevap Yaz

silvester

14 Eylül 2011 12:20

Rolü çok tamamlayıcı.Her soylu aileye böyle yardımcı personel lazım.Çok beğeniyle izliyorum........Silvester.

Cevap Yaz

prot

7 Mayıs 2011 01:18

Kendisini "öyle bir geçer zaman ki" dizisiyle tanıdım. Müthiş rol yapıyor.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica