Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kara Murat Şeyh Gaffar'a Karşı (Kara Murat, La Belva Dell'Anatolia)

Kara Murat Şeyh Gaffar'a Karşı

8,42

(10 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Şubat 1977 1 Saat 25 Dk Macera Tarihi Savaş Epik Macera, Tarihi, Savaş, Epik

Yönetmen: Natuk Baytan Ernest Hofbauer Natuk Baytan, Ernest Hofbauer

Ülke: italya, türkiye

Oyuncular: Gülten Ceylan, Mehmet Uğur, Yusuf Sezer, İbrahim Kurt, Mümtaz Ener, Masist Gül, Süheyl Eğriboz, Kudret Karadağ, İhsan Gedik, Oktar Durukan Devamını Gör...

Konusu : Genç hükümdar Fatih Sultan Mehmet, İstanbul’u aldıktan sonra durmamış, yeni hedeflere yönelmiş ve Osmanlı’nın sınırları her gün biraz daha genişlemiştir. Şimdi sıra Muşar Kalesi’ndedir. Dört Türk elçisi Muşar’ın hakimi Şeyh Gaffar’a vergi bağlamaya giderler. Şeyh Gaffar vergi vermediği gibi, kendisinin daha güçlü olduğunu ileri sürerek elçileri zindana attırır. Fatih, kalenin fethi için bir ordu hazırlatır, ordu kaleyi kuşatır, ama alamaz. Şeyh Gaffa’ın direnişindeki sırrı çözememişlerdir. Fatih Kara Murat’ı çağırır, ondan Muşar’a gizlice girip elçileri kurtarmasını ve Şeyh Gaffar’ın kellesini ister. Şeyh, Kara Murat’ın yola çıktığını ve sınırdaki bir köyde oturan ağabeyini ziyaret edeceğini öğrenince bir baskınla yengesini öldürtüp ağabeyini de rehin alır. Kara Murat olanları öğrenir ve ağabeyinin yerini bulur. Gaffar’ın kızı Zeynep Sultan Malatya’ya giderken yolda bir çocuğu kırbaçlattığı anda Kara Murat çocuğu kurtarır. Şeyh Gaffar’ın adamları ölü eşkıyaları kaleye getirirken Kara Murat da ölülerin arasında gizlice kaleye girer. Şeyh Gaffar’ı rehin alır ve elçileri de kurtarır. Tam ağabeyini de bulmuşken, ağabeyi ona saldırır ve yakalatır. Ağabeyine büyü yapılmıştır. Şeyh Gaffar’ın kızı ise can borcu olduğu için Kara Murat’a yardımcı olur. Karşılığında Şeyh Gaffar’ın saltanatını yıkıp yerine geçmesi için yardım ister. Babasını kendi elleriyle öldürecektir. Kara Murat kabul etmeyince planları ortaya çıkmasın diye Kara Murat’ı tutuklatır. Adamlarını da babasının üstüne saldırtır. Kara Murat kurtulur ve Şeyh Gaffar’a yardım eder. Ama Zeynep Sultan’ı ele vermez. Şeyh Gaffar kendisini kurtardığı için Kara Murat’ı kaleye başkomutan olarak atar. Ordu ve esirlerden o sorumludur. Kara Murat önce ağabeyini büyüden ve esaretten kurtarır. Önünde bir tek engel kalmıştır; Şeyh Gaffar’ın sırrını çözmek... Ve, Kara Murat bunun da üstesinden gelecektir.sinemaadamı

7 Şubat 2016 19:37

en hareketli kara murat filmi aynı zamanda en abartılı ama olsun kara murat gene cüneyt abi nede olsa yakışır ve izlenir bu film :)

Cevap Yaz

performer

11 Aralık 2014 20:20

seslendirme çok başarılı. efektler falan çok iyi olmuş. tuncer aydınoğlu'nu saygı ile anmak lazım.

Cevap Yaz

Kleberson

17 Ekim 2014 17:53

bu filmde iyi ama bazi hatalar var filmde ama buna ragmen iyi bir film

Cevap Yaz

performer

13 Haziran 2011 22:52

tnt filmi kötü bulanık bir görüntü ile yayınladı. daha temiz ve restore edilmiş halleri ile izlemek isterdim.

Cevap Yaz

ozkaracam

15 Ocak 2011 13:55

Kara Murat serisinin çizgi romana sadık uyarlamalarından biri. Çizgi romanda 1465 gibi, kesin bir tarih veriliyor. Fatih Sultan Mehmet Doğu Avrupa'da birtakım mevziler kazanırken Ortadoğu'yla da ilgilenmektedir. Bu cephedeki en büyük düşmanı Akkoyunlu hükümdarı Uzun Hasan'dır. Fakat çok tehlikeli bir başka düşman araya girer. Bu adam bir hükümdar değil, küçük bir bölgeye egemen olan bir şeyhtir. Şeyh Gaffar'ı egemenlik alanının küçüklüğüne rağmen tehlikeli kılan şey, onun 400 yıl önce yaşamış Hasan Sabbah'ın bir takipçisi olması ve onunla aynı yöntemleri kullanmasıdır. Şeyh Gaffar, fedailerine afyonlu şerbet içirerek sahte bir cennet vaat etmekte ve böylelikle onlardan tehlikeli suikastçılar (intihar fedaileri) yaratmaktadır. Bu düşmanla başa çıkma görevi Kara Murat'a verilir. Çizgi romanda önemli rolü olan Durakoğlu, filmde yok. Filmde eşkıya Kürt Abdo (Turgut Özatay) ölür, fedai Çopur Vahap (Hüseyin Alp) sağ kalırken çizgi romanda tersi oluyor. Güzel İtalyan oyuncu Daniela Giordano, iktidar hırsıyla babasına karşı komplo kuran Zeynep Sultan rolünde göz kamaştırıyor. 

Cevap Yaz

torkiş

14 Eylül 2009 23:59

Alın size harika bir Cüneyt Arkın filmi daha...

Cevap Yaz

ulaş34

12 Ocak 2009 17:05

Serinin devamı yine kara murat şeyh gaffar'a karşı.Bu filmde izlenir serinin devamı niteliği sebepi ile bu film'de fena değil izlenir.

Cevap Yaz

wunsch vertrauen

18 Aralık 2007 20:27

Cüneyt Arkın'ın düşmanı salağa çevirip dövdüğü, akrobasi hareketlerine bir de adamları kollarından tutup daire şeklinde iki çevirip sonra da savurup atmak gibi harikulade hareketleri de kattığı film. Şahsen ben çok takdir ettim. Filmin italyan türk ortak yapımı olduğunu da hesba katarsak harika espirili bir  dil tutturulmuş :) İtalyan oyuncuların ağız hareketleri dublajda çok sırıtıyor ama olsun.

Cevap Yaz

tamer_tuna

4 Ekim 2007 12:32

müritlerine afyon vererek suikastlere yollayan hasan sabbah tan esinlenerek çekilmiştir. hasan sabbahın giğer özelliğide afyon verdiği müritlerine sahte cennet sunmasıdır.

Cevap Yaz

battalgazi

24 Kasım 2005 16:12

cüneyt abimizin filminden güzel film olabilirmiki yine macera yine çarpışma öldür düşmanları cüneyt abi

Cevap Yaz
Yandex.Metrica