Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kanlarıyla Ödediler

Kanlarıyla Ödediler

9,05

(14 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 11 Ocak 1956 1 Saat 53 Dk Dram Dram

Yönetmen: Osman F. Seden Osman F. Seden

Ülke: türkiye

Oyuncular: Asım Nipton, Suna Pekuysal, Mualla Sürer, Dursune Şirin, Gazanfer Özcan, Tamer Balcı, Mualla Kaynak, Kenan Pars, Talat Artemel, Eşref Kolçak Devamını Gör...

Konusu : Yıl 1954. .Dönemin koşullarına göre varlıklı bir aile. Baba Kenan (Talat Artemel) ve 3 evlat. Oğullar Nazmi (Kenan Pars) Turgut (Eşref Kolçak) Eyüp Sultan'da benzin istasyonu işletiyorlar.İşlerine yakın olsun diye Eyüp Sultan'da oturuyorlar.Kızkardeş Muazzez (Suna Pekuysal) kalp hastası yatalak. Büyük oğul Nazmi Necla (Mualla Kaynak) ile evli. Birlikte aynı evi paylaşıyorlar. Hikaye Turgut'un aşık olduğu pavyon kadını Gönül'ü (Neriman Köksal) evlenmek üzere eve getirmesi ile başlıyor.muammerozel

2 Eylül 2016 12:06

Nostaljik olarak çok güzel bir film

Cevap Yaz

benimsinema

14 Haziran 2015 12:55

Kemal o zamanlarda rakipsiz olan yapimcilardan biri. Öyle iyi filmler yapmiski bu filmde onlardan biri. Hatta beni cok sasirttigi olmustur. Yani nerimanin bu kadar kötü olabilecegi aklima gelmezdi. Yada kenanin bastan iyi olupta sonra inanilmaz nankörlügü. Evet film 2 saat sürüyor ama gercekten sürükleyici. Istanbulun güzelligi zamanin türküleri ve nerimanin ve dansözün danslari.

Cevap Yaz

hakan_ışık

10 Ocak 2015 10:49

neriman köksalın gencligi muhteşem güzelmiş

Cevap Yaz

Göztepe

5 Ocak 2015 23:57

50'li yılların başyapıt filmlerinden birisi iki kardeş aşık oldukları bir kadın yüzünden birbirlerine giriyorlar sonraları. Bir bar kadını tüm aileyi komple yok ediyor. Neriman Köksal'ın para düşkünü yuva yıkan kadın rolü harikaydı. Ama filmin kilit ismi olayların tam ortasında kalan isim Talat Artemel'de en az başrol oyuncusu kadar filmde etkili olduğunu söyleyebilirim. Özellikle abi kardeş rollerinde filmin sonlarına doğru Eşref Kolçak ile Kenan Pars kavgaları birbirlerine baltalarla falan öldürmesi harikaydı. Birde arkadaşların belirttiği gibi eski İstanbul görüntüleride filme bir o kadarda güzeldi. Son derece dramatik bir aile faciasını içeren bir yapım mutlaka yeşilçamseverler bu filmi izlemeli diyorum.

Cevap Yaz

Elvis07

19 Ocak 2014 03:51

Çok uzun zaman önce izlememe rağmen aklımda kalmış konusu iyi bir filmmiş demek ki ...

Cevap Yaz

hakan samsun

17 Mart 2012 10:02

cok etkileyici ve  bi okadarda dramatik film . harika izlenmesini tavsiye ederim..

Cevap Yaz

sevgi ışığı

27 Ocak 2012 00:30

Hikayesinin gerçek bir hayattan alıntı olduğu belrtilmiş.1955 yapımı ve bence dönemine göre çok güzel bir film.  Son sahnede Talat Artemel in parmaklıklar ardında torununun arkasından affet yavrum babanın katilini dediği kısım çok duygu yüklü ve güzeldi.. Hiç sıkılmadan,zevkle izlediğim ve arşivimde yer alan değeli filmlerden biri. Neriman Köksal ın masa üzerindeki dansıda unutamadığım karelerden biridir. 50 li yılların büyükderesinide bu film sayesinde gördüm.

Cevap Yaz

kamil zafer

14 Ağustos 2009 10:48

   Sinsi emelleri için bir sas komandosu gibi içine sızdığı kenar bir mahallede kendi halinde yaşayan sessiz sakin bir ailenin,iki oğlunu baştan çıkartıp birbirine sokan durağı bol kötü yolun yolcusu fettan bir kadının sonu kanla biten parçalanma ve yok olma sürecine birebir katkısını sade bir dille hikaye eden,ana hatlarıyla da ders veren güzel bir film.

   Ben 3-5 sefer seyretmişimdir.Her daim geçerli konusu ve usta oyuncularının gösterdiği müthiş başarımlarıyla kusursuz bir görünüm sunuyor.Döktürmeyen oyuncu kalmamış.Rahmetli S.Pekuysal'ın ilk filmi(Hasta Kardeş),M.Sürer ise eser miktarda.Eski İstanbul'dan da görüntü bol.Seyretmekte yarar var. 14.8.09   Zafer ALGAN

Cevap Yaz

mkurtsen

11 Nisan 2009 01:26

1956 YILININ İSTANBUL'U.HALİÇ'ÎN SON İSKELESİ EYÜP. EYÜPSULTAN'DA BAHÇELİ BİR ESKİ İSTANBUL EVİ.EVDE  İKİ OĞLU  VE YATALAK KIZI İLE YAŞAYAN  YAŞLI BABA.BÜYÜK OĞUL EVLİ VE ÇUCUKLU, BENZİN İSTASYONU İŞLETİYOR.KÜÇÜK OĞUL PAVYONDA TANIYIP AŞIK OLDUĞU KADINI EVLENMEK ÜZERE EVE GETİRİYOR.FİLMİ O YILLARI YAŞAMAMIŞ GENÇ KUŞAKLARA ÖNERİYORUM. FİLMDEN BİR DİYALOG; GAZANFER ÖZCAN SÖYLÜYOR. BU KARI TEK BAŞINA HEM FENERBAHÇEYİ, HEM GALATASARAY HEM BEŞİKTAŞ'I YENER.(NERİMAN KÖKSAL İÇİN SÖYLÜYOR.) FİLMİN DVD Sİ PİYASADA MEVCUT.

Cevap Yaz

yorgun85

20 Mart 2009 20:15

Tvde rastladım geçen gün. Zamanına göre bir hayli başarılı bir yapım

Cevap Yaz
Yandex.Metrica