Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Hicran

Hicran

8,05

(10 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Şubat 1972 Dram Duygusal Dram, Duygusal

Yönetmen: Metin Erksan Hulki Saner Metin Erksan, Hulki Saner

Ülke: türkiye

Oyuncular: Gökben, Reha Yurdakul, Ergün Rona, Saadet Sun, Ünsal Emre, Emel Sayın, Semra Yıldız, Ahmet Turgutlu, Muzaffer Cıvan, Hüseyin Zan Devamını Gör...

Konusu : Hicran bir gece kulübünde vestiyerlik yapmaktadır. Yoksul ve sıkıntılarla dolu bir yılın geride kaldığı yılbaşı gecesi çapkın bir genç olan Orhan ile karşılaşır. Orhan bu güzel ve tertemiz kızda gerçek aşkı bulur ve başıboş yaşamına düzen verir. Ancak Orhan’ın ağabeyi onun yoksul bir kızla birlikte olmasına onay vermez. Hicran aralarındaki farklar yüzünden genç adamın aşkına ve birlikteliğine cesaret edemez, ümitsizlikle onu terk eder. Ancak bir tesadüf iki aşığı yine karşılaştıracak ve Hicran korkularında haklı çıkacaktır.performer

10 Aralık 2018 22:15

oyuncu kadrosu kısıtlı bir film... sanırım filmin bütçesi çoğunlukla emel hanıma ödenmiş... metin erksan gibi türk sinemasının önemli rejisörü olarak anılan bir isim nasıl böyle bir film çekmiş şaşırıyorum gerçi erksan saner filme 1970'li yıllarda bir kaç bu tarz gişe filmi daha çekmişti...

Cevap Yaz

bysiirtli56

10 Mart 2016 02:18

emel sayının filmleri arasında vasat bulduğum bir film.aynı oyuncularla başka bir senaryo daha iyi olurdu bence

Cevap Yaz

benimsinema

6 Temmuz 2015 21:44

Senarist ve yönetmen metin erksan olsa bile ticari yönden yaptigi herhaliyle belli. Metin erksan daha iyi daha sanat filmlere imzasini atmistir. Filmin konusu cok klasik yine ve yine filmi o güzel sesten o sarkilar kurtarmis.

Cevap Yaz

performer

22 Ekim 2012 00:06

filmin tek güzel tarafı emel sayın.

Cevap Yaz

beyzacetin

22 Eylül 2012 16:42

en cok dikkatimi ceken Hicran veOrhan ın birbirlerine söyledikleri abartılı ask sözcükleri. Aşırı duygusal bir film, fena değil.

Cevap Yaz

kariz_ma_35

30 Ocak 2012 20:59

Yılbaşı'nda eğlenmek için ufak bir  gazino'ya arkadaşlarıyla giden. Bir adamın orada aşık olduğu bir kızla ilişkisini yansıtmış bir aşk hikayesi içinde geçen bir film. "Orhan" Ünsal Emre yılbaşını farklı bir mekanda geçirmek için arkadaşlarıyla bir mekan seçer. Orada tanıştığı vestiyer "Hicran" Emel Sayın'dır. Hicran diğer vestiyerlerle kavga ederken o karşısına çıkar. Gazino'da sarkıntılık eden müşteriler "Hüseyin Zan" ve arkadaşlarıdır. Kavgadan sonra sahneye şarkıcı yokluğunda Hicran çıkar ve büyük bir yıldız olur. Daha sonra Orhan'la büyük aşk yaşar. Fakat onları ayıran "Nazan" Saadet Sun'dur. Hicrana sahte bir vesikalık iftirası atar ve Nazan,Orhan'la evlenir. Davetlilerlede münakaşa eden Orhan'ın abisi "Reha Yurdakul" ise vurularak yaşamını yitirir. Nazan ile evlenen Orhan daha sonra Hicran'la farklı ortamlarda karşılaşır. Ve en sonunda vesikalık yalanını ağzından kaçıran  Nazan'la araba kazası yapar. Kazadan Orhan kurtulmuş Nazan ise hayatını kaybetmiştir. Diğer yılbaşında karşılaşan Orhan ile Hicran birbirlerine kavuşur. Film normal bir boyutta izlenebilir. Yani çok fazla ön plana çıkan bomba etkisi yaratan bir sahnesi hemen hemen yok. Emel Sayın'ın şarkıları filmi güzelleştiren önemli etkenler arasında. Ünsal Emre'nin başrolünü izlediğim 2.ci filmi izlemek isteyenler için izlenebilecek ve pişman etmeyecek filmlerden biridir diyebiliriz..

Cevap Yaz

oğuzzz

22 Eylül 2010 17:59

ünsal emrenin ilk filmlerinden,izlenilebilir bir film

Cevap Yaz

Alın yazısı

22 Nisan 2009 22:26

Hicran ( Emel Sayın ) bir gece kulubunde vestiyerci olarak çalışmaktadır.bir yılbaşı geçesi dansöz arkadaşını seyretmek için bir pavyona gider.O gece hicran’ın hayatını değiştiren iki büyük olay olur.önce şehrin zenginlerinden Orhan ( Ünsal Emre ) ile tanışır.daha sonra bir tesadüf neticesi sahneye çıkar.ve büyük ilgiyle karşılanır.hicran ve orhan’ın yılbaşı gecesi başlıyan arkadaşlıkları,kısa zamanda aşka döner.ve iki genç evlenmeye karar verirler.ama orhan’ın eski sevgilisi Nazan  ( Saadet sun ) onların saadetini çekemez.onları bir yolunu bulup ayırır.filmin sonunda yine mucizeler olur.kötüler cezalarını bulur.iyiler mutlu olurlar.

Cevap Yaz

faust116

5 Nisan 2008 13:11

emel sayın'ın şarkılarının başrolde olduğu klasik bir yeşilçam melodramı...metin erksan'ın, susuz yaz, sevmek zamanı ve kuyu gibi filmlerine göre farklı tarzda çektiği bir film..hoş bir nostalji yaşamak ve emel sayın'ın  güzel sesini dinlemek için seyredilmesi gereken bir film..

Cevap Yaz

cansu.demir24

26 Haziran 2007 13:31

Benim gibi tipik yesilcam filmleri sevenler için izlenebilir bir film, kötü degil.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica