Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Hür Adam

Hür Adam

8,45

(14 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 7 Ocak 2011 2 Saat 43 Dk Dram Biyografi Dram, Biyografi
IMAX 2d
IMDb puanı: 0

Yönetmen: Mehmet Tanrısever Mehmet Tanrısever

Ülke: türkiye

Gişe: 955.519

Oyuncular: Erol Erarslan, Gazanfer Ündüz, Nejmi Aykar, Ozan Uygun, Zeynep Yılmaz, İbrahim Öner, İbrahim Kumral, Murat Taygur, Ziver Çiftçi, Abdulkadir Kırıcı Devamını Gör...

Ödüller: En iyi film ödülüMükemmel Film Ödülü

Konusu : Said Nursi'nin hayatı konu alınıyor.

Yapımcı

Danışman

Kurgu

Sanat Yönetmeni

Dekor Tasarım

Kostüm Tasarım

Yapım Ekibi

Yönetmen Ekibi

Kamera Ekibi

Post-Prodüksiyon

Işık Ekibi

Sanat Ekibi

Makyaj Ekibi

Ses Ekibi

Oyuncu Seçimi

DiğerMGUNAY

23 Mart 2017 09:24

Bugün Said Nursi'nin vefatının 57 yıldönümü. 1400 yıldır devam eden Kuran ve Sünnet itikadını devam ettirmeye çalışan bu mücahiti rahmetle anıyor makamının cennet olmasını Allah'da niyaz ediyoruz.

Cevap Yaz

benser

4 Eylül 2011 13:01

Üstad Hazretlerinin hayatının sadece %5'lik bir kısmının yansıtılmaya çalışıldığı fakat bu kadarının dahi çok başarılı olduğu bir film. Mürşid Ağa Bağ, rolünün hakkını tamamıyla teslim etmiş. Buradan da bir öneri, bundan sonra çekilecek Bediüzzaman Hz. filmlerinin de baş karakteri Mürşid Ağa Bağ olsun. Zira çok yakışıyor. Bir nebze olsun Bediüzzaman Hazretlerini tanımak için izlenmeyedeğer bir film.

Cevap Yaz

selimcelal

1 Mart 2011 21:24

murşit bağ hakkını helal etden sonra bu filmdede 4-4 lük oyunculuk sergilemiş

Cevap Yaz

MGUNAY

15 Şubat 2011 09:49

Cumhuriyet Tarihi din adamlarından İskilipli Atıf Hoca ve yarı belgesel ve yarı sinema Mehmet Akif ERSOY'un filmleride yapıldı.

Cevap Yaz

mehmet baba

12 Şubat 2011 12:00

Film tamamıyla said i Nursinin hayatını anlatmış olmakla beraber günümüz Türkiye‘sine ve Başbakan ’ın kürt açılımına destekleyici niteliktedir. Bilinçaltında sırasıyla herkesi kendine çeviren bir fikir adamı Saidi Nursi’yi günümüze de göndermeler yaptığını filmde görmekteyiz. Sözleri ve fikirleri ideal gibi duran bir adam tiplemesiyle karşımıza çıkıyor.Dini öğretiler bakımından da güzel bir film. İlk defa cumhuriyet tarihi din adamlarından birinin filminin yapılmış olması da bir dönüm noktası bence. Cumhuriyetin ilk yıllarında hemen hemen onun tarzında ki bütün din alimlerinin asılmış olması fakat onun defalarca zehirlenmesine rağmen ölmemesi akıllarda soru işareti uyandırmakta?  10 üzerinden 6-7.

Cevap Yaz

fikiradamı

23 Ocak 2011 17:51

Bismillah her hayrın başıdır. 

Bir filme sığmayacak olan Said Nursi'nin hayatını konu alan film. Herkesin izlemesini isterim.

Film genel itibariyle özellikle başlangıç olarak çok iyi. Fakat bu heyecan filmin geneline yansımamış. Said Nursi'nin kitaplarını okuyan kişiler filmdeki kopuklukları çok rahat bir şekilde anlayabilir.

Mehmet Tanrıseveri canı gönülden tebrik ederim. Allah yolunu açık etsin. Bu sahada çok eksiklikler var. Böyle sanat sahasında adamlar yetiştirmesi gerekir. Bu kadrosu oluşturup inşaallah daha sağlam ve yeni filmler bekliyoruz. (Üstadın hayatını anlatan 33 bölümlük dizi --- İSTANBULUN FETHİ) gibi

Said Nursi'nin dolu dolu bir ömrü elbette bir sinemaya sığrılmayacak kadar büyüktür. Mehmet Tanrıseverden bir istirhamım olacak. O da 33 bölümlük hayatını tam manasıyla anlatan bir dizi çekmesi. Allah yardımcısı olsun. Yolunu açık etsin.

 

Cevap Yaz

Yamanwien

19 Ocak 2011 18:12

"80 yillik ömrümde dünya zevki namina birsey tadmadim. Eger milletimin imanini selamette görürsem, cehennemin alevleri icinde yanmaya raziyim" Said Nursi

Allahindan baska kimsesi olmayan adam. Yalniz. Ama dimdik ayakta. Hersey insanlar icin. Onlarin imani icin. Ahirete imanli gidebilmeleri icin.  

Film görüntü itibariyle cok harika. Fakat oyunculuk ve diyaloglar düsük. Eksik olan filmde, Said Nursi Hz.lerinin eserlerindeki pasajlar cok az aktarilmis. Isterdim ki "Hasir Bahsi, Tabiat Risalesi, Ayetül Kübra Risalesi"nden pasajlar aktirilsin. Film daha cok toplumsal yani agirlik kazanmis.

Deryayi bir bardaga doldurmaya benziyor, bu sinema tesebbüsü. Olsun.

Iyiki varsin Mehmet Tanrisever.

Cevap Yaz

tutus

19 Ocak 2011 07:48

kadro iyi ama dahada güzel olabilirdi yapan arkadaslardan allah razı olsun

Cevap Yaz

MGUNAY

17 Ocak 2011 09:10

Hür Adam  mükemmel film izlemeyenlere şiddetli tavsiye ediyorum Bediüzzaman Said Nursi'nin hayatı mücadelesi tüm çıplaklığıyla gözler önüne seren bir eser. beni en fazla etkileyen sahneleri mahkeme salonunda namaz vakti girdiği zaman Bediüzzaman namaz için izin ister ancak savcı namazı kazaya bırakmasını söyler Beziüzzaman'ın cevabı zaten bizim burada bulunma sebebimiz namazdır namazı savunuyoruz başka bir amacımız yok. Bu zata Emirdağ'ında 15 gün yemek su verilmemesi daha içler acısı bir durumdur. Mahkemeye götürmek isteyip şapka giyeceksin diyenlere bu sarık bu başla beraber çıkar ben sizin ecdadını temsil ediyorum demesi oradaki götürmek isteyenlerin yüreklerini titretir. Zehir şırınga ederler orada can çekişmesi yıllar önce gene suçsuz hapishaneye atılınca annesinin yanına gelmesi onları düşünmesi gene etkileyicidir. kısacası film çok başarılı Mehmet Tanrısever Sürgün filmindeki başarıyı bu filmde de bence yakalamıştır. Yüksel Beyin söylediği gibi bende

TÜRK FİLMLERİNE GİDELİM ve SEKTÖRE DESTEK OLALIM  diyorum. 

Cevap Yaz

eager

15 Ocak 2011 19:08

Hür adam.. Hür beyinlerin hürriyet tutkusu... Filmin kurgusu çok iyi düşünülmüş.. Mürşit Ağa Bağ'ın oyunculuğu muhteşem.. Her bir sahne gerçekten çok etkileyici.. Özellikle bazı sahnelerde, salonda ağlamayan yoktu sanırsam.. Tanrısever'in bundan yaklaşık 20 yıl önceki filmi Minyeli Abullah da izeleyeni titretip kendine getiren bir filmdi, ancak bu film daha bir başka olmuş, çok etkileyici ancak doğrusunu söylemek gerekirse Minyeli Abdullah kadar değil.. Müzik konusunda biraz kısır kalmış daha çarpıcı fonlar iyi olabilirdi... İzlenmesi gerekir, herkese şiddetle tavsiye ettğim bir film...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica