Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Dadaş Rıfat

Dadaş Rıfat

8,00

(4 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1975 1 Saat 15 Dk Macera Dram Macera, Dram

Yönetmen: Birsen Kaya Birsen Kaya

Ülke: türkiye

Oyuncular: Hayati Hamzaoğlu, Gönül Hancı, Aytekin Akkaya, Turgut Özatay, Atilla Ergün, Mürüvvet Sim, Doğan Tamer, Enver Dönmez, Hasan Yıldız, Dündar Aydınlı Devamını Gör...

Konusu : Yıllar sonra karsilasan bir baba ile kabadayi oğlunun öyküsüasım.mavzer

22 Ağustos 2019 18:14

Yılmaz Güneyin çevirdiği Kasımpaşalı Recep filminin renkli versiyonu bence Hayri Esenin Sesi Ne Yılmaza ne de Aytekine yakışmıyor. İkisini de Abdurrahman Palayın sesi gidiyor . Ama yine Allah esirgesin repliği çok hoşuma gidiyor bu filmde ilk çevirim olan Kasımpaşalı Recep bundan daha iyiydi ama buda çok fena olmamış. İdare eder. Filmin full versiyonda gereksiz erotik sahneleride bulunmaktadır. O tür sahneler Aytekine hiç yakışmıyor ama dönemin şartlarından etkilenerek oynamış.bunun haricinde film orta şeker .filmden daha çok replikler güzel .o hoşuma gitti.

Cevap Yaz

erakman

2 Mart 2018 10:05

Aytekin Akkaya nin oyunculugu ust duzeyde.Zamanina gore fena olmayan bir kabadayi filmi.Serinin ikinci filmini de izleyecem.

Cevap Yaz

Göztepe

26 Mayıs 2017 01:19

Bir kabadayılık filmi olduğu aşikar film normalde fena değil ama o kadar çok film kırpılmışki filmden pek birşey anlamadım. Konusu ise biri eski biri yeni kabadayı baba oğulun yıllar sonra birbirini tanımadan karşılaşmasını anlatıyor. Filmin diğer serisi Dadaş Rıfat Geliyor'u izlediğimde daha yerinde bir fikir sahibi olacağımı düşünüyorum. Aytekin Akkaya'ya Dadaş Rıfat karakteri yakışmış özellikle.

Cevap Yaz

bysiirtli56

7 Ekim 2013 02:09

güzel bir macera filmi.eski istanbulu yaşantıyı gözler önüne seren bir film.ama o son sahnesi insanı izlediğine pişman ediyor.hiçbişey olmamış gibi hadi gidelim dediler ve film bitti mansızca.hala akıl erdiremiyorum böyle bir filme

Cevap Yaz
Yandex.Metrica