Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Karaca Kaan (Songül Bot)

Karaca Kaan

Doğum Yeri : İstanbul

Doğum Tarihi : 1 Şubat 1948

Eğitim : Nişantaşı Rüştü Uzel Anadolu Meslek Lisesi'

Hakkında : Ailesi Suriye’ li olan oyuncu, 1948 yılında istanbul’ da doğdu. Suriye’den göç ettikten sonra Samatya’ ya yerleştiler. Göç etmenin zorlukları nedeni ile çalışması gerekiyordu, tezgahtarlık için bir triko mağazasına başvurup, çalışmaya başladı. Çalışmaya başladıktan sonra, uzun boylu, gösterişli bir kız olmasından dolayı, hemen dikkatleri üzerine çekti. Çevresinin bir tanıdığı vasıtasıyla mankenlik önerdiler, kabul etti ve mankenliğe başladı....mansur34

7 Nisan 2016 08:14

Filmlerinin çoğu vasat 70 ler furyasında olması kariyerine çok zarar verdi oysa yetenekli bir oyuncuydu özellikle fettan kötü kadın rollerine yakışıyordu keşke normal filmlerde bu tarz rollerde kariyer yapıp oyunculuğu bırakmasaydı o zaman daha iyi bir kariyeri olabilirdi.

Cevap Yaz

Yeşilcamavi

5 Ağustos 2014 14:32

Erotik film furyasına katılmayı hiçbir zaman çıkış kapısı olarak görmedim. O filmlerde oynamaktansa çekmektense limon satmak daha kişilikli bir iş olurdu. Tabii tek suçlu olarak kadınları görmüyorum. Erkeklerin pantolonlarını giydiği andan itibaren hayatlarına devam edilmesi alkışı hala görmeleri tabii ki hiç adil değil. Çokta farklı yüz hatları varmış. Çok güzel değerlendirilebilirdi

Cevap Yaz

lebkuchen

18 Şubat 2013 02:37

Karaca Kaan..Maalesifki cevirdigi o filmlerin bedelini,medya ve toplum olarak agir sekilde ödemis,ödettirilmistir..Sanki o filmleri tek basina cevirmis..Tek basina yatagia girmiscesine,ilk darbeyi yillarca emek verdigi Yesilcam,dan yemistir..Seks Furyasi kapandiktan sonra..Bir süre issiz kalan,Yapimcilardan Teklif alamayan,Kötü kadin,soyunan kadin imajini ona yapistiran Yesilcam,ne yazikki isler iyi gidip girdigi dar bogazdan cikinca,bu oyunculara sirtini dönmüstür..Bir cogu Pavyonlarda ve izbe gece klüplerinde calismak zorunda kalmslardir..Neydi Günahlari.!..Sadece Erotik filmlerdemi oynamak?,Yoksa sinema salonlarini dolduran,daha cinselligin,icinde yer alan erotik sözcügünün anlamini dahi bilmeyen ,Lümpen ve varos diye adlandirdigimiz,abaza erkeklere.Sex ögretip,hayallerini süsleyen kadinlara sihirli perdeden ulasabilmekmi.?...O yönetmenler,degilmiydi onlara bu ünvani veren.!..O yapimcilar degilmiydi?...Bu Sanatcilarin caresizligini,yalnizligini,sorunlarini,sömürerek onlardan birer sex yildizi yaratanlar...Ve sonrasinda sirtlarini dönüp..Sizden hic bir sey olmaz diyerek,bütün acik kapilari suratlarina,tek tek kapatan..Bunlarin bedelini bu kadar agir ödeyen,bu gercek sinema emekcilerini Hepimizin Yürekten kutlamasi gerektigini düsünüyorum...Karaca hanim,Sonrasinda sansli olanlardan,Hic olmazsa simdi artik Kurulu bir düzeni,ve dört elle sarildigi bir isi var,Peki diger Kayip onlarca Yildiz,nerde ne yaparlar...Bunlarin Vebalini kim nasil öder bilemem ama...Ortada büyük bir haksizlik ve hazin sonlar oldugunu hepiniz tahmin edebilirsiniz..Yazik Türk Erotik Sinemasi,Erkek oyunculara sahip ciktigi gibi,Kadin oyuncusuna sahip cikamadi..O döneme ait erkek oyuncular..Bir cok dizilerde ve filmlerde oynadilar..Hatta,dini kanallarda,ki dizilerde bile görüldüler...Bizim sinemaizdan sadece bir Örnek,Karaca Kaan..

Cevap Yaz

silvester

11 Ocak 2013 00:26

Karaca hanımın 1958 doğumlu olduğu pek inandırıcı gelmedi bana .Ben 1975 lerde 12 yaşındaydım ve Karaca Kaan ın filmleri çok sık oynuyordu.O zamanlar karaca Kaan 17 yaşında olmuş olur ve bu filmlerde oynayamaz.Burada bir yazım hatası olduğu muhakkak.1975 lerin döneminde bayağı filmde oynadı.Umarım,sağlıklı,mutlu bir yaşamı vardır.......Silvester.

Cevap Yaz

erakman

10 Haziran 2009 11:24

  oyanez hanımın yorumunu anlamak mümkün değil.insan sevdiği kişiye burda binlerce kişinin paylaştığı bir ortamda bu soruyu yöneltmez.erotik furya dönemindeki kadınlar aşagılanıyor yuhalanıyorda erkeklere niye bır bayan olarak yorumlamıyorsunuz.hem cinsinizi yermek çokmu kolay.kazım kartal,behçet nacar,tarık şimşek,salih guney gibi çok önemli oyuncularda bu filmlerde yer aldı.

Cevap Yaz

osmanlionur

29 Nisan 2009 02:53

Furya filmlerinin arnılan oyuncusu Karaca Kaan ,32.gün de izlediğim "Türk pornosunun tarihi" adlı belgeselde son halini gördüm. Kendisi artık emlakçılıkla uğraşıyor. Ayrıca o dönem filmlerinde oynamasından ötürü eşinden ayrıldığını belirtmiştir.

Cevap Yaz

gök 22

10 Ocak 2009 22:59

sevgili sanatçımız karaca kaan hakında edindiğim son bilgiye göre kendisi kurtuluşta oturmakta ve geçimin ev yemekleri yapıp satmakta oldupunu biliyorum ayrıca karaca hanım kendisi aslen suriye asııllıdır.

Cevap Yaz

aspava69

23 Temmuz 2008 22:28

Karaca Kaan erotik yıldızlar arasında ilk sıralarda yer alır. unutulmaz filmleri arasında Tilki payı filminde Necla Fide ile özel sahnerde oynamıştır.

Cevap Yaz

asım mavzer

13 Aralık 2007 10:16

Sanatçımızın geçtiğimiz yıllarda Öküz Dergisinde yayınlanan yaşam öyküsü.

 "1958 yılında istanbul'da doğdum. ailem suriyeli. samatya'ya yerleşmişler. çok zengin bir ailenin kızı değildim. çalışmam gerekiyordu, tezgahtarlık için bir triko mağazasına başvurdum. uzun boyluydum, gösterişliydim. mankenlik önerdiler, başladım. hoşuma da gitti bu iş. daha sonra müjdat saylav'la tanıştım, yönetmendi, böylece sinemaya geçtim. 27 yıllık sinemacıyım, lap diye gelmedim, çıplak olarak da gelmedim yani. emmanuel filmlerinden sonra açılmıştı film piyasası. yapımcılar da, bizim insanımız aç, biz de bizim oyuncuları soyalım, dediler. biz birkaç kişi böyle sırtladık sinemayı, bugünlere getirdik. ilk filmim 'hop dedik'. sonra 'kıbrıs'lı fedailer', 'rejisörün yatak odası'nı çevirdim."
o dönemi anlatırken, "çok zor yıllardı, özgürlüğümüz elden gitmişti," diyor kaan. ardından sözlerini şöyle sürdürüyor: "paraya ihtiyacımız vardı, gidip bir yere sıfırdan başlayamazdık, adımız vardı. 100 - 150 bin lira kazanıyorduk en fazla, para yoktu yani. bu işin kaymağını yapımcılar yedi. tek başıma yürüyemiyordum. aaa, bak seks filmi artisti, sinema oyuncusu değil, seks yıldızı. itibarsızlık ve aşağılama, sanki külotsuz dolaşıyormuşum gibi bakışlar."
hayatına "film icabı" değil, gerçekten giren erkeklerle de hüsranla bitti ilişkileri. birkaç tane başarısız evlilik geçti kayıtlara. ilk başlarda sandalyesini çekip içkisi getirenler, evlendiği futbolcu, sonra adanalı bir tüccar, zamanla hanım evinde otur demeye, basında çıplak fotoğraflarını görünce delirmeye başladı, tabii karaca kaan da. furyanın sonuna doğru artık dayanamayıp "imajını" değiştirdi. saçını siyaha boyadı, ankara'ya yerleşti, 1981 yılında sahneye çıkmaya başladı. "herkes bir yere dağıldı," diyor. "zerrin egeliler evlendi, bursa'da yaşıyor. zerrin doğan almanya'da, Arzu paris'te. bir izdivaç yapıp ayrılmak da kolay değildi ki."

 

Cevap Yaz

ergün

18 Ocak 2007 10:28

Dönemin en önemli oyuncularından birisiydi. Dolgun vucudu orta yaş kuşağı için unutulmadı.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica