Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Bütün Anneler Melektir

Bütün Anneler Melektir

7,98

(15 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 19 Dk Dram Aile Dram, Aile

Yönetmen: Orhan Aksoy Orhan Aksoy

Ülke: türkiye

Oyuncular: Turgut Boralı, Toron Karacaoğlu, Gülistan Güzey, Metin Serezli, Ediz Hun, Hülya Koçyiğit, Tarık Şimşek, Sabahat Işık, Doğan Tamer, Mehmet Büyükgüngör Devamını Gör...

Konusu : Filmde, yıllar sonra kızına kavuşan bir annenin hikâyesi anlatılır. Üniversitede tanışan Selma ve Fikret evlenerek bir çocuk sahibi olurlar. Fikret okulunu bitirdikten sonra avukatlık yapmaya başlar. Ancak kazandığı para ailesini geçindirmeye yetmez. Selma bu yüzden kocasından gizlice çalışarak eve katkıda bulunur. Fikret, Selma’nın sık sık dışarı çıkmasından şüphelenir ve bir gün karısını takip eder. Selma’nın piyano dersi verdiği Kenan’la arasında bir aşk olduğunu zanneder. Karısını evden kovar ve kızı Zeynep’i kendisi büyütür. Bir süre sonra Kenan, Fikret’e tüm gerçeği anlatır. Yaptıklarına pişman olan Fikret, Selma’yı her yerde arar ama izine rastlayamaz. Fikret, yıllar sonra bir iş seyahatinde Selma ile karşılaşır. Ondan af diler ve evine dönmesini teklif eder. Ancak kızına Selma’yı üvey annesi olarak tanıtır. Yıllar sonra kızına kavuşan Selma, kızının gönlünü kazanmak için elinden geleni yapacaktır.CerenSelim

14 Aralık 2018 16:51

Fazlasıyla trajik ve dramatize bir senaryo. Bir yanlış anlama sonucu kızını annesinden mahrum bırakan, karısını da evlat hasretiyle yaşamaya zorlayan bencil ve anlayışsız bir baba tasvir ediliyor. Adam o çok sevdiği karısını, bir saniyesini bile ayırıp dinlemiyor. İki dedikodu ve bir şüphe, bir ailenin parçalanmasına sebep oluyor. Oyunculuklar ve dublaj mükemmel. Reji de öyle. Neredeyse üzerinden yarım asır geçmesine rağmen hala izlenebildiği için her şeye rağmen 8 puan verdim.

Cevap Yaz

performer

11 Ağustos 2018 18:43

filmin ismi, ilhan arakon'un muhteşem görüntüleri vede müzikleri güzel sadece...

Cevap Yaz

KartalTibetTutkunu

25 Ağustos 2017 02:53

Öncelikle filmin jenerik ismi kraliçe Hülya KOÇYİĞİT'i de uygun bir seçim de olmuş, bence daha güzeli olamazdı.. Hülya KOÇYİĞİT'i Kartal TİBET'le en çok uyumlu jöndam Ediz HUN'nun bu filmde durumunu tasvip etmem. Ama film olarak beğenirim. Senaristi: Mutluluğunu kaybeden bir kadın ile kıskançlık sonucu çocuğunu annesindende, ayırıp mahrum bırakan bir kocanında öyküsünü anlatır.

Cevap Yaz

TubaArtan

22 Ağustos 2017 21:53

Ne kadar klişe olsa da benim as'larımdan... Çünkü içinde çocukluğum gizli.. 10/10

Cevap Yaz

beyzacetin

10 Ekim 2013 17:02

Bu filmden bir yıl önce cekilen "Tatlı Hayal" adlı filmden esinlenmeler hemen gözüme carptı. Güzel film, klişeler olsa da beni hiç sıkmayan bir yeşilçam tarzı.

Cevap Yaz

benimsinema

6 Ağustos 2013 00:55

annelere itahafen yapilan en güzel filmerden biri...seyretmekten zevk aliyorum... metin serezli filme ayri bir renk katmis, kötü rolde görmememekte güzel...sadece kizin yerine keske, zeynep degirmencioglu yada fatma karanfil yada funda postaci oynasaymis...

Cevap Yaz

performer

31 Aralık 2012 00:15

teknik olarak başarılı olsada dramatize ediliş biçimi hoşuma gitmedi.

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

7 Ağustos 2012 03:55

Birbirlerini delice seven Selma ile Fikret, Mahallelinin bir dedikodusu yüzünden yok yere ayrılır. Yıllar sonra hatasını anlayan Fikret Selma'yı kendisini affettirip yeni evlenmişler gibi evini getirir ama küçük yaştan beri baba ile yaşayan gerçek annesinin ölmüş olduğunu inandırılmış henüz 13 yaşında Fikret ile Selma'nın öz kızı Zeyneb'in yeni bir anneyi kabullenmesi öyle pekte kolay olmaz.

Cevap Yaz

capone

2 Ocak 2010 19:59

Selma ve Fikret bir yanlış anlaşılma sonucu ayrılır.Yıllar sonra tekrar karşılaştıklarında Fikret,Selma'yı tekrar evine getirir ve kızı Zeynep'e Selma'yı yeni karısı diye tanıtır.Ancak Selma,Zeynep'in öz annesidir.Güzel bir duygusal film.

Cevap Yaz

Rufik

9 Mayıs 2009 01:16

kötü olmamış iyi olmuş oyuculrda mükemmel oynamış

Cevap Yaz
Yandex.Metrica