Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Beklenen Şarkı

Beklenen Şarkı

8,73

(14 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 31 Dk Dram Dram

Yönetmen: Ülkü Erakalın Ülkü Erakalın

Ülke: türkiye

Oyuncular: Hulusi Kentmen, Münir Özkul, Hülya Koçyiğit, Kartal Tibet, Gülistan Güzey, Atıf Kaptan, Süha Doğan, Zeynep Tedü, Cenk Er, Serpil Gül Devamını Gör...

Konusu : Gül, konservatuvarda temizlikçi olarak çalışan bir genç kızdır. İçten içe okulun öğrencilerine özenmektedir. Zengin bir ailenin kızı Meral okulda öğrencidir ve Selim adında (Kartal Tibet) bir gençle nişanlıdır. Ama Meral'in kendisini beğenmiş, züppe ve şımarık tavırları Selim’i rahatsız etmekte ve evliliği istememesine neden olmaktadır. Bir gün sınıfta hiç kimse yokken Gül piyano çalar ve şarkı söyler. Meral’i okuldan almak için gelen Selim, sesini çok beğendiği Gül’ü okulun öğrencisi sanır. Onunla tanışır ve doğum gününe çağırır. Gül daveti kabul eder, ama Meral onun temizlikçi olduğun açıklar. Gül utanır. Oysa Selim ondan çok hoşlanmıştır ve ilişkileri ilerler. Selim’in babası iflasın eşiğindedir. Tek kurtuluşu oğlunun Meral ile evliliğindedir ve Selim çaresiz kabul eder. Gül’den ayrılır. Gül bir arkadaşının yardımıyla barda şarkıcılığa başlar. Selim bunu öğrendiğinde gizlice gazinocular kralı ile görüşerek ünlü olmasını sağlar. Gönlü hala Gül’dedir. Ama Gül, Latif’le evleneceği yalanını uydurarak onu reddeder. Selim kendini içkiye verir. Annesi oğlunun bu durumuna üzülür ve Gül’le konuşmaya gider. Gül’ün evinde genç kızın babasının resmini görür. Gül onun mazideki aşkının kızıdır. Kendisinde yarım kalan bir beste vardır. Bu bestenin ikinci bölümü ise Gül’ün annesindedir. Beste tamamlanmıştır. Gül gazinoda bu şarkıyı söyler. Bu arada Latif Selim’e evlilik haberinin düzmece olduğunu anlatır. Sevinçten çılgına dönen Selim için artık yapılacak tek bir şey vardır. Bir an önce gazinoya koşmak ve biricik Gül’ünün yanından bir ömür boyu ayrılmamak...burcusara

12 Nisan 2019 13:37

Çok güzel bir film. Kartal Tibet her zamanki gibi acı çeken erkeği mükemmel bir şekilde canlandırmış. Gerçekten bu filmdeki kadar acı çektiği başka bir film hatırlayamıyorum. Babası acımasız olduğu halde iyiki annesi oğlu için elinden geleni yapıp onu mutlu sonuna kavuşturdu. Bu filmdeki beğendiğim bir detay, iki annenin aynı adamı sevmiş olması ama birbirlerini kıskanmayıp çocuklarının saadeti için el ele vermesi oldu.

Cevap Yaz

MGUNAY

28 Ocak 2019 10:56

Tam bir görsel şölen ve müzik ziyafeti.

Cevap Yaz

performer

26 Ocak 2019 23:37

ülkü erakalın kalitesi ile çekilmiş bir film.

Cevap Yaz

Tuba.Artan

30 Eylül 2017 09:07

Yalın, fakat büyük anlamlar yüklü.. bilindik bir senaryo usta oyuncuların ve yönetmenin üslubuyla harika bir melodrama dönüşmüş. aşk ve musiki denizinde yüzüyor, bir kere izlemekle yetinmiyorsunuz..

Cevap Yaz

KartalTibetTutkunu

20 Ağustos 2017 01:28

Sanat Güneşi Zeki MÜREN'in ilk versiyon filmin üstüne bir tık çıkmak olay Ama neyseki bu filmden muhteşem çiftin yüzünün akı ile çıkışını filmi izleyip görmek güzel bir duygu Kartal TİBET & Hülya KOÇYİĞİT'in ne denlide bu hissiyatı Biz izleyiciyi doğru bir kontak iyi bir sinerji olarak yansıtığı yadsınmaz gerçek. O, dönemin başarılı filmleri için de onunda yerde aldığı açık.

Cevap Yaz

t_rex

26 Temmuz 2012 09:36

jön ve jöndamı ın aşkı dışında bütün filmleri kaliteli olan serpil gül ünde aşkı bir harika. çifte  başrol aşkları süprizi sizleri beklemekte. serpil gül yeşilçam felsefe ruhuna inanılmaz hayat verip yakıştırıyor kendisini. her karakteri candan, naif, mistik, hassas. onur odülünü çoktan hak etmiş değerli snatçımız.severek izlediğim kaliteli çok hoş bir film.

Cevap Yaz

benimsinema

22 Temmuz 2012 23:33

severekten izledigim güzel filmlerden biri...münir özkul öyle bir usta ki, ikinci rollerde olmasina ragmen filmlerde apayri bir renk katiyor...kesinlikle izlenmes taraftariyim..

Cevap Yaz

Loverman

20 Nisan 2010 15:51

münir özkul birçok filme olduğu gibi bu filme de renk katmış. zeynep tedü arabozucu ve kötü davranışları ile başarılı. film kötü sayılmaz. ediz hundan sonra hülyaya en çok yakışan kartal tibet de var. favorim ve aşkım hülya da var ise sorun zaten yok. 

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

20 Temmuz 2009 18:20

Daha önce siyah beyaz çekimi mevcut olan, bu kez yeni bir versiyon olarak renkli uyarlanmış güzel bir film. Muhteşem çift, yine oyuna dominat... "Zeynep TEDÜ" iyi de bir oyun çıkartmış. izlenesi bir film...

Cevap Yaz

nurettin_akgoz@hotma

22 Haziran 2009 13:08

BU FİLİM YENİ VERSYON OLARAK YİNELENMİŞ OLUP: YİNE MUHTEŞEM İKİLİMİZ KONU VE OYUNUN HAKİMİYETİNDELER AYRICA Zeynep TEDÜ'DE İYİ OYUN ÇIKARMIŞTIR.........

Cevap Yaz
Yandex.Metrica