Sınıf

7,97

( 24 kişi yorum yaptı )

Sınıf

TV Dizisi

2008

Karadere Mahallesi’nin serseriliği ile ün yapmış asi gençlerinden Umut, sebep olduğu bir olay sonrasında mahalleyi terk edip Tunceli’de öğretmenlik yapmaya başlamıştır. Ta ki kardeşi Kaya’nın, bir sınıf arkadaşı tarafından okulda vurulduğunu öğrenene dek.


Haberi alan Umut mahalleye geri döner. Aradan altı yıl geçmiş, mahallede çok şey değişiştir. Geride bıraktığı insanlar, özellikle aşık olduğu kadın Özlem, onu karşısında gördüğünde hiç de Umut’un beklediği gibi bir tepki vermez. Kardeşi yoğun bakımda ölüm kalım mücadelesi verirken, Umut da kardeşini vuran çocuğun, Tarık’ın peşine düşmüştür. Bu takip sırasında, Kaya’nın vurulmasının arkasında Şeref ve adamlarının parmağı olduğunu anlar. Bu nedenle, altı sene önce dostu, bugünse düşmanı olan bu adaml arla yüzleşmek zorunda kalır.

Peki bu yüzleşme Umut’a neye mal olacak? Yoğun bakımdaki kardeşi Kaya, hayatta kalmayı başarabilecek mi? Umut Tarık’ın yerini öğrenebilecek mi? Karadere Lisesi’nin üzerinde dolaşan kara bulutlar, Umut’un kalbindeki tek bir soruyu gölgeliyor aslında; affetmek mi intikam mı..?

Ekip

Yapımcı Serpil Güler (Genel Koordinatör)
Danışman Yusuf Kurçenli (Danışman)
Kurgu Kaan Öden (Kurgu)
Engin Öztürk (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Esra Oral (Sanat Yönetmeni)
Yapım Ekibi Bülent Başar (Yapım Sorumlusu)
Cem Üngör (Yapım Amiri)
Seyit Saral (Yapım Asistanı)
Ercan Demirtaş (Set Amiri)
Yönetmen Ekibi Oykun Asyalıoğlu (Yardımcı Yönetmen)
İnci Balabanoğlu Ahıska (Yardımcı Yönetmen)
Kamera Ekibi İsmail Kara (2) (Kameraman)
Sanat Ekibi Cemil Uylukçu (Aksiyon Kareografı)
Makyaj Ekibi Songül Bayar (Makyaj)
Ses Ekibi Hakan Çiçek (Ses Miks)
Oyuncu Seçimi Rezzan Çankır (Cast Direktörü)

Firmalar

BKM Film (Yapım)
Show TV (Yayıncı )

Son Yorumlar (24)

Busra_Yldz avatar Busra_Yldz 19 Mayıs 2018 21:43:40

10

Gerek oyunculuklarıyla, gerekse senaryosuyla gayet kaliteli ve gerçekci bir lise dizisiydi. Abartısız Türkiye'de çekilebilecek en gerçekci lise dizisiydi. Özellikle Rıza Kocaoğlu'nun canlandırdığı Cüneyt karakteri ile Oya Okar'ın canlandırdığı Rüya karakterini çok beğenirdim.
Bu kadar kaliteli bir dizi olmasına rağmen sadece 6 bölüm yayınlanıp yayından kaldırıldı.

atakansenvardar avatar atakansenvardar 03 Ekim 2015 01:25:40

6

Bu diziyi baştan başlatırsanız güzel olabilir bence suan hep bu şarkıyı duyduğumda aklıma gelen ilk şey oluyor dikkat çekici ve hayatı anlatan film ciddiye alınıRSA seviniriz

draqon avatar draqon 07 Temmuz 2009 01:08:07

muhteşem bir dizi.bkm film tarafından yapılmış.çok sayıda bkm mutfak oyuncusu rol alıyor.gerek konusu gerek oyunculuk çok iyi.cast süper.

bltszlk avatar bltszlk 04 Şubat 2009 01:12:02

SHOW TV SINIF.FOX TV Arka sıradakiler dizisinin versiyonu gibi .Bir kanal program yapıp tutunca hemen aynısını yapıyorlar böylece kopya hemde birbirlerine benzer diziler ortaya çıkıyor,zaten ,çıkacağını tahmin etmiştim .Sınıf dizisine 1.bölümüne bakt ım sadece. SAYGILAR

mrs.hsn avatar mrs.hsn 26 Ağustos 2008 12:20:08

Gecenin bi saatinde yayınlanan bi diziyi kim izler Allah aşkına evet cast mükemmeldi.Hele şerif sezer en büyük dayanağıydı dizinin aslında genç kuşakta çok yetenekliydi.BKM Mutfak oyuncuları olsun sezgi mengi,mine tugay falan olsun harikaydı izlememd eki tek sebep konusunun ilginç olmasaydı ama neye yarar gece 00.00'da ayaktasın belki ama o saatlerde insanın canı dizi değil film izlemek çekiyo.Doğal olarak film izliyoruz show tvde doğalın dışına çıktı ve insan düzenini kendi mantığıyla değiştirdi ve bundan pay bekledi hemde hiç çıkmayacak bir payı

sercana 19 Temmuz 2008 09:31:07

oyuncuları çok iyi kaliteli bir yapımdı yazık oldu

Yandex.Metrica