Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Ayrı Dünyalar

Ayrı Dünyalar

8,79

(36 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Mart 1974 1 Saat 36 Dk Dram Duygusal Dram, Duygusal

Yönetmen: Orhan Aksoy Orhan Aksoy

Ülke: türkiye

Oyuncular: Tevfik Şen, Kudret Karadağ, İhsan Gedik, Süheyl Eğriboz, Diler Saraç, Şener Şen, Hüseyin Zan, Kayhan Yıldızoğlu, Bülent Kayabaş, Necdet Tosun Devamını Gör...

Konusu : Fırtına Kemal (Cüneyt Arkın) yardımsever, iyi kalpli, güçlü bir gece kulübü ve kumarhane sahibidir. Amansız Tayyar (Turgut Özatay) kulübü ve kumarhaneyi Kemal’den almak ister. Kendisinden çiçek almadığı günü uğursuz saydığı Fatma Ana’nın torunu Aslı (Gülşen Bubikoğlu) yatılı eğitim görmektedir. Babası hapiste olduğu için utanıp arkadaşlarına sürekli yalan söyler. Dalgın bir şekilde yürürken Kemal arabası ile genç kıza çarpar. Bu hafif kaza tanışmalarına vesile olur. Aslı Kemal’den bir geceliğine babası rolünü oynamasını ister. Baloda arkadaşlarının hayran kaldığı Kemal’i kıskanır. Kemal oyunu sürdürür, hatta evinde parti bile verir. Gece kulübünde Kemal ile güzel vakit geçiren Aslı bu yakışıklı adama aşık olmuştur. Çıkışta Tayyar’ın pusudaki kiralık katili Kemal’i vurur. Kemal hastanede polise hiçbir şey söylemez. Aslı eve döndüğünde Kemal’e bakar. Aralarında duygusal bir bağ gelişir. Kemal Aslı’yı tehlikeli yaşamının dışında tutmak için ayrılmak ister. Evde birlikte çekilmiş resimlerini gören Fatma Ana Kemal’e hesap sorduğunda, Aslı’nın torunu olduğunu öğrenen Kemal, onun kendinden soğuması için çiçekçi kadından yardım ister. Fatma Ana eve döndüğünde Aslı’yı intihar mektubu yazarken bulur. Kemal’in evli ve çocuklu olduğunu söyler. Kanıtlamak için restorana gittiklerinde Tayyar Aslı’yı kaçırır. Serbest kalması karşılığında Kemal’den kulübü ve kumarhaneyi vermesini talep eder. Kemal’e tuzak kuran Tayyar’la aralarında çatışma çıkar. Çatışma sırasında ağır yaralana Kemal, polis geldiğinde tutuklanmadan önce bir süre izin ister. Aslı ile konuşur, onun yuvaya dönmesini, bu tehlike dolu hayatında ona güvenli bir yer bulamayacağını, birlikte bir yaşamın olanaksız olduğunu anlatır. Aslında, o da Aslı’yı çok sevmiştir. Yaralı olduğunu genç kıza belli etmez. Aslı çaresiz ve buruk, evine döner. Kemal ise teslim olup götürüldüğü polis arabasında son nefesini verir…Yorgun

3 Nisan 2020 00:19

Cüneyt Arkının devleştiği Gülşenin toy döneminde çekilmiş güzel bir aşk ve macera filmi. Fırtına Kemali daha önce Tamer Yiğit canlandırmıştı ama bu isim Cüneytte daha çok yakışmış. Aynı senaryo Kadir ile Neclanın Düzen adlı filmindede gördük ama o film bu film kadar başarılı değil.işte Orhan Aksoy farkı derim buna.Orhan Aksoy her zaman bu tarz filmlerin bir numaralı yönetmenidir. Şener Şeni kumarbaz rolünde görüyoruz bu filmde.sadece 3 dklık rolü var ama bütün filmde oynamış kadar etkili oynamış rolünü koca üstad.Şener Şen gibi İlyas Salman Baskın filminde rol almıştı ama sesi dublajdı. 96 dk lık süre nasıl geçti hala anlayamadım o kadar ki akıcı ve güzel bir film.yazık ki kendi film kanalında hem müzikleri değiştirildi ve film makaslıydı sonra zaten toptan kaldırıldı.arşivlerde çürüyüp gidecek bu filmler.piyasada ya kötü ya kesik versiyonları mevcut hep.

Cevap Yaz

sholay

10 Haziran 2019 17:53

Şener Şen'in ilk dakikalarda rol aldığı film. Duygusal bir film. Bence Aslıyı kandırmak için Kemali evli gösterip yemek yeme sahnesi sanki biraz gereksizdi.

Cevap Yaz

WorldCitizen

10 Mayıs 2019 21:49

Film güzeldi, müzikler bir ayrı güzel.

Cevap Yaz

mavi_superisi

9 Mart 2019 20:34

Erler film'in youtube'a yüklemesiyle birlikte izlediğim film. Sonu mutsuz biten bir aşk hikayesi. Oldukça güzel işlenmiş. Gülşen Bubikoğlu o aşkı gerçekten hissettiriyor bizlere. Filmin müzikleri de oldukça güzel.

Cevap Yaz

Sinecan06

8 Mart 2019 18:51

Öylesine acıklı bir aşk hikayesi ki bu "hiçbir şey beni ağlatamaz" diyen adamın bile gözünden yaş getirir. Yıllar sonra seyrettiğime çok sevindim. Etkisinden bir müddet kurtulamayacağım aşikar. Bu arada Gülşen Hanım'ın kardeşi Nilgün Bubikoğlu'da filmde rol almakta

Cevap Yaz

performer

7 Mart 2019 22:16

orhan aksoy böyle duygusal filmleri güzel çekmiş, birde ses mühendisi tuncer aydınoğlu'nun filmde kullandığı romantik plaklarla film daha bir etkileyici olmuş.

Cevap Yaz

atkınson

21 Kasım 2018 01:08

Bu filmde Cuneyt Arkin in evi olan ve pekcok yesilcam filmine sahne olan mekan,aslen ünlü tiyatrocu Muarrem Karaca nin Yeşilyurt daki muhtesem köşküdür fakat o evin yerinde bugün yeni bir apartman bulunmaktadır.Yesilyurt tren istasyonuna 200 m.mesafede...

Cevap Yaz

Yeşilçam39

23 Ekim 2018 12:32

Aksiyonu hiç düşmeyen muhteşem bir cüneyt arkın filmi. Erler film biran önce youtube kanalına hd olarak eklesede izlesek bekliyoruz.

Cevap Yaz

TubaArtan

22 Ağustos 2017 20:20

Yeşilçam'ı sevdirmeye çalıştığım kuzenlerime bu akşam izleteceğim film :) Defalarca seyrettiğim, şarkısına hayran olduğum ve ben de iz bıraktığı doğrudur :)

Cevap Yaz

Delioğlan11

6 Haziran 2017 15:57

film oldukça güzel 10 üzeri 8 puan verdim

Cevap Yaz
Yandex.Metrica