Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Anneler Ve Kızları

Anneler Ve Kızları

9,05

(28 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ekim 1971 1 Saat 28 Dk Dram Duygusal Dram, Duygusal

Yönetmen: Lütfi Ö. Akad Lütfi Ö. Akad

Ülke: türkiye

Oyuncular: Zafer Önen, Jeyan Mahfi Tözüm, Hayri Esen, Tarzan Baba, Ayşegül Devrim, Bahri Beyat, Turgut Boralı, Yonca Koray, Ekrem Dümer, Neşe Karaböcek Devamını Gör...

Konusu : Sonradan ünlü bir şarkıcı olan trikotaj işçisi Neşe, çileli Anadolu kadını Fatma ve birbirleriyle arkadaşlık eden çocuklarının öyküsü.Türksinemasısever

16 Temmuz 2019 23:13

Film muhteşem bir kadroya sahip. Ama filmi asıl omuzlayan isim yıldız kenter olmuş.

Cevap Yaz

tomanbay_23

15 Ekim 2018 03:54

Yıldız Kenterin oyunculuğu ve Lütfü Akadın mükemmel senaryosuyla baştacı bir film

Cevap Yaz

YesilcamFanatizm

1 Mayıs 2018 00:37

İşte İnsanoğlu böyle hep elde etmediği şeyleri ister. Ama onda olanları kaybedince asıl o zaman omların kıymetini anlar. Bu Filmde aynı böyle. Yıldız Kenter’in kızı bunu annesin ölümünden sonra fark eder.

Cevap Yaz

KartalTibetTutkunu

19 Ocak 2018 21:28

Lütfi AKAD'dan güzel film, oyuncu cast'ta sağlam. Konu anne-kız 'Yıldız & Leyla KENTER e ilişkin bir tema olması doğal olarak Neşe KARABÖCEK İzzet GÜNAY'ın bir adım önüne onları taşıdığıda açık. Ayrıca Yıldız KENTER evsaf bir ustaya karşın ancak bu kadar oyun oynar kim olsa.?

Cevap Yaz

erhaab

28 Ekim 2017 06:31

Bir oyunculuk sergiliyor ki bu filmde Yıldız Kenter, gerçekten efsane. Filmi tek başına alıyor bambaşka havaya sokuyor. Biz de öylece hayran hayran bakıyoruz:)

Cevap Yaz

ayilmaz265

4 Eylül 2016 02:51

Yıldız Kenter müthiş, Leyla Kenter de öyle aşırı derecede nefret ettirdi canlandırdığı karakterden. Onun dışında Neşe Karaböcek'in seslendirdiği şarkılar hariküladeydi, hele Arapça şarkı seslendirince şok oldum(alaas furiye), çok da beğendim şarkıyı... Arapça şarkılar seslendirdiğini burda öğrenmiş oldum. Filme gelecek olursak tek kötü yanı makyaj, oyuncuları azıcık yaşlandırsalar da göze batmasaymış iyi olurmuş! Onun dışında gözüme batan bir şey olmadı... Konu çok iyi seçilmiş insanın yüreğine dokunuyor... insana annesi, babası sevdiği kim varsa ilerde dizini dövmek istemiyorsa hayattalerken onları el üstünde tutması gerektiğini bir kez daha hatırlatıyor!

Cevap Yaz

tcmurathan

19 Mayıs 2016 21:02

Yeşilçamın en duygusal filmlerinden birisidir. Öyle yerleri vardır ki insana dokunan gözyaşını tutamazsın. Sürekli annesinden utanan Irazın annesinin öldüğünde pişmanlığı çok güzel işlenmiş. Ne deyim hüzünlü bir film

Cevap Yaz

sinemaadamı

2 Aralık 2015 13:25

yıldız kenter leyla kenter ve yonca korayla birlikte izzet günayında süper perfonmans sergilediği dramatik bir film.

Cevap Yaz

performer

28 Haziran 2015 21:13

her açıdan güzel bir film yalnız alt kadrodaki oyuncular daha üst seviyede seçilebilirdi. filmin yönetmen yardımcısı erdoğan avcı abimizin filmle ilgili notu : İstanbul içinde Dahili sahneler Erman film platosu -Kumburgaz Hürrem beyin evi- harici sahneler Nişantaşı parkı - 1. 2. ve 4. Levent sokaklarında çektik.

Cevap Yaz

aysenazan

22 Haziran 2015 12:39

Bence tam bir kadın filmi. Farklı kültürle yetişen, farklı yaşayan iki annenin kızlarının büyüme sürecinde yaşadığı sıkıntıları anlatıyor. Yıldız Kenter'in film boyunca sergilediği performans harika. Dün bu filmi tekrar izledim. Tesadüf ki; bu filmi izlemeden önce sabah yine Yıldız Kenter'in mazbut bir ana rolünü oynadığı Fatma Bacı filmini izledim. Yıldız Kenter bu rollerde çok başarılı. Bir film daha vardı Yıldız Kenter'in başrol oynadığı. Kızını tıp fakültesinde okutmak için İstanbul'da ayakta kalma çabası harcıyordu. Yine varlıklı bir ailenin yanına sığınıyorlardı. O filmin ismini bilen var mı?

Cevap Yaz

aysenazan

23 Haziran 2015 10:25

aaa evet ismi Kızım Ayşe idi. Teşekkürler...

MGUNAY

22 Haziran 2015 16:37

Kızım Ayşe filminden bahsediyorsunuz sanırım.

Yandex.Metrica