Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Zulüm

Zulüm

8,87

(43 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Mart 1972 1 Saat 23 Dk Dram Duygusal Dram, Duygusal

Yönetmen: Atıf Yılmaz Atıf Yılmaz

Ülke: türkiye

Oyuncular: Yeşim Tan, Reşit Çıldam, Tuna Tunç, Necdet Yakın, Yılmaz Gruda, Nedret Güvenç, Kayhan Yıldızoğlu, Murat Soydan, Kartal Tibet, Türkan Şoray Devamını Gör...

Ödüller: En İyi Erkek OyuncuEn İyi FilmEn İyi YönetmenEn İyi Görüntü Yönetmeni

Konusu : Filmde, genç bir müzisyenle ona âşık olan iki kardeşin hikâyesi konu edilir. Ayla, bir konservatuar öğrencisidir. Bir rastlantı sonucu ünlü bir besteci olan Tarık’la tanışır. Birbirlerine âşık olan gençler kısa sürede nişanlanır. Tarık bir yurtdışı seyahatinde geçirdiği kazada kolunu kaybeder. Sevdiği kadının karşısına bu şekilde çıkmak istemeyen genç adam Ayla’ya dönmez. Bu arada genç kadın bir gazinoda şarkı söylemeye başlamıştır. Gazinonun sahibi Kerim'in Ayla’ya âşık olması beklenmedik olayların habercisi olacaktır.enginyuksel1982

15 Kasım 2019 10:20

dönemine göre iyi bir film 7/10

Cevap Yaz

burcusara

21 Mart 2019 23:06

"Emine" filmine çok benzetmiştim bu filmi. Her ikisine de beğenerek izledim. En akıllarda kalan sahnesi herhalde sonu olsa gerek ama ben Kartal Tibet ve Türkan Şorayın hapishanedeki birbirlerine bakışmalarına hastayım.

Cevap Yaz

YesilcamFanatizm

27 Şubat 2019 01:46

Anlatmaya gerek yok muhteşem bir Film aşkı ve samimiyeti yaşatan nadir Filmlerden.

Cevap Yaz

Sln_90

18 Mayıs 2018 00:48

Çok güzel bir film. MURAT SOYDAN ve KARTAL TİBET 'in aynı filmde olması çok güzel ama ikisi de jön olduğu için biraz garip geldi bana. Şahsen ben Türkan Şoray olsam hangisini seçeceğimi şaşırırdım.

Cevap Yaz

performer

15 Mayıs 2018 23:02

filmin benzerlerinden en önemli farkı sürekli olarak kötü adamların bu filmde olmaması. atıf yılmaz farkı işte...

Cevap Yaz

KartalTibetTutkunu

22 Ağustos 2017 16:15

Kartal TİBET & Türkan ŞORAY'ın üstün oyun performansı olmasınıda karşın filmde yardımcı jön Murat SOYDAN'ın nacizane biz izleyici ile izdüşümde kalıp izlediği bu film'i, hangi 7. sanat erbabı yetkin ekabir takım yardımcı erkek oyuncu ödül vermek varken esas jön Kartal TİBET'in alın teri ödülü, Onu reva görülüp Murat SOYDAN'a verilmesi değil 45 yıl 145 yılda geçse üstünden yine tartışı konusu, olmaya maruz kalan böylesi'de nadide bir filmin sinema literatürüne geçmesi unutulur gibi değil iddia ediyorum.

Cevap Yaz

MGUNAY

21 Mart 2017 09:34

Filmin sonu abartılı olsa da genede muhteşem bir film. Özellikle Murat Soydan'ın oyunculuğuyla bu filmde dikkatleri üzerine çekmesi güzel olmuş.

Cevap Yaz

TubaArtan

18 Ekim 2016 17:47

Bu zamana kadar nasıl atladım bilmem..merakla izledim ne olacak diye.. beklenmedik bir sonla karşılaştım, sonrasında dediğimse "yok artık var mı dünya da böyle bir aşk" belki vardır, şuan yaşadığımız sevgisiz dünyaya inat... Harikaydı...Kartal Tib et der ve susarım !

Cevap Yaz

sinemaadamı

16 Kasım 2015 14:57

türkan kartal ve murattan güzel bir aşk filmi. kartal ile türkan bir günde tanışıp arkadaş olur. hatta nişanlanır. kartal yurdışına çıkar kaza geçirir bir kolundan olur ve türkanın karşısına çıkamaz bu sırada abisi türkanı meşhur bir ses sanatçısı yapar ve türkana tutulur. ama türkanın kalbi kaybettiği kartalındadır. olaylar klasik yeşilçam tarzı gelişir ama son mutlu biter. türkanın kolunu kesdiği sahne çok iyiydi.

Cevap Yaz

benimsinema

24 Mayıs 2015 15:52

Tam dört dalda ödül almis bir film.. en iyi erkek oyuncu murat soydana verilmis acaba biraz sert kötü rolde oldugu icinmi.. bu tür rolleri genelde ekrem borada görmeye alisigiz.. nedret yine muazzam. Kartalla türkan da iyi ikili olusturmuslar.. atif yilmazi tebrik ederim. Ilk bakismalari ya da ill tanisma anlarini kare resim olarak görüntülemesi iyi fikir. Haa belki bazi sahneler bize simdi abarti gelebilir ama yinede severiz bu filmleri.. tesekkürler nesrin sipahi sesine saglik

Cevap Yaz
Yandex.Metrica