Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Güllü (Güllü)

Güllü

8,66

(20 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Şubat 1972 1 Saat 24 Dk Duygusal Komedi Duygusal, Komedi

Yönetmen: Atıf Yılmaz Atıf Yılmaz

Ülke: türkiye

Oyuncular: Sadettin Erbil, Abdurrahman Palay, Nevin Akkaya, Orhan Çoban, Feridun Çölgeçen, Vahit Volkan, Sabahat İzgü, Kenan Karagöz, Mehmet Ali Güngör, Niyazi Gökdere Devamını Gör...

Ödüller: En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Konusu : Filmde, genç bir kadının kendisini aldatan kocasından intikam alması anlatılır. Ahmet, büyük bir holdingin reklam müdürüdür. Yarışmak için gittiği Karadeniz rallisinde bir trafik kazası geçirir. Güllü, baygın bulduğu genç adamı köydeki evine götürüp tedavi eder. Çeşitli yanlış anlamalar sonucunda iki genç evlenirler. Kısa bir süre sonra İstanbul’a dönen Ahmet, yazdığı bir mektupla ayrılmak istediğini bildirir. Bu durumda Güllü’nün namusunu temizlemekten başka şansı yoktur.burcusara

9 Nisan 2019 18:06

Bir kadın olarak değerlendirme yaparım ben hep film izlerken ve çoğu filmlerde erkekler bir türlü hata yaparlar ve kadınların değerlerini pek geç anlarlar. Çoğu zaman sonunda yinede sevinirim aşıkların kavuşmalarına ama bu film onlardan değil. Çünkü Ediz Hun'un canlandırdığı karakter gerçekten baya şerefsizlik yaptı. Kızı olduğu gibi kabullenmeyip, onu sadece onunla yatabilmek için kandırdı. Sonra da modernleştirmeye kalktı. Süleyman Turanın karakteri olmasaydı yinede sevmezdim herhalde Ediz Hunun karakterini ama bu durumda Türkan Şoray'ın Ediz Hunu seçmesi baya gücüme gitti. Tamam Süleyman Turan da önce ona para karşılığı yardım edip yalan söyledi ama o sonradan pişman olup doğruyu anlattı kıza. Ve bence Güllüyü gerçek anlamda seven de Faruk oldu. O köylü kızını hor görmeyip olduğu gibi sevdi en azından. Ama bu bir tek bende var herhalde, esas kızı yan karakter olan kişiye daha çok yakıştırdığım bir kaç film oldu şimdiye kadar.

Cevap Yaz

TubaArtan

20 Ağustos 2017 02:08

Köyde geçen sahnelere bayıldım..Genel itibarıyla başarılı Zaten o şimdiden bir klasik... "Güllü geliyor güllü" yü daha çok sevmiş olsam da bunu izlerken de eğlendiğimi inkar edemem :).

Cevap Yaz

performer

12 Şubat 2017 17:13

süleyman turan her zaman olduğu gibi bu filme de renk katmış.

Cevap Yaz

bysiirtli56

21 Şubat 2016 15:37

neşeli güzel bir film sıkılmadan izlenir .türkan sultanın karadeniz güzeli rolünde

Cevap Yaz

performer

6 Kasım 2013 20:16

güzel bir film. son 45 dk. daha sonra izleyeceğim yarım kaldı :)

Cevap Yaz

beyzacetin

17 Eylül 2012 15:20

güzel bir film. cok komik ve cok eglenceli. karadeniz şivesi cok iyiydi.

Cevap Yaz

benimsinema

3 Haziran 2012 16:04

filmi cok begendim, hatta cok güldümde. türkan soray a cok yakismis karadenizli olmak. film okadar cok tutulmus ki, bi kac sene sonra ikinci serisi yapilmis... mutlaka izlenmesi gereken sultan filmlerinden birtanesi.

Cevap Yaz

Loverman

7 Haziran 2011 23:57

kezban pariste filminin giriş kısmı gibi başlamış. filmin uyarlama olduğunu hiç te farketmedim. böyle bir kötülüğe uğrayan bir insan için böylesine bir intikam arayışı, başka yerlerden ilham almayı gerektirmiyor aslında. güllü değişti güzelleşti ancak aksanını değiştirmedi nedense. izlenebilir bir film. ben özellikle müziği beğendim.

Cevap Yaz

delikadir39

6 Ocak 2011 10:58

Buna benzer bir yapımda Fatma Girik-Engin Çağlar da oynamıştı.

Cevap Yaz

ozkaracam

1 Ocak 2011 14:25

Bu film, Mario Monicelli'nin 1968 yılında yönettiği, başrolünü Monica Vitti'nin oynadığı La Ragazza Con La Pistola (Tabancalı Yosma adıyla oynamış) adlı filmin uyarlaması imiş. Atıf Yılmaz'ın güldürü filmlerindeki ustalığı bir yana, filmin uyarlama olduğu biraz belli oluyor. Her ne kadar güldürü kalıpları içinde de olsa, kişilerin "namus" gibi bir kavrama yönelik tepkileri, Türkiye toplumuna ait insanlardan beklenecek tepkiler değil. Orijinal filmdeki kız Sicilyalı imiş. Filmi izlemedim, İtalyan toplumunda namus meselesinin gazete aracılığıyla cümle aleme duyurulması nasıl bir anlam taşır, Siclyalılar Çizme'de yaşayanlardan ne gibi farklılıklar gösterirler, bilmiyorum. Fakat film boyunca adapte edilmişlik, "aşılanmışlık" duygusundan kurtulamadım. İki yıl sonraki Güllü Geliyor Güllü, sanki biraz daha bizden bir öykü anlatıyor gibi.  

Cevap Yaz
Yandex.Metrica