Vildan Atasever

Gerçek Adı Vildan Atasever
Doğum Tarihi 26 Temmuz 1981
Doğum Yeri Bursa
Eğitim Durumu Lise: Bahçelievler Lisesi

Biyografisi

1981'de Bursa'da beş çocuklu Erzurumlu bir ailenin kızı olarak dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul Bahçelievler Gürsoy Koleji'nde, lise öğrenimini Cihangir Koleji'nde tamamladı. 15 yaşında amatör olarak tiyatro oyunculuğuna başladı. Vildan Atasever, İsmail Hacıoğlu ile 2010 yılında evlendi. 4,5 yıl evli kaldıktan sonra 21 Ocak 2015 tarihinde karşılıklı anlaşmayla boşanmışlardır. İlk oyunculuğunu Perihan Mağden'in yazdığı, Kutluğ Ataman'ın yönettiği İki Genç Kız filminde Handan rolünde oynadı. Daha sonra Kurtlar Vadisi adlı dizide oynadı.

Kadın İsterse adlı komedi dizisinde Hülya Avşar'ın kızını canlandırdı. 2005 yılında gösterime giren, Kutluğ Ataman'ın yönettiği, Perihan Mağden'in "İki Genç Kız'ın Romanı" adlı romanından uyarlanan İki Genç Kız adlı filmde yine Hülya Avşar'ın kızını oynadı. Bu ilk filmi ile Altın Portakal ödülü kazandı. İlk filminde bu önemli ödülü alması oldukça tartışıldı. Daha sonra 2006 yılında gösterime giren Kader filminde yer aldı ve 18. Ankara Uluslararası Film Festivali'nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandı. Ardından Yaralı Yürek ve Bıçak Sırtı gibi televizyon dizilerinde rol aldı. Show TV'de yayınlanan Gece Sesleri adlı dizide rol aldı. Gani Müjde'nin yazıp yönettiği Osmanlı Cumhuriyeti filminde Ata Demirer'le baş rolü paylaştı ve gişede 1.423.000 kişi tarafından izlendi.Ay Yapım'ın projesi, atv'de yayınlanmış olan Samanyolu dizisinde Özcan Deniz'le beraber rol aldı. Sonra TRT 1'de Boyut Film'in yapımı olan Baş rolde Aşk dizisine rol aldı. Son olarak Kanal D'de yayınlanan Yazın Öyküsü dizisinde Umut karakterini canlandırmaktadır.

Oyuncu (30)

Son Yorumlar (48)

Kleberson avatar Kleberson 05 Ekim 2017 18:42:58

8

cok begendigim bir oyuncu cok basarili gece sesleri ve osmanli cumhuriyetinde cok basariliydi

sinemaadamı avatar sinemaadamı 10 Ekim 2016 11:10:46

10

çok güzel ve çok yetenekli bir oyuncu. inşallah daha iyi yapımlarda kendisini görürüz. bi ara çevirdiği yazın öyküsü adlı dizi tutulmadı ve yayından kaldıldı. erken final yapıldı. ayrıca umut ismide kendisine hiç yakışmamıştı. ona en çok aslı ismi ya kışıyor bence. başarılar dilerim.

bltszlk avatar bltszlk 19 Mayıs 2016 18:37:50

9

Vildan Atasever 2000'li yılarda dizilerde şımarık kızları oynadığı zaman çok severdim kendisini.2010'lu yıllarda ise başrol kadın oyuncuların aranılan oyuncusu oldu.Azize adlı dizide şimarık kız Müge'yi oynuyor.Başarılı bir oyuncu

Yandex.Metrica