Mine Tugay

Gerçek Adı Mine Tugay
Doğum Tarihi 28 Temmuz 1978
Doğum Yeri Konya
Eğitim Durumu İ. Ü. Devlet Konservatuarı, Bahçeşehir Üniversitesi İleri Oyunculuk Yüksek Lisans
Ajans Gaye Sökmen Ajans

Biyografisi

Mine Tugay, 1978 yılında subay olan babasının görev yeri olan Konya'da doğdu. Liseyi Yeni Levent Lisesinde bitirdi. Ardından 1997 yılında oyunculuğa Masal Gerçek Tiyatrosu'nda oynadığı 'Büyük Kulaklı Küçük Ayı' adlı oyun ile adım attı. 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Bölümünü kazandı. Konservatuvardan mezun olduktan sonra Semaver Kumpanya'da tiyatro oyunlarında oynamaya başladı. 2003 Yılında Işıl Kasapoğlu rejisiyle 'Onikinci Gece' ve 'Kuşlar Meclisi'  oyunlarında oynadı. Aynı yıl 'Gülbeyaz' adlı televizyon dizisinde rol aldı. 2004 yılında 'Adı Aşk Olsun' adlı dizide ve 'Gönül Yarası' adlı sinema filminde rol aldı. Aynı yıl Semaver Kumpanya'da Işıl Kasapoğlu ve Bülent Emin Yarar rejisiyle 'Mem ile Zin' adlı oyunda oynadı. 'Beko Plazma TV' , 'Eti Çay Keyfi', 'Anadolu Bank', 'Bosch Çamaşır Makinası', 'Ecobella Home', Bosch Logixx 8 Çamaşır Makinası' oyuncunun yer aldığı reklam filmleri arasındadır. 2005 yılında 'Aşk Her Yaşta' adlı televizyon dizisinde oynadı. Bahçeşehir Üniversitesi İleri Oyunculuk Yüksek Lisansını tamamlarken 'Aliye' adlı dizide rol aldı.2006 yılında Yüksek Lisans'ını bitirdi. Aynı yıl Tiyatro Dot'ta Emre Koyuncuoğlu rejisiyle 'Çok Uzak' adlı oyunda oynayan Mine Tugay, Show TV'de yayınlanan ?Gülpare' ve Star TV'de yayınlanan "Benden Baba Olmaz"  adlı dizilerde başrolde  yer almıştır. 2008 VIII. LIONS Tiyatro Ödüllerinde 'Karatavuk' adlı oyundaki rolüyle "En İyi Kadın Oyuncu (Küçük Salon)" ödülü almıştır.

Oyuncu (36)

Son Yorumlar (28)

ToqqLe avatar ToqqLe 08 Mayıs 2020 13:17:46

7

İyi bir oyuncu ses tonu da güzel kızıl saç çok yakışıyor.

Kleberson avatar Kleberson 06 Eylül 2018 10:05:48

10

kendisini karambol kamil dizisinde görmüstüm ilk, tabi ben gördügüm kizin mine tugay oldugunu bilmiyordum. yillarca bu karambol kamilde oynuyan o güzel kiz kim diye düsünür dururdum, cünkü o dizide cok güzeldi oradaki görüntüsü yüzü halen aklimda. ka rambol kamil dizisi sadece bir bölüm sürmesine ragmen ben o dizide görüntüdeki kizi unutmadim ve yillar sonra behzat c dizisini izlerken mine tugayin bugüne kadar hangi dizilerde yer aldigina bi bakiyim dedim.ve karambol kamilde oynuyan kizin mine tugay oldugunu ögrendim hem cok sasirdim hemde cok mutlu oldum yillar kendisini biraz degistirsede halen güzelligini korumustu ve ögrendim ögreneli yedi yil falan oldu.ozamanda yorum yazmistim ama ilk üyeligim yanlislikla silindiginden yeniden yorum yaziyorum.yillar gecti mine tugay oyunculuga devam ediyor ilk yirmi yasinda gördügüm mine tugay simdi kirk yasinda ve maalesef hak ettigi yerde degil. mine tugayin bu zamana kadar tek iyi oynadigi proje behzat c oldu bu dizi disinda hic bir iyi projede maalesef yer alamadi, hep siradan rollerde karsimiza cikti.bazi oynadigi diziler iyi olsada rolleri kisa veya siradandi dedigim gibi en iyi projesi behzat c idi. kendisine basarilar ve ömür boyu mutluluklar diliyorum.

Komedyacı 10 Ekim 2016 22:06:57

Yıllar önce Müjdat Gezen Sanat Merkezinde Levent Özdilek'in asistanıyken tanıdım kendisini. Mükemmel bir insandır. Çok da başarılı.

Yandex.Metrica