Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Atilla Dorsay

Atilla Dorsay

Doğum Yeri : İzmir

Doğum Tarihi : 17 Mart 1939

Eğitim : Devlet Güzel Sanatlar Akademisi (Mimar Sinan Üniversitesi) Yüksek Mimarlık Bölümümansuryıldırım

23 Şubat 2015 14:45

Ünlü sinema eleştirmeni atilla dorsay önceleri kolay kolay filim beğenmezken son dönem yorumlarında daha toleranslı daha olumlu eleştriler yapıyor ayrıca sinema kitapları yazmış jürilerde başkanlık ve üyelik yapmış türk sinemasına bir filimde olsa senarist olarak katkı vermiş değerli bir sinema yazarı önemli bir kişi uzun mutlu sinema dolu yıllar dilerim.

Cevap Yaz

Sylvester Stallone

21 Ağustos 2008 15:33

KENDİSİ TÜRK SİNEMASINDA 1 FİLM DIŞINDA GÖREÜLMESEDE BİRÇOK SİNEMA İÇİN VE SİNEMA TARİHİ İÇİN KİTAPLAR YAZAN BİRİSİ,ÖNEMLİ BİR KİŞİLİK..BEĞENDİĞİM BİRİSİ AYRICA..

Cevap Yaz

Halil Güneşli

18 Temmuz 2008 00:07

bizim hobi olarak yaptığımız işi profesyonel olarak yapıyorlar kendileri

Cevap Yaz

3343634@ttnet

10 Mart 2007 07:49

Atilla Dorsay\'ı SİNEMA ELEŞTİRMENİ olarak tanıyorum. Elimden geldiğince,yorumlarını takip etmeye çalışıyorum.Fakat Türk Sineması\'nda çok az projeye imza atmış... Bir sinema eleştirmeni,bence \"YEŞİLÇAM\"da daha fazla performans göstermeliydi diye düşünüyorum... Bildiğim kadarıyla kendileri,yalnız Türk Sineması değil,dünya sinemasını da yakından takip ediyorlar(özellikle HOLLYWOOD). Sinema sektörünün Atilla Dorsay ile birlikte, daha \"alternatif\" eleştirmenlere ihtiyacı olduğu kanaatindeyim...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica