Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Erdem Akakçe

Erdem Akakçe

Doğum Yeri : Konya

Doğum Tarihi : 13 Aralık 1975

Eğitim : Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü

Ajans : Ali Sabuncugil Menajerlik Oyunculuk Ajansı

Hakkında :

Profesyonel sahne yaşamına ilk kez Dostlar Tiyatrosu'nun sergilediği “Yalınayak Sokrates” adlı oyunla başladı. Ertesi sezon Ankara Ekin Tiyatrosu'nda Slawomir Mrozek'in “Polisler” adlı eserinden uyarlanan “Son Mahkum”da oynadı. Daha sonra yeniden Dostlar Tiyatrosu'na katıldı. Tankred Dorst'un “Oyuncu”, Laurent Baffie'nin “Yarışma”, Genco Erkal'ın uyarladığı “Yaşasın Savaş”, Behiç Ak'ın “Fay Hattı” adlı oyunlarında oynadı. Ayrıca Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu’nun “Kocasını Pişiren Kadın” oyununda rol aldı.

Ankara Sanat Kurumu, Avni Dilligil ve Afife Jale Ödüllerinde komedi dalında En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödüllerine değer görülmüştür.


Resimlermansur34

7 Haziran 2016 08:48

Erdem akakçe her tür rolün altından kalkabilen yetenekli iyi bir oyuncu iyi bir karakteri de kötü bir karakteri de başarıyla oynuyor komedi ve dram her tür rolün altından kalkıyor ya nasip ya kısmet filminde kötü adam performansı fena değildi iyi bir karakteri oynadığı başarılı bir dram performansı olan karanlıktakiler filminde de fena değildi komedi performansı olarak seni bana yazmışlar ve çıplak gerçek dizilerinde rollerinde fena değildi yeni dizi,tv filmi ve sinema filmlerinde görmek isteriz başarılar dilerim.

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

31 Ekim 2013 14:31

Standart bir oyun çizgisi var.

Cevap Yaz

emre84

2 Ağustos 2007 03:43

İyi bir oyuncu

Cevap Yaz

bneerhfiirn

16 Ekim 2006 15:32

yükselişteyken tiyotro oyunu sergilerlerdi.fadik atasoy ve erdem akakçe nin geleceği o günlerde belliydi. çok başarılı buluyorum.ve umarım çok daha iyi işlerde ismini görürüz...

Cevap Yaz

rettly

4 Haziran 2006 20:44

sevimli sempatik ve başarılı....

Cevap Yaz

scheker

1 Mayıs 2006 17:20

Erdem\'i lise yıllarından tanıyan biri olarak onun ne kadar yetenekli ve içinde oyunculuk aşkı olan biri olduğunu çok iyi biliyorum. Ayrıca çok da iyi bir müzisyendir kendisi.. Hakettiği yerin şimdikinden çok daha yukarılar olduğunu biliyorum.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica