Ata Demirer

Gerçek Adı Ali Ata Demirer
Doğum Tarihi 6 Temmuz 1972
Doğum Yeri Bursa
Eğitim Durumu İTÜ Devlet Konservatuvarı Türk Müziği Bölümü

Biyografisi

Konservatuvar yılları boyunca İstanbul'da müzisyenlik yapmaya devam etti. Yine o yıllarda arkadaşlarının desteği ile bar komedyenliği denemelerine başladı. Vitamin Grubu üyesi Gökhan Semiz ile olan ya kın arkadaşlığı sayesinde stand up gösterilerine başladı. Aynı zamanda Vitamin Grubunun Turkish Kovboylar adlı şarkısındaki gazeli seslendiren kişi de kendisiydi. E.Ş.E.K Tiyatro Grubunun kurucusu Uğur Uludağ'nın aracılığı ile ilk profesyonel stand up gösterisini gerçekleştirdi. 1995 yılında Asos'ta verdiği müzikli şov sırasında keşfedilerek Dormen Tiyatrosu'nda Komik Para adlı oyununda rol aldı. Aynı yıl kendi kurduğu Ege Kumpanya" adlı gösteri orkestrası ile birçok yerde sahneye çıktı. Bu dönem Uğur Yücel ile tanışması hayatının dönüm noktalarından biri oldu. Komediye olan tutkusunu keşfetti ve konservatuvarı yarıda bırakarak stand up gösterilerine ağırlık verdi.1996 ile 1998 yılları arasında bir çok yerde gösteri verdi. Leman Kültür'e oyununun kaydını götürdü ve çok beğenilmesi üzerine 1998 yılının Şubat ayında Tek Kişilik Dev Kadro adlı oyunu ile Leman Kültür'de sahne aldı.

Senaryo (8)

Oyuncu (23)

Son Yorumlar (48)

Ali_Alamuti avatar Ali_Alamuti 20 Ekim 2019 17:19:26

6

Eyvah Eyvah üçlemesini ne zaman rastlasam izlerim. Neşeli, görüntüleri, oyuncu seçimleri ile iyi iş çıkarmış. Ancak, gerisinde bana pek hitap edemedi maalesef.

SarpBayhan avatar SarpBayhan 02 Şubat 2018 15:23:00

Ata Demirer Bursalıdır. Türk sineması için kendisi önemli bulduğum bir aktördür. Ayrıca sesi de çok güzel rahatlıkla TSM okumaya uygun bir ses rengi var. Berlin Kaplanı filmini çok beğenmiştim. Eyvah Eyvah serileri de hakeza öyle. Taklit yeteneği ise tartışılmaz özellikle Müslüm Gürses ve Bülent Ersoy taklitleri muhteşemdir.

KartalTibetTutkunu avatar KartalTibetTutkunu 17 Temmuz 2017 05:32:19

Yeşilçam dönem oyuncularından sonra öyle aman aman
beğendiğim ender oyuncuların en başında gelir. O kadar
doğal sempatik olur insan ancak bu kadar olur... Başarılı
sanat geleceği sağlıklı bir yaşam O'nunda yanında olsun.

Yandex.Metrica