Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Ata Demirer (Ali Ata Demirer)

Ata Demirer

Doğum Yeri : Bursa

Doğum Tarihi : 6 Temmuz 1972

Eğitim : İTÜ Devlet Konservatuvarı Türk Müziği Bölümü

Hakkında : Konservatuvar yılları boyunca İstanbul'da müzisyenlik yapmaya devam etti. Yine o yıllarda arkadaşlarının desteği ile bar komedyenliği denemelerine başladı. Vitamin Grubu üyesi Gökhan Semiz ile olan yakın arkadaşlığı sayesinde stand up gösterilerine başladı. Aynı zamanda Vitamin Grubunun Turkish Kovboylar adlı şarkısındaki gazeli seslendiren kişi de kendisiydi. E.Ş.E.K Tiyatro Grubunun kurucusu Uğur Uludağ'nın aracılığı ile ilk profesyonel stand up gösterisini gerçekleştirdi. 1995 yılında Asos'ta verdiği müzikli şov sırasında keşfedilerek Dormen Tiyatrosu'nda Komik Para adlı oyununda rol aldı. Aynı yıl kendi kurduğu Ege Kumpanya" adlı gösteri orkestrası ile birçok yerde sahneye çıktı. Bu dönem Uğur Yücel ile tanışması hayatının dönüm noktalarından biri oldu. Komediye olan tutkusunu keşfetti ve konservatuvarı yarıda bırakarak stand up gösterilerine ağırlık verdi.1996 ile 1998 yılları arasında bir çok yerde gösteri verdi. Leman Kültür'e oyununun kaydını götürdü ve çok beğenilmesi üzerine 1998 yılının Şubat ayında Tek Kişilik Dev Kadro adlı oyunu ile Leman Kültür'de sahne aldı.Ali_Alamuti

20 Ekim 2019 17:19

Eyvah Eyvah üçlemesini ne zaman rastlasam izlerim. Neşeli, görüntüleri, oyuncu seçimleri ile iyi iş çıkarmış. Ancak, gerisinde bana pek hitap edemedi maalesef.

Cevap Yaz

SarpBayhan

2 Şubat 2018 15:23

Ata Demirer Bursalıdır. Türk sineması için kendisi önemli bulduğum bir aktördür. Ayrıca sesi de çok güzel rahatlıkla TSM okumaya uygun bir ses rengi var. Berlin Kaplanı filmini çok beğenmiştim. Eyvah Eyvah serileri de hakeza öyle. Taklit yeteneği ise tartışılmaz özellikle Müslüm Gürses ve Bülent Ersoy taklitleri muhteşemdir.

Cevap Yaz

KartalTibetTutkunu

17 Temmuz 2017 05:32

Yeşilçam dönem oyuncularından sonra öyle aman aman beğendiğim ender oyuncuların en başında gelir. O kadar doğal sempatik olur insan ancak bu kadar olur... Başarılı sanat geleceği sağlıklı bir yaşam O'nunda yanında olsun.

Cevap Yaz

kaancakaniik

11 Ağustos 2015 11:05

Çok sempatik, başarılı bir komedyen. Cem Yılmaz dan sonra şu anda ülkedeki en iyi komedyendir.

Cevap Yaz

şabanoviç

10 Ağustos 2015 20:47

komedi için umut verici bir yetenek

Cevap Yaz

mansuryıldırım

10 Mayıs 2015 07:57

Son dönemdeki türk komedyenleri içinde en iyilerinden biri ayrıca senarist olarakda çok iyi başarılarının devamını dilerim.

Cevap Yaz

hüseyin86

1 Şubat 2014 17:53

başarılı ve değerli bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. gösterilerine gülebildiğim cem yılmaz dan sonra ikinci sıradadır kendisi. başarılarının devamını dilerim.

Cevap Yaz

kamaro88

9 Şubat 2013 16:59

idare eder,ama cok komik degil

Cevap Yaz

sinemadelisi

13 Ağustos 2011 15:14

komedyenliğin dışında oyuncu olarakta çok b aşarılı

Cevap Yaz

lokamalajuk

10 Temmuz 2011 22:59

Ben çok iyi bir oyuncu olduğunu düşünmüyorum şöyleki;Avrupa Yakası adlı dizideyken adam diziye hiçbirşey vermiyor hiçbirşey katmıyordu sanki soğuk,soğuk hareketler saçma sapan bakışlar izleyicide güzel şeyler uyandıracak şeyler bırakmıyor bence ama sinema filmleri için aynı şeyi söylemem tabi çünkü sinema filmlerini izlemedim genel anlamda bana göre sıkıcı bir oyuncu çok soğuk

Cevap Yaz
Yandex.Metrica