Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Barış Çakmak

Barış Çakmak

Doğum Yeri : Gelibolu

Doğum Tarihi : 5 Temmuz 1979

Eğitim : İ. Ü. Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü

Ajans : Mega Menajerlik

Hakkında : Sinema, televizyon, seslendirme ve tiyatro alanlarında çalışmış Türk oyuncu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Antik Yunanca ve Antik Latince Bölümünde klasik filoloji eğitimi alan Barış Çakmak; Can Gürzap ın Dialog Anlatım İletişim Kursu'nda spikerlik eğitimi aldıktan sonra eğitimini İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünde tamamladı. 2000 yılında başladığı oyunculuk kariyeri birçok dizi, tiyatro oyunu ve sinema filmi içermektedir. Bunlardan bazıları Zerda, Hanımın Çiftliği, Fikrimin İnce Gülü, My Name Is Red, Gönderilmemiş Mektuplar ve Arzu Tramvayı adlı yapımlardır.2004-2006 yılları arasında Eczacıbaşının kurumsal sesi olmakla birlikte, halen Greenpeace örgütünün seslendirmelerini yapmaktadır.2008 yılında İngiliz yayın kurumu BBC tarafından çekilen, Orhan Pamuk'un Benim Adım Kırmızı adlı romanının drama adaptasyonunda ve 2010 yılında Ziegler yapım şirketi tarafından Alman ARD kanalı için çekilen Mordkommission Istanbul isimli filmlerde rol almıştır.2011-2012 yılları arasında Kumbaracı 50'de "Korku İmparatorluğu" isimli oyunda ve Bosna Soykırımının anlatıldığı "Mavi Kelebekler" isimli dizide oynamıştır.2012 yazında henüz çekim aşamasında olan 3 ayrı sinema filminde oynamaktadır.

Resimleraybicekurtkız

2 Ekim 2018 17:12

Başarılı yetenekli bir oyuncu... Ekranlara yakışıyor ve bence daha iyi yerlerde olması gerek...

Cevap Yaz

sahmeran

12 Ağustos 2007 10:01

son zamanlarin en yetenekli erkek oyuncusu.kalitesinden odun vermiyor.turkiyenin 1 numaralı jönü Barış Çakmak.

Cevap Yaz

cocaine

20 Temmuz 2007 21:22

çok beğendiğim bir oyuncudur..ama ekranda sık göremiyoruz nedense

Cevap Yaz

Elrohir

21 Haziran 2007 07:46

Barış Çakmak.. :p :) Delidir ne yapsa yeridir..zekasının sınırı olmayan, kendi ile barışık, sevgisiyle doyuran, nefretiyle bıktıran, sıradışı.. bir o kadarda düzenli, başına buyruk ama sorumluluk sahibi, sokakta gördüğü hayvanları eve götürüp besleyen, yufka yürekli, insanın değerini bilen ama taviz vermeyen, içtikçe güzelleşen, ilgisiyle yücelten, alçak gönüllü, paylaşımcı, espiri bombası, araştırmacı, meraklı ( bunemişş hımm. bunemişş..) dürüst, cana yakın, bazen sevimli bazen çok ciddi, ulaşması zor, çözmesi kolay bi insan.. Onu tanıdığım için mutluyum.. Ö.T.

Cevap Yaz

cansu.demir24

13 Haziran 2007 04:31

Özellikle stv de sık sık karsımıza cıkan, Zerda dizisinde de izledigimiz Barıs Cakmak iyi bir oyuncu, cok da yakısıklı bir cocuk.

Cevap Yaz

emre84

11 Mart 2007 10:04

İyi bir oyuncu

Cevap Yaz

eylul.sn

8 Aralık 2006 14:42

bence Barış Çakmak\'ın artık bir web sitesi olsa,yada fun clup ona daha yakın olmak isterim açıkçası.her yaptığını takip etmek isterim.günlerdir internette mail adresini arıyorum ama onunla ilgili hiç bişey bulamadım.sinematürkte olmasa şikayetlerimizi nereye yazardık bilmem.keşke tiyatroda tanıştığımda okadar heyecanlanmasaydımsa sorabilseydim.Barış neolur okursan bana ulaşmaya çalış rica ediyorum.sinematürkte mail adresim var,lütfenn.

Cevap Yaz

eylul.sn

7 Aralık 2006 14:16

barış çok başarılı bir oyuncu.onu zerdadan beri çok beğeniyorum.ozamanda hayrandım hala hayranım.ayıp ettik tiyatro oyununu şiddetle tavsiye ediyorum.orda kendisiyle tanışma imkanın oldu gerçekten çok yakışıklı ve karizmatik.

Cevap Yaz

neyzen

13 Kasım 2006 00:09

yağmur zamanında çok başarılıydın.............

Cevap Yaz

neyzen

12 Kasım 2006 23:59

sır kapısı...beşinci boyut...yağmur zamanı...ve şimdi gülpare ve yine performansın çok iyi.bu başarının altında kaliteli projelerde rol alman yatıyor.inşallah bu çizgide devam edersin.yalnız gülparenin son böümünde kıyafet seçimin hiç iyi değildi haberin olsun....

Cevap Yaz
Yandex.Metrica