Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Özgür Bakar (Özgür Bakar)

Özgür Bakar

Doğum Yeri : İstanbul

Doğum Tarihi : 5 Ağustos 1982

Eğitim : Üniversite

Hakkında : Okul hayatı bittikten sonra LeMan ve Gırgır dergilerinde amatör denemelerini yayınlattıktan sonra oradaki ustalarının vesilesiyle hepsi komedi olmak üzere birçok televizyon programı ve dizisinde senarist olarak çalıştı. Yazdıklarının aktarılmasındaki memnuniyetsizliği kendisini yönetmenliğe itti. Kısa filmler çekerek başladığı yönetmenlik denemeleri 7 yıl sürdü. Kısa filmleri ülkenin prestijli film festivallerinde gösterildi. Ödüller aldı. Bu zaman zarfında 2000’lerin önemli kısa ve uzun metraj yönetmenlerinin de yetiştiği Film Fabrikası platformunu kurdu. 7 yıl üstüste Kısadan Hisse Kısa Film festivalini organize etti. İlk uzun metraj denemesini bankacılık sistemini eleştiren “Bu bir soygundur” isimli tiyatro oyununu çekerek yaptı. Film televizyon filmi olarak yayınlanabildi. Altyapısının aksine 2013 Nisan ayında ilk sinema filmi Ammar: Cin Tarikatı filmini çekti. Film 2014 Mart’ında vizyona girdi ve türün hatırda kalan örneklerinden birini teşkil etti. Ammar filmi Hollywood’tan remake teklifleri aldı fakat ilgili yapımcıların sektörden ayrılmasından dolayı proje havada kaldı. Hem bütçe-gişe performansı hem de filmin yarattığı etkiyle korku filmleri çekmeye devam etti. Aynı yıl Azazil: Düğüm filmi Ağustos ayında vizyona girdi ve ilk filmin üstünde bir başarı elde etti. Aynı yıl Çilek ifilminin de ortak yapımcılığını üstlendi. 2015 yılında da Helak: Kayıp Köy ve Deccal olmak üzere iki filmi daha vizyona girdi. Son filmi Deccal 170.000 seyirciye ulaştı. Bir yandan mizah yazarlığına devam ederken diğer yandan Türk Korku Sineması’nın önemli bir alanını işgal etmeye devam ediyor.

Web Sitesi : www.ozgurbakar.com

İlgili FilmlerToqqLe

29 Nisan 2020 04:39

Komedi türünde başarısız korku türünde daha iyi ama inadına komedi filmler yapıyor anlamak güç komedi çekmek öyle her babayiğidin harcı değil herkes ertem eğilmez olamaz.

Cevap Yaz

Sinemakralı1

27 Şubat 2020 11:50

Korku türünde daha başarılı bir yönetmen.

Cevap Yaz

sinemadelisi

30 Mayıs 2015 16:22

Korku türünde ilk defa Hasan Karacadağ'dan sonra gelecek vadeden bir yönetmenin geldiğine şahit oldum.Ammar Cin Tarikatı'nın eksikleri vardı.Azazil'de yarım kalan şeyler vardı.Ama Helak-Kayıp Köy kurgulanış olarak efsane olmuş.Tebrikler.

Cevap Yaz

Tepegöz

7 Aralık 2014 12:07

Korku gerilim türünde ümit veren değerli bir yönetmen televizyon için mizah yazarlığı yapmış kariyerinde oyunculuk senaristlik yapımcılıkta olan dört dörtlük bir sanatçı başarıların devamın dilerim sevgili özgür bakara.

Cevap Yaz

mansuryıldırım

5 Aralık 2014 08:53

Korku türünde başarısız olduğumuzu düşünürsek 3 filmindede özgür bakar ın ayrı konular hikayeler peşinde koşduğunu görmek sevindirici korku türü için umut verici yeni farklı hikayeler peşinde koşduğu ve sadece cin konulu korku filmi yapmadığı için özgür beyi tebrik ederim ilerde daha iyi filimler yapacak gibi umarım bizi hayal kırıklığına uğratmaz.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica