Gaye Turgut

Gerçek Adı Gaye Turgut Evin
Doğum Tarihi 1 Haziran 1987
Doğum Yeri İstanbul
Eğitim Durumu Beykent Üniversitesi GSF Oyunculuk Bölümü - Beykent Üniversitesi GSF Sinema - Tv Bölümü
Ajans Tümay Özokur Film Reklam

Biyografisi

Anaokulunda yaratıcı drama ve dans çalışmalarına katılarak oyunculukla küçük yaşta ilgilenmeye başlamıştır. Okulun tiyatro grubunda yer alıp Cumhuriyetin 75.yıl çalışmalarında Bayrağımızın Gölgesinde adlı oyunla MEB başarı ödülünü almıştır. Toplumsal duyarlılık göstererek, Ümraniye T Tipi Ceza İnfaz Kurumunun sahnelediği 'Duvarların Dili' adlı tiyatro oyununda rol almıştır. İyilik perisini oynadığı bu oyunda, diğer bütün oyuncular Cezaevi sakinlerinden oluşuyordu. Aynı yerde tiyatro eğitimi vermiştir. SAKM'da eğitim almış ve tiyatro oyunlarında da rol almıştır, sunuculuk deneyiminde'de bulunan oyuncu; 15 yaşından bu yana kısa filmler de dahil olmak üzere oyunculuk yapmaya devam etmektedir.Oyuncu (17)

Son Yorumlar (8)

Kaptan34 avatar Kaptan34 11 Şubat 2016 08:49:11

Farklı güzelliği ve yüzü var ekrana yakışıyor başarılar

sinemaadamı avatar sinemaadamı 04 Ocak 2016 20:31:03

10

beni affette bahar rolünde oynuyor gıcık ama rolünün hakkını da veriyor diye düşünüyorum oyuncu arkadaşı deniz evinle 2013 yılında dünya evine girmiş galiba mutluluklar zaten dizinin en karizmatik oyuncusuydu deniz.

mrs.hsn avatar mrs.hsn 22 Eylül 2015 19:50:53

10

Kısa sürede çok başarılı işlere imza attı atmaya da devam ediyor. Oynadığı dizinin en çok öne çıkan ismi. Başarılar diliyorum kendisine.

Yandex.Metrica