Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Tevfik Yapıcı

Tevfik Yapıcı

Doğum Tarihi : 21 Mart 1950

Ajans : Tümay Özokur Film Reklam

Hakkında : İlk profesyonel oyunculuk : 1967-68 sezonu Sadi Tek Tiyatrosu (Tulûat tiyatrosunun son temsilcilerinden) Daha sonra sırayla : ANKARA MİTHATPAŞA TİYATROSU / Bir Kavuk Devrildi Fareler ve İnsanlar Ağaçlar Ayakta Ölür Laf Ebesi ANKARA DEVLET TİYATROSU / Chaillot’taki Deli Yunus Emre LEVENT KIRCA–DÖNEM OYUNCULARI/ Zambiko’da Bir Asker Nasrettin Hoca ASAF ÇİYİLTEPE TİYATROSU / Nafile Dünya DAST / Vatandaş Hamdi ANKARA HALK TİYATROSU / Eşeğin Gölgesi Müfettişler Müfettişi ANKARA BİRLİK TİYATROSU / Akıllı Adamın Deli Anıları AHOT / Bay İzzet in İzzet-i nefsi Daha sonra da; KAKTÜS KABARE VE ÇOCUK TİYATROSUNUN kuruculuğu ve bu tiyatrolarda onlarca oyunda yönetmen, oyuncu, idareci ve oyun yazarlığı çalışmaları.

Resimlersinemaadamı

7 Ekim 2016 12:39

akasya durağının komiseri.

Cevap Yaz

erenin

27 Mayıs 2006 22:23

ankara da çok şey öğrendiğim ustam tevfik yapıcıya saygı ve sevgiler oyunculuk özellikle komedi oyunculuğuna dair sunduğunuz tüm taktikler öyle anlamlı öyle takdire şayan mıış ki öğrencilerime keyifle aktarıyor zevk alıyorum iyi ki varsınız iyi ki tanımışım sizi sayın yapıcı not: anadolunun her toprağına üşünmeden tiyatro götüren sayın yapıcı nerelerdesiniz desteklerinizi bekliyoruz istanbul ve ankara da

Cevap Yaz

ilke onur

3 Mart 2006 17:03

Tiyatroya yıllarını vermiş gerçek sanatçıların değerinin bilinmediğini görüyor ve çok üzülüyorum. Geçenlerde Nihat Doğan, ki ilk klibini Tevfik Yapıcı çekmiştir Ankara\'da, \"sanatçı olmaya çok küçükken karar vermiştim ve işte oldum\" dedi... Afferim sana! Peki bu kadar emek vermiş gerçek sanatçıların sıfatı ne olmalı o zaman...?

Cevap Yaz
Yandex.Metrica