Kenan İmirzalıoğlu

Gerçek Adı Kenan İmirzalıoğlu
Namı Kosovalı/Miroğlu
Doğum Tarihi 18 Haziran 1974
Doğum Yeri Ankara
Eğitim Durumu Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi - Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik

Biyografisi

Kenan İmirzalıoğlu, 18 Haziran 1974 tarihinde Ankara'nın Bala İlçesi'ne bağlı Üçem Köyü'nde doğar. ilkokulu doğduğu köyde okur. 12 yaşına gelince orta öğrenim için Ankara'ya teyzesinin yanına gider. O rtaokul ve liseyi Ankara'da bitirir. Başarılı bir öğrenci olan Kenan İmirzalıoğlu, ayrıca okulun basket takımında oynar. Üniversite seçme sınavını ilk girişte kazanamaz. Köyüne döner ve üniversite sınavına hazırlanır. İkinci girişinde Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü'nü kazanır ve İstanbul'a gelir. İmirzalıoğlu, okul arkadaşlarının ısrarı üzerine bir ajansta mankenliğe başlar. Daha sonra Best Model Of Turkey'in elemelerine katılır ve birinci seçilir. Birinci olduğu için Best Model Of The World'e katılır, orada da birinci olur. İlk defa bir Türk, bu yarışmada dünya birincisi olur.Yarışmadan sonra İmirzalıoğlu’na dizi teklifleri başlar. Yönetmen Osman Sınav, ona Deli Yürek dizisinin başrol oyunculuğunu teklif eder. Osman Sınav’ı sevdiği için teklifi kabul eder. Dizi çok beğenilir. Diziden sonra Deli Yürek Bumerang Cehennemi adlı filmin başrolünde oynar.İmirzalıoğlu, Deli Yürek süreci bittikten sonra dil eğitimi için Amerika'ya gider. Amerika’dan dönünce bir çok film ve dizi için teklif alır. Uğur Yücel'in yazıp yönettiği Alacakaranlık dizisini kabul eder. Daha sonra aynı kadronun hazırladığı Yazı Tura adlı sinema filminde rol alır.  

Oyuncu (21)

Son Yorumlar (142)

Fahri07 avatar Fahri07 19 Mart 2021 18:57:44

10

Türk sinemasının efsane oyuncularından biridir.Kendisinin büyük bi hayranıyım.1998'de çıkan Deli Yürek dizisinde,ilk rolü olmasına rağmen başrolde başarılı bi şekilde oynayarak ne kadar büyük bi oyuncu olduğunu kanıtlamıştır.Bir çok filmini beğenerek izlerim.Oyunculuğuna puanım:10/10

Sinemakralı1 avatar Sinemakralı1 23 Mart 2020 12:17:23

7

Yakışıklı ve karizmatik oyuncu kendisini oyuncu olarak geliştirdi sunuculuğu da fena değil oyuncu sinem kobal ile evlendi başarılarının devamını dilerim.

gokhan.ozdemir avatar gokhan.ozdemir 08 Aralık 2018 09:19:41

çok sevdiğim ve saydığım başarılı bir oyuncu ve hayatında başarılarının devamını diliyorum. Saygılarımla,

Yandex.Metrica