Mehmet Günsür

Doğum Tarihi 8 Mayıs 1975
Doğum Yeri İstanbul
Eğitim Durumu Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi
Ajans İd İletişim Ve Danışmanlık

Biyografisi

1975 yılında Tatar kökenli bir ailenin ikinci çocuğu olarak İstanbul'da dünyaya geldi. Annesi Sibel Hanım bir öğretim görevlisi, babası Teoman Bey ise bir kuantum fizikçisidir. Modern bale koreografı olan ablası Zeynep Günsür Yücel aynı zamanda bir öğretim görevlisi. Oyunculuğa yedi yaşında çeşitli reklam filmlerinde oynayarak başladı. 14 yaşındayken Okan Uysaler'in yönettiği Geçmiş Bahar Mimozaları adlı dizide Rutkay Aziz, Filiz Akın ve Müşfik Kenter gibi oyuncularla rol aldı. İtalyan Lisesinden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'ne girerek buradan mezun oldu. Bir müzik grubuyla konserler veren Günsür, dört yıl boyunca restoran işletmiştir. Hamam filminin figürasyonunu yapan bir arkadaşının aracılığıyla seçmelere katıldı. Deneme çekiminin ardından role kabul edildi ve Ferzan Özpetek'in yönetmenliğindeki bu filmle adını geniş kitlelere duyurdu. Filmin ardından yalnızca oyunculuğa yönelme kararı aldı.

Yapımcı (1)

Oyuncu (29)

Son Yorumlar (52)

Busra_Yldz avatar Busra_Yldz 28 Temmuz 2018 21:53:46

10

En beğendiğim erkek oyunculardan birisi. Magazinden uzak ailesiyle mütevazi bir hayat yaşıyor. Kendisi sadece oyunculuğuyla gündeme geliyor başarılarının devamını dilerim.

MenesCrow avatar MenesCrow 25 Eylül 2015 14:52:45

2003 yılındaki O şimdi Asker filmindeki depremzede rolünü oynadığından beri Mehmet Günsürü takip ederim.Hiç mübalağasız oynadığı her film ve dizide ortaya kendini farkını koyuyor.Onu izlerken insan dinleniyor,çok tuhaftır Mehmet Günsür'ün sesini duya rken insan rahatlıyor .Gerek oyunculuğu gerekte kendi özel hayatın da ki kişiliği ona her yolu açacaktır.Son olarak Muhteşem Yüzyıl'da sergilediği "Şehzade Mustafa " karakteri beni onu tarihi bir proje de baş role seçmeme neden oldu.Umarım onun gibi biriyle iş yapma fırsatımız olur.Mehmet Günsürü seviyoruz.

sezi avatar sezi 13 Şubat 2014 18:43:52

10

Hem oyunculuğu hem de görselliği çok etkileyici

Yandex.Metrica