Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Ses (Ses)

Ses

7,68

(6 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 5 Mart 2010 1 Saat 37 Dk Gerilim Korku Psikolojik Gerilim, Korku, Psikolojik
IMAX 2d 2d
IMDb puanı: 0

Yönetmen: Ümit Ünal Ümit Ünal

Ülke: türkiye

Gişe: 57.117

Oyuncular: Bengü Ergin, Selen Uçer, Emre Akay, Tayanç Ayaydın, Hakan Karahan, Serra Yılmaz, Mehmet Günsür, Eylem Yıldız, Işık Yenersu, Selma Ergeç Devamını Gör...

Ödüller: En İyi KurguEn İyi KurguEn İyi Görüntü YönetmeniEn İyi MüzikEn İyi MüzikJüri Özel ÖdülüEn İyi Kadın Oyuncu

Konusu : Derya (Selma Ergeç) bir bankanın çağrı merkezinde çalışan ve annesi (Işık Yenersu) ile yaşayan genç bir kızdır. Derya'nın rutin giden hayatı gaipten duymaya başladığı bir sesin ortaya çıkması ile altüst olur. Genç kız, başlangıçta sesi duymazlıktan gelmeye çalışsa da ses kısa sürede genç kızın hayatını kontrol etmeye başlar. Derya'dan iş yerindeki patronu Onur'u (Mehmet Günsür) takip etmesini isteyen ses, genç kızın hayatını giderek korkunçlaşan bir kabusa çevirirToqqLe

5 Haziran 2020 04:12

İzlemeye değer selma ergeç bu role iyi gitmiş film daha çok psikolojik gerilim gibi direk korku bekleyenleri hayal kırıklığına uğratabilir.

Cevap Yaz

pleiadess

9 Ekim 2013 16:36

Genel olarak bakıldığında fena değildi, oyuncular başarılıydı, yalnız annesinin kızdan gerçekleri saklaması pekte mantıklı gelmedi bana, yani kızın geçmişi ile ilgili farklı bir senaryo üretilebilirdi, kendisini kıza neden o şekilde tanıttı ki çok saçma :))

Cevap Yaz

baran34

29 Nisan 2011 01:45

Filmin giriş jeneriğini beğendim. Ama filmin içeriği ile ilgili aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. Mehmet Günsur'un oyunculuğu hem işlevsel değil hem de oyunculuğu bu filmde vasatın bile altındaydı. Senaryo yer yer kopuk ve cılız. Seyircinin filmde ki karakterler ile empati kurmasının önüne geçiyor. Sanırım gerilim filmleri bizim işimiz değil. Beceremiyoruz. Hollywood'a bırakalım bu tip yapımları. 

Cevap Yaz

ceyhun_mr

11 Eylül 2010 02:45

film,sinemamızda pek tutulmayan bir tür korku ve gerilim üzerine.Tutulmama nedeni yapımların ucuz ve başarısız olması.Ancak son yıllarda ufak ufak denemelerle bu alanda da gelişme sağlandı.Bu gelişmeye bir örnek de bu filmdir.Abartısız,güncel halde ilerleyen ancak çok da sıradan olmayan olaylar dizisi.Biraz psikolojik,biraz trajik bir film.Sonunun ise ucu tamamıyla açık.Kendi iç sesinin sahibini bulan Derya'ya kafanızdan bir son yazabilirsiniz.Fakat sonunun bu denli açık olması biraz rahatsız edici.

Cevap Yaz

melisrenan

22 Temmuz 2010 20:40

Korku ve gerilim filmleri açısından en başarılı Türk yapımlarından bi tanesi olmuş..

Konu olarak da güzeldi fazla ürkütücü ve plastik makyaj olmaması da filmi daha gerçekçi kılmış mesela bebek sahnesinde vardı bir tek makyaj o da kötüydü nedense bu tür makyajlarda yerli yapımlar pek başarı sağlayamıyor.

 Ama yine de Türk korku filmleri arasında iyilerden biri bence..

Cevap Yaz

afarikan

11 Mart 2010 12:26

Ümit Ünal'ın yapımlarını hep başarılı bulmuşumdur ancak bu film çok tutarlı gelmedi bana yani anlam bütünlüğü açısından yer yer eksik yer yer güzel gibi bir şey ya da alışık değiliz bilmiyorum. Öncelikle Korku filmi olması nedenini merak ettim aslında güzel bir konusu var ve korku olmadan da anlatılabilinecek bir filmdi bence korku olunca verilen beklentiyi karşılayamıyor. Senaryoyu Ümit Ünal yazsaydı belki daha iyi olabilirdi. Ancak 2 yerde geçen replikler çok hoşuma gitti, eve gidince üzerine baya bi düşündüm :) Oyunculuklar da kendini göstermiş denilebilir.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica