Nur Fettahoğlu

Gerçek Adı Asiyenur Fettahoğlu
Namı Peyker
Doğum Tarihi 12 Kasım 1981
Doğum Yeri Duisburg - Almanya
Eğitim Durumu Haliç Üniversitesi
Ajans Sihirli Anahtar

Biyografisi

Nur Fettahoğlu 12 Kasım 1980'de Sinan ve Fatma Fettahoğlu'nun beş çocuğundan biri olarak Duisburg, Almanya'da doğdu.

Sırasıyla Beşiktaş Lisesi ve Haliç Üniversitesi Moda Tasarım bölümünden mezun ol an Nur, çeşitli bankalarda görev aldıktan sonra, Sky Türk'te borsa spikerliği yapmaya başladı. Nur, oyunculuğa Benden Baba Olmaz ile başladı, ardından Gönül Salıncağı'nda rol aldı ve Aşk-ı Memnu'daki Peyker rolüyle de yıldızı parladı. Ayrıca Atasay, Luna, Dove gibi firmaların reklam filmlerinde oynamıştır. Kurtlar Vadisi Filistin filminde Necati Şaşmaz'la başrolü paylaştı.Ayrıca Muhteşem Yüzyıl adlı dizide Mahidevran Sultan'ı canlandırmıştır.

Oyuncu (18)

Son Yorumlar (6)

saba i nihavend 11 Mayıs 2012 18:58:05

10

çok güzel bir ses tonuna sahip yetenekli ve baiarılı bir oyuncu. zannerdersem muhteşem yüzyıl bitince kendisini başrollerde görmeye başlayacağız.

saba i nihavend 11 Mayıs 2012 18:06:05

10

tek kelimeyle oyuncu eğitimi almamış oyuncuların da yetenek sayesinde harikalar yaratabileceği ve en az oyuncu eğitimi alanlar kadar rolünü hakkını vereceğini göstermiş güzellik abidesi. ayrıca ses tonu harika..

secotaselyan avatar secotaselyan 02 Ekim 2011 17:38:10

peyker rolünde tanıyıp sevdiğimiz nur aysan,bu rolüyle sınırlı kalmayıp muhteşem yüzyıl'da mahidevran sultanın karakter yapısını ve içinde bulunduğu durumları çok güzel anlatıyor bize.

Yandex.Metrica