Keriman Ulusoy

Gerçek Adı Keriman Ulaş
Doğum Tarihi 1 Ocak 1941
Ölüm Tarihi 7 Mart 2009
Doğum Yeri İzmir
Ölüm Yeri Paris

Biyografisi

Keriman Ulusoy Caron, 7 Mart’ın ilk saatlerinde Paris’te tedavi görmekte olduğu hastanede yaşamını yitirdi. 2002’de geçirdiği beyin kanaması ve felcin ardından eşi mimar Jean Pierre ve oğlu Nil Caron’ un desteği ile Paris’teki evinde yaşamını sürdüren sanatçı ne yazık ki en verimli döneminde çalışma hayatından ayrılmak zorunda kalmıştı.

Oyuncu (4)

Son Yorumlar (2)

erakman avatar erakman 10 Mayıs 2013 15:55:56

10

Aman Allahım!!AZ önce 14 filmini izledim ve yarım saatteki oyunculuğu ile beni resmen mest etti.O çaresizliği iliklerime kadar hissettım.Tam bir oyunculuk gösterisi idi.
Rahmetli güzel insan Fatos Sezer Ulusoy da yorum yazmış yaşar iken.Ne denli ne i çten yazmış.
İkiside rahmetli oldu.İçim burkuluyor bu yoruma yazar iken.Bu yorumu okuyan arkadaş mutlaka 14 filmini ve Keriman Ulusoy'u izlemeli!!!

Fatoş Sezer Ulusoy avatar Fatoş Sezer Ulusoy 15 Mart 2009 03:45:03

8

NEREYE BÖYLE KERO?dAHA BİR AY ÖNCE HOPİTAL St.ANNE DA BENİ TANIMIŞ VE "FATOŞum"DEMİŞTİN.eLLERİN SICACIKTI.CANIM ANAÇ DOSTUM BENİM.Sonunda MEMOŞUNA KAVUŞTUN.RUHUNDAKİ YARA İYİLEŞTİ.SIRA BENDE.kOCAMI SENİNLE FAZLA BIRAKAMAM ÖYLE ORALARDA.bEN KISKANÇ KA DINIM.SENİ HEP ÇOK SEVDİM.SEVGİYE SUSAMIŞ KOLLARIN HEPİMİZE GÜVEN VERDİ.ÖLÜM YOK KERO,ŞEKİL DEĞİŞTİRDİN.PARİS TE HERKESİN SURATI ASIK,İNSANLAR İYİCE RUHSUZLAŞTI.SENİN GÜLÜCÜKLERİN,BAHARDA AÇAN ANEMONLAR GİBİ GÜLÜCÜKLERİN YOK ARTIK.SENİ SEVİYORUM.SENİ TANIYANLARIN SEVMEKTEN BAŞKA SEÇENEĞİ OLAMAZ.İYİ UYKULAR...bEBEĞİM BENİM.

Yandex.Metrica