Zeynep Değirmencioğlu

Gerçek Adı Zeynep Acar
Namı Ayşecik
Doğum Tarihi 12 Eylül 1954
Doğum Yeri İstanbul

Biyografisi

Beyazperdeye daha henüz iki yaşındayken 'Papatya' filmiyle geçti. Daha sonra 'Duvaklı Göl', 'Fırtına' gibi filmlerde, çocuk yıldız olarak göründü. Ama esas ününü 1960'da 'Ayşecik' filmiyle yaptı. 'Ayş ecik' Türk sinemasında bir çığır açtı. Bundan sonra kendi adından çok bu isimle anıldı. Çok bilmişlik, iyilik yapma duygusu ile yoksulluğun bir araya gelmesinden oluşan tiplemesi, bu tür filmlerin tutulmasında başlıca neden oldu. Filmleri yurt içinde olduğu kadar, özellikle komşu ülkelerde de aynı ilgiyi gördü.

Çeşitli kuruluşların armağanlarını kazanan Değirmencioğlu, senaryo yazarı Hamdi Değirmencioğlu'nun kızıdır. Son yıllarda genç kız rollerine çıkarak sinemadaki ününü sürdürmeye devam etti. Futbolcu Serkan'la evli ve iki çocuk annesidir.

Oyuncu (41)

Son Yorumlar (57)

mansuryildirim avatar mansuryildirim 06 Ağustos 2014 03:51:34

7

türk sinemasının en başarılı çocuk oyuncularından zeynep değirmencioğlu gençlik dönemindede iyi oynamasına rağmen sinemayı bırakıp fenerbahçe spor klubü yöneticilerinden serkan acarla evlenmiştir bence sinemayı bırakmasa şu an daha iyi yerlerde olab ilirdi eski filmleriyle hatırlanıyor

Kleberson avatar Kleberson 16 Mart 2013 02:57:42

10

sevdigim kadin oyuncularin basinda gelir,oyunculugunu cok begenirim cokta güzel filmleri vardir en sevdigim filmi macera yolu ve simdiki esiyle oynadigi hayatmi bu birde anneler günü hayatinda basarilar dilerim

mesutengin avatar mesutengin 14 Mart 2013 22:00:23

10

Ayşecik filmi serilerinin sevimli yüzlü,sempatik,iyi kalpli ve cana yakın oyuncusudur o.Her filminde belli bir mesajı vardır seyirciye ayşeciğin.
İyi olmayı,dürüst olmayı,sevgiyi,mutluluğu akla gelebilecek her türlü manevi duyguyu samimi bir biçimde aşılar seyirciye bu yüzdendir ki her zaman seyircinin gönlünde sevecenliği ve melek yüzlülüğüyle taht kurmuştur.Allah uzun ömürler versin Zeynep Değirmencioğlu'na.

Yandex.Metrica