Tahsin Lale

Gerçek Adı Tahsin LALE
Doğum Tarihi 2 Nisan 1972
Doğum Yeri Ağrı

Biyografisi

Beş çocuklu memur bir ailenin üçüncü evladı olarak 1972 yılında Ağrı’da dünyaya geldi. Memur ailelerin kaçınılmaz kaderini paylaşıp, 1974 yılından itibaren Konya’da yaşamaya başladı. İlkokul, ortaokul ve lise eğitiminden sonra Selçuk Üniversitesi Turizm-Otelcilik Bölümü’nden mezun olup eğitim-öğretim hayatını tamamladı.
Selçuk Üniversitesi’ne devam ettiği dönemde, Konya Devlet Tiyatroları’ndan 1991-1993 yılları arasında Tiyatro Oyunculuğu kursu aldı.
Çalışma hayatına üniversitede okurken, önce Ankara’da faaliyet gösteren bir prodüksiyon şirketinde kameraasistanı olarak başladı, NTV kurulunca NTV Bursa Bürosu ve Bursa Olay TV’de haber kameramanlığı yaparak devam etti.
2002 yılında askerlik hizmetini de yerine getirip 2003 yılında İstanbul’a yerleşti. Çeşitli TV ve prodüksiyon şirketlerinde kameraman, görüntü yönetmeni, yönetmen olarak görev aldı.
2012 yılında yayınlanan Yedi Erdem isimli politik-kurgu türündeki romanın da yazarı Tahsin LÂLE, ilk romanın devamı Yedi Erdem ‘Apofis’ i yazmaya devam etmekte, Şehzade Mustafa ‘ Osmanlının Gözyaşı ’ adındaki tarihi romanını ve ‘ Maziden Gelen ’ adını verdiği manzum-nesirlerinden oluşan kitabını da yakın bir zamanda yayınlamayı planlamaktadır.
Çalışma hayatı boyunca asla tiyatrodan vazgeçmedi. Özel tiyatrolarda oyunculuk kariyerini de sürdürdü. 2012 yılından itibaren de tamamen, tiyatro, sinema ve dizi oyunculuğuna yöneldi. 45 TV dizisi 10 sinema filminde yardımcı karakter oyuncusu olarak rol aldı.
Halen İstanbul’da yaşamakta olup; yönetmenlik, senaristlik, yazarlık, sinema-tv oyunculuğu yaparak hayatını idame ettirmektedir.

Oyuncu (60)

Son Yorumlar (1)

Cananurekil76 avatar Cananurekil76 27 Şubat 2017 21:59:15

9

takdir edilecek eli öpülesi oyuncu abim :)

Yandex.Metrica