Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Reha Yeprem

Reha Yeprem

Doğum Yeri : İstanbul

Doğum Tarihi : 24 Aralık 1968

Eğitim : Üniversite

Hakkında : 1985 yılında dans ederek sanat hayatına başlayan Reha Yeprem, Tiyatricalda amatör tiyatro çalışmalarına başladı. Ve Küçük Mutluluklar, Kanlı Gömlek, Ağ, gibi bazı oyunlar sahneye koydu.1986 da Aydan Adan&Sema German Ajansında mankenliğe başladı. 1987 de, Hürriyet gazetesinin Kelebek ekinin açmış olduğu sinema yarışmasında sinema kralı seçilerek profesyonel aktörlük hayatına başladı. Pek çok ajansta reklam çalışmaları yapan Reha Yeprem, aynı zamanda 18 yıl mankenlikle birlikte podyum dersleri verdi.

Uğurkan Erez'le birlikte 5 yıl meda moda organizasyonda fashing show ve koreografi çalışmaları yaptı. 50'den fazla defileye koreograf olarak imza attı. 1996'da aklın mantığın ötesindeki sırlı olayları anlatan 2002 JVC Tokyo film festivali kısa metraj şampiyonu Sır Kapısı programını sunan sanatçı aynı zamanda STV haber merkezinde 2 yıl boyunca sabah 07,00-09,00 saatleri arasında canlı yayında Merhaba Yenigün programında gazete manşetlerini okudu, kahvaltı haberlerini sundu.

Altı ay, "Yarışma Zamanı" isimli yarışma programını sunan Reha Yeprem, 6 yıldır STV de Ramazan aylarında iftar programını sunmaktadır. 2000 yılından bu yana yurt içi ve yurt dışı kültürel faaliyetlere sunucu olarak iştirak eden Reha Yeprem, 2002 de Kırgız yazar, Cengiz Aytmatov ve İzmir Belediye Eski Başkanı Burhan Özfatura gibi şahsiyetlerle birlikte Dortmund'ta ve Avrupa'nın Orta Asya'nın kısaca dünyanın değişik yerlerinde yapılan seminerlerde sunuculuk yapıyor.

Reha Yeprem aynı zamanda amatör resim çalışmaları yapıyor ve AKM'de 1995 yılında reproductions sergisi açtı. Arapça gramer, ve orta derecede İngilizce bilen sanatçı amatör olarak klasik gitar çalıyor. "Yıldızlar Gecenin Değildir" isimli bir de şiir kaseti olan Reha Yeprem evli ve iki çocuk babasıdır. Ayrıca "Zehirli Bal" ve "Rehabilitasyon" adında iki anı roman çalışması mevcuttur.
Yorgun

29 Şubat 2020 18:23

Hülya avşarla çok güzel bir uyumu vardı. Geri Dön filminde ona aşık üvey oğlunu çok güzel canlandırmıştı. Süper Yıldız dizisinindede yine Avşar kızıyla bir gazeteciyi çok iyi oynamıştı. Geri Dön filminde Erhan Yazıcıoğlunun , Süper Yıldız da Orhan Hızlının sesi kendisine çok yakışmıştı. Ayrıca kendisi eski mankendir. Girdiği ilk yarışma boyu 187 kilosu 72 olarak kaydedilmiştir.

Cevap Yaz

kral_affetmez

16 Kasım 2013 17:58

geri dön filminde hülya avşarla birlikte çok güzel oynamıştı reha yeprem. ayrıca sırlar dünyasını da severek izliyordum. yeni yapımlarda görmek isteriz.

Cevap Yaz

gezgin1903

3 Ekim 2013 12:03

geri dön filminde gayet başarılı oynadı

Cevap Yaz

cosmopolis

24 Ocak 2013 20:15

adam gibi adamdır sinemaya devam etmeli

Cevap Yaz

Loverman

4 Temmuz 2012 20:11

doğrusunu söylemek gerekirse reha yepremi ilk olarak gazetelerin reklamlarında görüyordum. sonra sır kapısı ve sırlar dünyasındaki sunuculuğuya tanıdım. programları güzel. az izlemedim.

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

28 Mart 2011 19:25

Bence, sinema oyuncusu olarak iyiydi... daha sonra kendisini dini felesefe'yi işleyeci filmlere doğru teksif'te etti. Oda kendi tercihi.. sanırım, öyle de çok izleyeni olmalı...

Cevap Yaz

metinhan

18 Aralık 2010 16:41

reha yeprem mükemmel bir sanatçı oynadığı filmlerden çok başarılı bir durum yakalamış bir insan nur yüzlü olmasındanda yapılacak bazı filmlerinde hepsinde başrol oynayabilir bunlardan birisi korkusuz kahraman hz abuzerdir burada mükemmel oyunculuğu ila ön plana çıkmıştır bile kendisine sanat yaşamında üstün başarılar diler hep nur yüzlü kalmasını temeni ederim .... METİN ÖRS

Cevap Yaz

Binnai

24 Mayıs 2010 12:03

Sırlar dunyası sunuş tarzı çok iyidi ses tonu oyunculuk çok güzel

Cevap Yaz

MGUNAY

22 Mart 2010 10:51

Reha Yeprem 2005 den bu yana pek projesi yok oysa dini filmler çevirebilir pek ala aynı şey Yaşar Alptekin içinde geçerli bir zamanlar TGRT evliya tarihi filmleri yapmıştı gerçekten güzel filmlerdi bu oyuncular o filmlere devam etmesini isterim.

Cevap Yaz

Rufik

25 Nisan 2009 21:21

sırlar dünyasının sunucusu

Cevap Yaz
Yandex.Metrica