Necla Nazır

Doğum Tarihi 16 Nisan 1956
Doğum Yeri İskeçe-Yunanistan

Biyografisi

1972'de Ses Dergisi'nin düzenlediği yarışmada birinci olarak sinemaya geçti. 1973'te ilk filmi olan "Isdırap"ı çevirdi. 1978'den sonra sahneye çıkarak arabesk türde şarkılar söyledi ve çoğun lukla bu türdeki filmlerde oynadı. Ferdi Tayfur'la olan birlikteliğinden bir kızı olan Necla Nazır sinemayı bırakıp evinin kadını oldu.

Oyuncu (78)

Son Yorumlar (42)

Yorgun avatar Yorgun 06 Nisan 2020 02:32:27

10

Oynadığı her rolün hakkını verebilen müthişve güzel bir oyuncu.Ferdi babayla uzun süreli bir evliliği oldu. . oyuncu olarak gerçekten çok iyi rol yapan, her role girebilen, komiği de ,safı da, hanımefendiyi de, bitirimi de çok güzel canlandırmayı baş arabilen kusursuz bir oyuncu bence.Jeyan Tözümün sesi de çok gider kendisine. En çok Tarik ve Kadirle çektiği filmleri beğenirim.Ateş Böceğinde dehşet, Bir yabancı da vahşet, umut dünyasında çok saf, köprü de çok güzel, delisin de çok şımarık, çapkın hırsızda çok masum, alevde biraz havai, kan da biraz çılgın,düzende tam bir genç kız, adak da bir anadolu kadını kuduz da ise tam bir oyuncuydu.

toprakcan01 avatar toprakcan01 05 Mayıs 2019 01:06:11

10

Necla nazır bir programda ilk filmi için şunu söylemişti benim ilk filmim nurlar içerisinde uyusun tarık akan ile oynadığım umut dünyası filmidir demişti hatta o zaman filmde yaşım 17 demişti türk sinemasının bayan oyuncu bazında ender oyuncularından dır kendisi

YesilcamFanatizm avatar YesilcamFanatizm 10 Mart 2018 01:34:12

10

Çoğu kişi Necla Nazırı Gülşen Bubikoğluna benzetiyor... Ama Necla Nazır daha fazlasıdır. Kendine has güzelliğe sahiptir Necla Nazır. Ve kendisi hep süper bir Oyunculuk sergiler. Hiçbirzaman kötü konu ile Magazin düşmemiştir ve Erotik Filmlerde Oynama mıştır. En sevdiğim Filmleri ise Ceylan, Çeşme, Merhaba, Capkın Hırsız, Düzen, Bir Yabancı, Ateş Böceği ve daha nicesi. Şimdileri Magazinden uzak tesettüre girmiş bir Hayat yaşıyor. Necla Nazır gerçektende elleri öpülecek bir İnsan. Kendisine sağlıklı bir Hayat diliyorum.

Yandex.Metrica