Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Necla Nazır

Necla Nazır

Doğum Yeri : İskeçe-Yunanistan

Doğum Tarihi : 16 Nisan 1956

Hakkında : 1972'de Ses Dergisi'nin düzenlediği yarışmada birinci olarak sinemaya geçti.

1973'te ilk filmi olan "Isdırap"ı çevirdi. 1978'den sonra sahneye çıkarak arabesk türde şarkılar söyledi ve çoğunlukla bu türdeki filmlerde oynadı. Ferdi Tayfur'la olan birlikteliğinden bir kızı olan Necla Nazır sinemayı bırakıp evinin kadını oldu.

İlgili FilmlerYorgun

6 Nisan 2020 02:32

Oynadığı her rolün hakkını verebilen müthişve güzel bir oyuncu.Ferdi babayla uzun süreli bir evliliği oldu. . oyuncu olarak gerçekten çok iyi rol yapan, her role girebilen, komiği de ,safı da, hanımefendiyi de, bitirimi de çok güzel canlandırmayı başarabilen kusursuz bir oyuncu bence.Jeyan Tözümün sesi de çok gider kendisine. En çok Tarik ve Kadirle çektiği filmleri beğenirim.Ateş Böceğinde dehşet, Bir yabancı da vahşet, umut dünyasında çok saf, köprü de çok güzel, delisin de çok şımarık, çapkın hırsızda çok masum, alevde biraz havai, kan da biraz çılgın,düzende tam bir genç kız, adak da bir anadolu kadını kuduz da ise tam bir oyuncuydu.

Cevap Yaz

toprakcan01

5 Mayıs 2019 01:06

Necla nazır bir programda ilk filmi için şunu söylemişti benim ilk filmim nurlar içerisinde uyusun tarık akan ile oynadığım umut dünyası filmidir demişti hatta o zaman filmde yaşım 17 demişti türk sinemasının bayan oyuncu bazında ender oyuncularındandır kendisi

Cevap Yaz

YesilcamFanatizm

10 Mart 2018 01:34

Çoğu kişi Necla Nazırı Gülşen Bubikoğluna benzetiyor... Ama Necla Nazır daha fazlasıdır. Kendine has güzelliğe sahiptir Necla Nazır. Ve kendisi hep süper bir Oyunculuk sergiler. Hiçbirzaman kötü konu ile Magazin düşmemiştir ve Erotik Filmlerde Oynamamıştır. En sevdiğim Filmleri ise Ceylan, Çeşme, Merhaba, Capkın Hırsız, Düzen, Bir Yabancı, Ateş Böceği ve daha nicesi. Şimdileri Magazinden uzak tesettüre girmiş bir Hayat yaşıyor. Necla Nazır gerçektende elleri öpülecek bir İnsan. Kendisine sağlıklı bir Hayat diliyorum.

Cevap Yaz

Kaptan34

7 Aralık 2017 11:09

Necla Nazır Çok Beğendiğim Ekranlara Çok Yakışan bir Oyuncumuz her rolün hakkını fazlasıyla veriyor sinemada önemli bir yeri var şimdiki hayatında büyük saygım var başarılı yıldıza

Cevap Yaz

SarpBayhan

20 Ağustos 2017 23:29

Necla hanım sinemamıza emek vermiş ve güzel filmlerde oynamış iyi bir aktristir. Sonraki yıllarda daha muhafazakar bir hayat tarzını seçmiş ve kapanarak (tesettür anlamında) daha sade bir yaşam sürmüştür. Halen Semerkand Televizyonunda kadınlara yönelik bir program yapmaktadır. Kendisine esenlikler ve sağlıklı bir yaşam dilerim.

Cevap Yaz

KartalTibetTutkunu

18 Haziran 2017 03:10

Klasikte bir söz: 'Bende O'nun Tarık AKAN'la daha çok filmde rol almasını isterdim.' Arabesk film gerçeği var ama o bir süreçti oda bu süreçte yer aldı doğru yanlış izleyicinin takdiri karar O'nun tasarrufu Sağlıklı yaşam dilerim

Cevap Yaz

hsyn_yldz06

12 Temmuz 2016 20:42

sinemanın 3 devi tarık akan ile 6 kadir inanır ve cüneyt arkın ile 5 er filmde oynamak ne kadar başarılı olduğunu fazlası ile gösteriyor

Cevap Yaz

MAVİ GÖZ

12 Haziran 2016 12:03

ateş böceği delisin alev kan kardeşler filmlerindeki performansı harikaydı

Cevap Yaz

ziko41

26 Ağustos 2013 19:52

ferdi tayfur ilk 45 liğini 1967 yılında yapmıştır..68 yılında okuduğu 2 şarkı başkaları tarafındanda seslendirilmiştir..o zamanın meşhur sanatçısı semiha deniz dermansız selma ve dünya ahret kardeşimsin bestelerini seslendirmiştir..71 de kaderimsin şarkısı birçok ünlü tarafından seslendirilmiştir..ferdi tanınan bestecidir. 71 postacılar sana kaderimsin dedim ne bilirdim ki 72 sakın düşme bana gerçekleri söyle bir çok sanatçı tarafından seslendirilmiştir...ibrahim tatlıses 1972 de akerdeyken ferdi tayfurun dur dinle sevgilim bana gerçekleri söyle plağını dinlediğini ibo show da söylemiştir..73 yüreğimde yara var.74 çiçekler açsın akşam güneşi bir başka tutan plaklarıdır..doğru asıl patlama 1975 bırak şu gurbeti sevdalılar beni anlar plağıdır..ardından çeşme muhtaç etme beni gibi beş 45 lik yapmıştır...1876 da film teklifi gelmiştir..belki hiç film de çekmeyebilirdi..çeşme 76 da çekilmiştir..belki necla nazır işin az olmasından dolayı parasız kaldığı için de kabul etmiş olabilir..

Cevap Yaz

ziko41

26 Ağustos 2013 19:36

arabesk filmleri aşağılıyorsun hala..arabesk filmler müzikal filmlerdir..sanat filmleridir..bana göre..necla hanımı daha meşhur etmiştir..sana göre etmemiştir..ilgilenme ve bakış açısına bağlı..

Cevap Yaz
Yandex.Metrica