Gülçin Santırcıoğlu

Doğum Tarihi 1 Ocak 1977
Doğum Yeri İzmir
Eğitim Durumu Dokuz Eylül Üniversitesi Konservatuarı Sahne Sanatları Opera Şan Bölümü
Ajans Nimet Atasoy Management

Biyografisi

İzmir'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini İzmir Özel Fatih Lisesi'nde tamamladı. Sahne sanatlarına olan ilgisi ve yeteneği sebebiyle lisans eğitimi için Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'na başvurdu ve şan eğitimi aldı. 2002 yılında doğduğu kenti bırakıp, İstanbul'a taşındı. Ancak tüm İzmirliler gibi "Kalbi Ege'de Kaldı". Annesi, babası ve kız kardeşi İzmir'de yaşıyor.İstanbul'da sesinin gelişimi için çok saygı duyduğu Gül Sabar ile şan eğitimine devam etti. Çeşitli gruplarla solist olarak sahne aldı, müzikten aldıklarını paylaşmak için "Ruhi Su Vakfı'nda" şan eğitmenliği yaptı. 1997 yılında kısa filmlerle başladığı oyunculuk serüveni 2004 yılında eş zamanlı olarak rol aldığı bir televizyon dizisi ve bir uzun metraj filmle farklı bir boyut kazandı. Rol aldığı "Türev" filmi Altın Portakal Film Festivali'nde "En İyi Film" ödülünü kazandı. Filmdeki performansıyla çok takdir edildi ve ÇASOD tarafından "Umut Vaad Eden Kadın Oyuncu" ödülüne layık görüldü.Müzikal alanda sahne programlarının yanı sıra dizi müzikleri seslendirdi. 2006 yılında rol aldığı Semih Kaplanoğlu'unun "Yumurta" filmi "En iyi Film" dalında Altın Portakal aldı, ayrıca Avrupa Film Akademisi ödüllerinde 12, SİYAD ödüllerinde 9 dalda aday gösterildi. 2007 yılında rol aldığı Selim Evci'nin ilk uzun metraj filmi "İki Çizgi" 2008 sonbaharında vizyona girecek.Kısa filmlere gönlünde ayrı bir yer ayıran oyuncunun çalıştığı kısa film yönetmenleri arasında Cemil Ağcıkoğlu bulunuyor. Ayrıca, 2008 Akbank Kısa Film Festivalinde "Kısa Film ve Oyunculuk İlişkisi" söyleşisine konuşmacı olarak katılmış olmaktan ayrıca mutluluk duydu.2008 Şubat ayında piyasaya çıkan BaDEM grubunun 2. albümünde "Kalpsiz" şarkısının akustik versiyonuna düet yaptı.Halen ATV'de yayınlanan "Elveda Rumeli" dizisinde rol alıyor ve 2009 sonbaharında çıkarmayı planladığı albümüyle ilgili çalışmalarını sürdürüyor.

Oyuncu (28)

Son Yorumlar (12)

halilmutluyorgali avatar halilmutluyorgali 27 Şubat 2017 12:01:33

Gülçin Santırcıoğlu hem güzel hem çekici hem de mükemmel oyuncu ilk oyunculuk deneyimi olan Aynalar Doktorlar Gülpare dizileri ve Türev adlı sanat filminden sonra asıl ününü 2007'de başlayan ve çokça sevilen Osmanlı'nın Makedonya'daki son yıllarını a nlatan Elveda Rumeli dizisinde Hatice rolüyle sağladı daha sonraki dizileri Sensiz Yaşayamam Bir Çocuk Sevdim Böyle Bitmesin Osmanlı Tokadı Diriliş:Ertuğrul Kara Ekmek Oyunbozan gibi yapımlardır ayrıca diğer filmleri Yumurta Memlekette Demokrasi Var Kırımlı İki Çizgi Ev Yeni Hayat gibi yapımlardır

mansurx avatar mansurx 03 Aralık 2016 03:00:41

7

Gülçin santırcıoğlu yetenekli,güzel iyi bir oyuncu iyi ve kötü her rolde oynayabiliyor ayrıca şarkıcı olarak da sesi fena değil yeni dizi ve filmlerde görmek isteriz.

cosmopolis avatar cosmopolis 21 Nisan 2013 07:52:39

8

seside oyunculuğuda çok iyi türevde altın portakalı beste bereket değil gülçin santırcıoğlu almalıydı

Yandex.Metrica