Serenay Aktaş

Gerçek Adı Serenay Aktaş
Doğum Tarihi 1 Ekim 1993
Doğum Yeri İstanbul

Biyografisi

15 yaşından Zeytinburnu'nda futbol hayatına başlayan Serenay Aktaş iki sezon futbol oynadıktan sonra 1207 Antalyaspor'a transfer olmuştur ve çıktığı 50 maçta 100 golle fileleri havalandırmıştır. Seren ay Aktaş Futbol kariyerine 1207 Antalyaspor'da devam etmektedir.

Bunların yanı sıra Serenay Aktaş emin adımlarla ilerlemektedir. Kendisine oyunculuk teklif edilmiştir. İlk dizisi Arka Sıradakiler adlı dizide konuk oyuncu olarak katılmıştır. Arka Sıradakiler adlı karakteriyle tanınmıştır. Serenay Aktaş'ın tanınmasıyla Kanıt adlı televizyon dizisinde yine konuk oyuncu olarak oynamıştır. Aynı yıl Serenay Aktaş Türkiye'nin en çok izlenen dizilerinden biri olan Muhteşem Yüzyıl adlı televizyon dizisinde (Ayşe Hatun) karakterini canlandırmıştır. Muhteşem Yüzyıl'da iki sezon oynadıktan sonra Serenay Aktaş'ın ilk sinema filmi olan Çılgın Dersane 3'te (Merve) karakterini canlandırmıştr. Serenay Aktaş 2014 yılında Acun Ilıcalı'nın sunuculuğunu yaptığı Survivor Ünlüler - Gönüllüler'e katılmıştır ve Serenay Aktaş Dünyanın en zor yarışması olan Survivor'da ada hayatında Ünlüler adasında 88 gün kaldıktan sonra elenmiştir.

Oyuncu (19)

Son Yorumlar (6)

Kaptan34 avatar Kaptan34 23 Haziran 2017 22:32:17

Yüzü güzel bir kadın oyunculuk aslında çok yakışıyor

halilmutluyorgali avatar halilmutluyorgali 21 Ocak 2017 19:29:13

Serenay Aktaş futbolculuğu ve oyunculuğundan ziyade Acun Ilıcalı'nın sunduğu Survivor adlı yarışmayla tanındı nitekim o yarışmadan önce kendisini tanımıyordum ve adını bile duymadım

mansurx avatar mansurx 20 Eylül 2016 09:07:26

6

Arka sıradakiler dizisindeki karakter rolünden buralara kadar geldi survivor ile popüleritesini artırdı yavaş yavaş oyunculuğunu da düzeltiyor yeni dizi ve filmlerde görmek isteriz.

Yandex.Metrica