Ertan Saban

Doğum Tarihi 4 Aralık 1977
Doğum Yeri Üsküp-Makedonya
Eğitim Durumu Makedonya Devlet Konservatuvar Tiyatro bölümü
Ajans Tümay Özokur Film Reklam

Biyografisi

Makedonya Devlet Konservatuarı, Tiyatro bölümünden mezun oldu. Uzun yıllar kardeşi Erman Saban ile birlikte Makedonya Türk Tiyatrosu'nda çeşitli oyunlarda sahne aldı. Daha sonra Türkiye'ye gelerek oyu nculuğa başladı. Sultan Makamı, Sağır Oda, Savcının Karısı dizilerinde ve zirve yaptığı Elveda Rumeli isimli dizide rol alarak performansı ile yapımcıların dikkatlerini çekti.Bunun üzerine Selçuk Yöntem ve Arsen Gürzap'ın başrolünü paylaştığı 2008 yapımı Gölgesizler ve Başka Semtin Çocukları isimli sinema filmlerinde rol aldı. Ertan, dizi ve filmlerdeki rolleri yanı sıra ünlü Türk rock grubu Malt'ın deprem klibinde de oynamıştır.

Senaryo (1)

Oyuncu (30)

Oyuncu Seçimi (1)

Son Yorumlar (27)

VisualStudio avatar VisualStudio 23 Mart 2018 10:42:30

10

hem komediye hem aksiyona uygun bir yüzü olan oyuncumuzdur. kurtlar vadisinde sakarya fıratta çok iyi oyunculuk sergilemiştir. mutlu ol yeter ile iyi bir komedi oyuncusu olduğunu da göstermiştir.

mansur34 avatar mansur34 23 Temmuz 2016 10:32:47

7

Ertan saban yetenekli,karizmatik bir oyuncu daha çok psikopat,psikolojisi bozulmuş adam rollerinde daha başarılı başka semtin çocukları filminde performansı iyiydi son dönemde ali atay ile iyi bir ikili oldular mutlu ol yeter de ali atayla iyi ikiliy diler yeni dizi filmlerde görmek isteriz.

bltszlk avatar bltszlk 19 Mayıs 2016 18:48:34

10

Ertan Saban Kurtlar Vadisi'ne katıldı heycan arttı.Azize adlı dizide Şoför Levent'i oynuyor.Oyunculuğun hakkını veriyor.

Yandex.Metrica