Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Başka Semtin Çocukları (Başka Semtin Çocukları)

Başka Semtin Çocukları

7,80

(23 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 24 Nisan 2009 1 Saat 35 Dk Polisiye Gerilim Dram Duygusal Politik Psikolojik Polisiye, Gerilim, Dram, Duygusal, Politik, Psikolojik

Yönetmen: Aydın Bulut Aydın Bulut

Ülke: türkiye

Gişe: 44.050

Oyuncular: İbrahim Coşkun, Sadık Batı, Hüseyin Arı, Erşan Özhim, Tuğçe Tamer, Zafer Yılmaz, Yalçın Kümeli, Murat Orkun Çerçi, Ahmet Küçükali, Ayla Özarslan Devamını Gör...

Ödüller: En İyi Sanat YönetmeniBehlül Dal Genç Yetenek Özel ÖdülüEn İyi Yardımcı Erkek OyuncuHalk Jürisi Ödülü

Konusu : Çöplerin içinde bulunan bir ceset. İstanbul Gazi Mahalle'sinde işlenmiş bir cinayet. Öldürülen gencin ağabeyi Güneydoğu'da yaptığı askerliğini yeni bitirmiş, geri dönmekte! Kardeşinin katilini bulmak için harekete geçtiğinde cevaplanması zor sorularla dolu bir başka savaşın içine sürüklenmektedir. Gerçeğin arayışı içinde iz sürerken, "kaybedilen" şeyin sadece kendi kardeşinin hayatı olmadığını görecektir.

Yapımcı

Danışman

Kurgu

Sanat Yönetmeni

Kostüm Tasarım

Yapım Ekibi

Yönetmen Ekibi

Kamera Ekibi

Post-Prodüksiyon

Işık Ekibi

Sanat Ekibi

Makyaj Ekibi

Ses Ekibi

Efektler

Seslendirme

Tasarım

DiğerDeMaistre

18 Ekim 2018 11:53

Filmin konusunu baya beğendim. Kentleşme sürecinde insanların nasıl kendi gruplarına kapandıklarını öne seren bir film olmuş. Senarist, Hemşehricilik kısmına da değinseydi eğer muhtemelen kentleşme sürecinde yaşanan bütün sıkıntıları anlatmış olacaktı.

Cevap Yaz

Göztepe

19 Mart 2018 22:07

Değişik güzel bir film özellikle filmde alevilik, kürtlük gibi derin meseleler irdelenmiş. Filmde rol alan her oyuncu neredeyse rolünün hakkını vermiş. Filmin tek eksi yönü küfürlerin çok olmasıydı. İsmail Hacıoğlu ile Volga Sorgu'yu rollerinde özellikle çok beğendim iyi bir filmdi. Filmde çaresizlik, ABD hayalleri tamamen tutunamama tutarsızlık gibi şeylere yer verilmiş.

Cevap Yaz

M.Y

13 Aralık 2015 08:38

Film bir ilk filme göre fena film değil aydın bulut benimle oynarmısın da aynı başarıyı yakalayamadı filmin oldukça iyi bir kadrosu var aydın bulut hem yönetmen hemde senarist olarak iyi iş çıkarmış volga sorgu filmin en iyisiydi ertan saban ve ismail hacıoğlu da fena oynamamış oyuncuklar genel olarak iyi sürpriz sonuda güzeldi kısaca film izlemeye değer iyi bir film son olarak filimde epey küfür olduğu için ailecek izlenecek bir film olmadığınıda önceden söyleyeyim.

Cevap Yaz

RozaJalgasbay

30 Aralık 2014 11:56

Küfürleri çok, ama sonu gerçekten sürprizmış

Cevap Yaz

sinemadelisi

16 Şubat 2014 20:44

Senaryoyu diğer film ögelerine oranla daha çok beğendim.Özellikle final çok sürprizli ve güzeldi.Filmde etnik kökenlerin önemli olmamasını yani kardeşlik vurgusu da vardı. Ama genel de çok beğendim.Ertan Saban ve İsmail Hacıoğlu iyiydi.Ama filmin asıl sürpriz performansı Volga Sorgu'dan gelmiştir.

Cevap Yaz

baran34

2 Kasım 2011 18:27

 Kadro fena değil ama senaryo biraz tehlikeli sularda yüzüyor. Birde abartılı argo terimleri filmi izlenilebilir olmaktan çıkarıyor. Oyunculukta ise rolünün hakkını fazlası ile veren Volga Sorgu oldu.

Cevap Yaz

selimcelal

8 Temmuz 2011 20:17

Film çok iyi sonu sürprizle bitiyo.Bilhasa filmde Ertan Sabanın performansı müthiş.

Cevap Yaz

afarikan

5 Şubat 2010 13:43

Gerek senaryosuyla gerek oyunculuklarıyla izlenmesi gereken bir film

Cevap Yaz

melisrenan

15 Ocak 2010 12:00

Aynı mahallede, aynı semtte birlikte yaşayan fakat kendilerini ayrı dünyalara tutsak eden insanları çok güzel anlatmış, süper bir film.

Bülent İnal'ı bu rolde çok başarılı buldum bakışları tipi bile değişmiş dizilerdeki hep aynı tiplerden sonra sinemada bu rol güzel olmuş..

Cevap Yaz

ceyhun_mr

14 Aralık 2009 23:51

aleviliğin alenen dile getirildiği bir film ve bildiğim kadarıyla da bu kadar açık bir şekilde dile getirilen ilk film.Fazlası ile hayatı içermesi ve küçük bir mahallenin, 'başka' semtin çocuklarını başarılı bir şekilde aktarması da filmin, farklı bir film olmasını sağlamış.Güzel eleştiriler ve yöneltilen güzel sorular var filmde.Eksiklikler de yok değil elbette ancak yine de farklı birşeyler söyleme çabası olan ve konusu itibarıyla sıradan olmayan bir film.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica