Esir Kalpler

TV Dizisi

2006

Zenginliğiyle ün salmış bir aile…

Demir Uyguner, henüz altı yaşındayken annesiyle babasını çalıştıkları fabrikada çıkan bir yangında kaybeder. Bu olay, onun hayatının da dönüm noktası olur. Fabrikanın sahibi Rüçhan Akerman, kimsesiz kalan Demir’i evine alıp, bakımını üstlenir. Hem hissettiği vicdan azabı, hem de bir oğul sahibi olmak tutkusuyla onu öz kızı Zuhal’den ayırt etmez. Ne var ki, o çatının altına girdiği ilk günden itibaren Demir kendi kimliğinin farkındadır. Rüçhan’ı ne kadar sevse, ne kadar saygı duysa da, onun babası olmadığını, o ailede bir yabancı olduğunu hep bilir. Zuhal’i de hiç bir zaman kardeşi gibi görememiştir. Zuhal onun ilk aşkıdır. Yıllar geçtikçe, kıza olan sevgisi büyür ve kimseye söyleyemediği bir aşka dönüşür. Zuhal’se bu duyguların farkında bile değildir.

Aradan 20 yıl geçer.
Artık Demir’in de yöneticilerinden biri olduğu Akerman Holding, o güne kadar devletin işlettiği bir madenin özelleştirme ihalesine katılıyordur. Rüçhan, bu işte Demir’in aktif bir görev üstlenmesini istemektedir. Demir’se, Rüçhan’ın erkek kardeşi Ekrem’in çalışma biçimine karşı olduğu için bu fikre direnir. Özellikle işçi hakları konusunda aralarında büyük bir çatışma vardır. Demir’in dışında kimse özelleştirmeye karşı çıkan işçilerin direnişini umursamıyor gibidir. Özellikle bu satışta büyük rol oynayan Rüçhan’ın kardeşi Ekrem gerekirse sert tedbirler alarak işleri yoluna koyacağına inanır.

Künye

Yönetmen Taner Akvardar , Erhan Ekiz
Senaryo ,
Yapımcı Tomris Giritlioğlu , Ilgaz Giritlioğlu
Müzik Kemal Sahir Gürel , Nail Yurtsever
Görüntü Yönetmeni Yusuf Güven
Tür Dram, Politik
Özellikler Renkli
Ülke Türkiye

Ekip

Yapımcı Manolya Şen (Uygulayıcı Yapımcı)
Sanat Yönetmeni Nilüfer Çamur (Sanat Yönetmeni)
Bektaş İldem (Sanat Yönetmeni)
Kostüm Tasarım Hülya Kahyaoğlu Taylan (Kostüm Tasarım)
Yapım Ekibi Hakan Danış (Yapım Sorumlusu)
Erdal Yavan (Yapım Asistanı)
Nazlı Yeter (Sponsor Sorumlusu)
Yönetmen Ekibi Nazlı Salman (Yardımcı Yönetmen)
Esra Üstün (Yardımcı Yönetmen)
Nazlı Heptürk (Yardımcı Yönetmen)
Kübra Çankaya (Yönetmen Yardımcısı)
Ece Eryılmaz (Yönetmen Yardımcısı)
Kamera Ekibi Tuncay Başpınar (Steadicam Operatörü)
Post-Prodüksiyon Ercan Diler (Jenerik Tasarım)
Sanat Ekibi Canan Bayrak (Kostüm Asistanı)
Makyaj Ekibi Gökhan Depmeoğlu (Makyaj)
Seslendirme Süleyman Duran (Redaksiyon)

Firmalar

Sis Yapım (Yapım)

Son Yorumlar (7)

Kleberson avatar Kleberson 30 Aralık 2014 18:39:57

4

sadece 4 bölüm sürdü

emre84 avatar emre84 05 Şubat 2008 15:45:02

İyi bir diziydi cast mükemmel

gzd.fb 24 Temmuz 2006 13:23:07

10

bence süper ötesi bir diziydi.ama yayından kaldırdılar.tekrar yayına koyun lütfen kanal d

çılgın bediş 03 Haziran 2006 14:12:06

10

harika bir dizi herkesin izleyip ders alması lazım bence fakat yayından kaldırıldı lütfen tekrar yayına başlasın kocaeli ilinde benim gibi düşünen biröok kişi var dizinin devamını istiyoruuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuz

ysm14 24 Mayıs 2006 12:20:05

10

Çok harika ve başarılı bir diziydi. Aklım almıyor bu kadar güçlü kadro ve başarılı oyuncuları olan dizi neden kaldırıldı. İnşallah devam eder. Kanal D de oynamasa da olur. O kadar önemli değil ama mutlaka devam etmeli. Çok yazık. Ayrıca son zamanlard a Kanal D tutulan dizileri ne kadar kaldırıyor onu da anlamış değilim. Esir kalpler ve Hasret gibi.

mystic river 23 Mayıs 2006 23:30:05

10

böylesine iyi bir oyuncu kadrosuna sahip ve harika bir senaryosu olan bir dizi; nasıl böylesine çabuk yayından kaldırılır;anlayamıyorum..kanal yönetimi bu diziyi izlettirmemek için elinden geleni yaptı;ilk bölümü yayınlandıktan sonra uzun bir süre ik inci bölümünden ses soluk çıkmadı..bi de gördük ki;dizi pazar akşamı çok geç bir saatte yayınlanıyor..ve en nihayetinde diziye son verildi..gerçekten de çok yazık oldu...sadece Serhat Tutumluer\'in oyunculuğu için bile izlenirdi...

Yandex.Metrica