Kısık Ateşte 15 Dakika

7,43

( 42 kişi yorum yaptı )

Kısık Ateşte 15 Dakika

Sinema Filmi

2006

"Le Chic", İstanbul´un göbeğinde son derece şık bir Fransız restoranıdır. Sosyetenin gözde mekanlarından birisi olmasının en büyük sebeplerinden biri, ortaklarından birinin, medyanın gözbebeği ünlü oyuıncu Kader Sayar olmasıdır. Kader, kızkardeşi Duygu ve menajeri Kerem´le, restoranı çekip çevirirken, ortağı Şakir ise hayatını kadın peşinde koşmaya adamıştır. Restoranın dengesi, Kader´in, Resul adında kör bir heykeltraşı işe almasıyla altüst olur. Resul, şekerden ve buzdan sanat eserleri yaratmaktadır. Ancak, herkesi, özellikle asıl adı Bünyamin olup kendini Marselş Usta diye tanıtan ahçıbaşıyı tedirgin eden bir kusuru vardır. Kayınbiraderini bıçaklayarak öldürmüş ve 6 yıl hapis yattıktan sonra afla çıkmıştır.

Kader, ünlü "kart jön"lerden Adnan Arsev ile kamera kaşısına geçeceği yeni po lisiye filminin basın toplantısından bir gün önce, Fazıl Bir isimli genç bir yönetmenin, kendisiyle saat dokuzda, onbeş dakika görüşme isteğini, zoraki bir şekilde kabul eder. Ancak bu onbeş dakika, hayatının en uzun onbeş dakikası olacaktır. Çünkü Fazıl´ın amacı, Kader´i, sözleşmesini feshedip, kendi filminde oynamaya ikna etmektir. Bunu başarabilmek için de, beline bağladığı dinamitlerle kendini "canlı bomba"ya döndürmüş, ve Kader teklifini kabul etmezse tüm restoranı havaya uçurmayı kafaya koymuştur.

Aynı dakikalar içinde, bu bombadan habersiz bir sürü insan, yan masalarda, kendi derdine düşmüştür. Kerem, karısı "nevrotik" Pelin´e, boşanmak istediğini söylemenin yollarını ararken, Türk Sanat Müziğimizin hiç duyulmamış isimlerinden Güngör, en yakın arkadaşı beceriksiz menajer Muhtar´le birlikte, restoranın solisti Yasemin´e aşkını anlatmanın yollarını aramaktadır.

Bütün bunların yanısıra, restoranın barında "felekten bir gece" çalmayı planlayan dört genç kız ve restoranda buluşup fantezilerini gerçekleştirmek isteyen "azmış" bir adam ve kadın eklenince, saat 21 ve 21.15 arasında, restoran, tam bir panayıra dönüşür. Ancak bu panayır, bazıları için büyük bir sürprizlere gebedir. Ve hepsinin doğumu, tam 21.15´e denk gelecektir.

Künye

Yönetmen Neco Çelik
Senaryo
Yapımcı Oğuz Eruzun , Mehmet N. Karaca
Müzik Jingle House , Ömer Ahunbay
Görüntü Yönetmeni Markus Ziegler
Vizyona Giriş Tarihi 19 Mayıs 2006
Tür Dram, Komedi, Polisiye
Özellikler Renkli
Ülke Türkiye
Etiketler Aşk, Bomba, İhanet, Kıskançlık, Komedi, Daha Fazlası

Ekip

Kurgu Hamdi Deniz (Kurgu)
Aylin Tinel (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Zafer Kanyılmaz (Sanat Yönetmeni)
Kostüm Tasarım Gülümser Gürtunca (Kostüm Tasarım)
Yapım Ekibi Alkın Önder (Yapım Asistanı)
Metin Gügercin (Set Amiri)
Yönetmen Ekibi Deniz Yılmaz Şayir (2. Yönetmen)
Hülya Gezer (Yönetmen Yardımcısı)
Toygun Başıdinç (2. Yönetmen Yardımcısı)
Kamera Ekibi Bilkay Hızel (Kamera Asistanı)
Mustafa Başural (Kameraman)
Ercan Özkan (Focus Puller)
Hakan Yamaç (Dolly Asistanı)
Post-Prodüksiyon Pascal Nowak (Renk Düzenleme)
Işık Ekibi Ali Salim Yaşar (Işık Şefi)
Mustafa Esin (1. Işık Asistanı)
Ceyhun Parlak (Işık Asistanı)
Makyaj Ekibi Nihal Aylar (Makyaj Ekibi)
Gila Benezra (Makyaj Asistanı)
Ses Ekibi Hasan Şakacı (Ses Tasarım)

Firmalar

Med Yapım (Yapım)
UIP (Dağıtımcı)
Hasılat 1.154.498,0 TL
Toplam İzleyici 180.320
Vizyonda Kaldığı Hafta 17 Hafta

Son Yorumlar (42)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 10 Mayıs 2015 07:47:12

6

Bir çok ünlü oyuncuyu kadrosunda bulunduran filmin ortalama bir başarısı var zaman geçirmek için izlenebilir.

bysiirtli56 avatar bysiirtli56 24 Kasım 2013 06:56:15

10

bu kadar sinemada hatırı sayılır oyuncuyu bir araya getirip bu kadar vasat bir film çekmekte başarı ister biraz. yönetmen senaryo yapımcı ekibi can-ı gönülden kutlarım

baran34 avatar baran34 29 Temmuz 2010 15:08:07

7

Film genel itibarı ile denenmişi deneyen bir kurgusal yapıda gelişiyor. Yönetmen Neco Çelik burda iyi bir iş çıkarmış. Haluk Bilginer tek kelime ile süper. Metin Akpınarın beyazperdeyi bırakma zamanı çoktan geldi geçiyor. Vasatın çok altında bir rol yaptı.

BordoBlue1967 03 Nisan 2010 20:01:04

5

Filmi izlerken sürekli olarak şu soruyu sordum kendi kendime: "Bu filmdeki eksiklik ne?"Bu kadar usta oyuncunun bir arada oynadığı bir filmden çok daha iyisini bekliyor insan. Ve ben sadece Haluk Bilginer ile Ata Demirer'in karşılıklı düet yaptıkları kısımları beğendim.Yanısıra Kader Sayar karakterini canlandıran Eyşan Özhim'in çok kötü bir tercih olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. 5/10

fdts avatar fdts 20 Temmuz 2009 00:51:07

8

çok güzel bir filmdi çok başarılı oyunculardan oluşuyordu.

Exotic avatar Exotic 16 Temmuz 2009 03:50:07

6

Bir komedi filmi icin konusu cok degisikti ama begendim..4/5 kere izliyecegim filmlerden degil ama finali falan baya guzeldi. Filmi neden komedi kategorisine yakistirmislar anlamis degilim. Filmi ne Haluk Bilginer ne Ata Demirer nede Metin Akpinar ku rtardi..Asil filmin senaryosu iyiydi ama oyunculari fos cikti.. Aysun Kayaci kesinlikle iyi bir oyuncu degil ama filmde en hosuma giden karakter Aysununkiydi..Bebek sesiyle ve pariltili elbiseleriyle sarkilarini seslendirdigi sahneler cok guzeldi..Soyledigi sarkida hala aklimda soyle basliyordu : benim hikayem kıtır kıtır benim hikayem yumuşak doyamam hep biraz daha isterim fırından yeni çıkmış gibi sıcak sıcak.... :))

Yandex.Metrica